پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ , Friday 19 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 20496
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ دی, ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  افزایش قیمت نان فعلا مطرح نیست/ تولید کنندگان شوینده مجوز افزایش دوباره قیمت ندارند

  دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه فعلا افزایش قیمت نان مطرح نیست، گفت: تولید کنندگان مواد شوینده مجوز افزایش دوباره قیمت ها را ندارند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از فارس ، عباس قبادی امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار، با اشاره به رصد و پایش ۱۰۰ قلم کالای اساسی، ضروری و مورد نیاز مردم بیان داشت: در دو – سه هفته اخیر تقریبا در مورد این کالا شرایط متعادلی در بازار حکمفرما بوده و نوسانات بازار به حداقل رسیده است.

  معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه مرجع رسمی تصمیمات بازار کشور علاوه بر هیات وزیران،  ستاد تنظیم بازار و در موارد خاص سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان است، افزود: سازمان حمایته به عنوان مرجع رسمی قیمت گذاری در کشور است  و لذا در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار تاکید شد که ابزارهای حکومت برای تنظیم بازار باید در خدمت تنظیم بازار قرار بگیرند.

  دبیر ستاد تنظیم بازار بیان داشت: افزایش قیمت در کالا ها یی که از خدمات حاکمیت برخوردارند و مشمول ارز ۴۲۰۰ می شوند و یارانه  از دولت دریافت می کنند، بدون اجازه سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار ممنوع است و در صورت افزایش قیمت این کالاها بدون مجوز با آن ها برخورد تعزیراتی صورت می گیرد.

  وی در مورد افزایش قمیت مواد شوینده اظهار داشت: تولید کنندگان مواد شوینده در مرداد ماه امسال  برای افزایش ۷۰ درصدی قیمت تولیدات خود درخواست داده بودند که سازمان حمایت در آن مقطع با افزایش ۴۰ درصدی قیمت تولیدات این بخش موافقت کرد لذا در مقطع فعلی هیچ گونه افزایش قیمتی در مورد مواد شوینده وجود ندارد و دلیلی نیز برای افزایش قیمت وجود ندارد و براین اساس تولید کنندگان مواد شوینده مجوزی برای افزایش قیمت ندارند.

  قبادی اظهار داشت: مقرر شده تا فردا جلسه ای با حضور اعضای انجمن مواد شوینده تشکیل شود و موضوع در آنجا مورد بحث و بررسی قرار گیرد بنابراین فعلا هیچ گونه  مجوز افزایش قیمتی در سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار به تولید کنندگان موادشوینده داده نشده است.

  وی در مورد افزایش قیمت نان اظهار داشت: بحث افزایش قیمت نان فعلا مطرح نیست و اگر بحثی در این باره در رسانه ها مطرح می شود مسائل کارشناسی است و این به منزله افزایش قیمت نان نیست، قیمت نان همچنان در اختیار استانداری های کشور است و هرگونه اظهار نظری در مورد افزایش قیمت نان اظهار نظر فردی و فاقد وجاهت قانونی است.

  قبادی اظهار داشت: در جلسه امروز مسائل مربوط به تنظیم بازار شب عید و  تامین مواد پروتئینی، مواد بهداشتی ، شیرینی و شکلات مطرح شد.

  وی بیان داشت:  در جلسه امروز با تقاضای وزارت جهاد کشاورزی در خصوص تعدیل قیمت  تخم مرغ موافقت شد تا بتوانیم تولید پایدار و عرضه پایدار داشته باشیم.

  گفتنی است براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، قیمت تخم مرغ در درب مرغداری از کیلویی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به کیلویی ۱۴ هزار تومان افزایش یافت.