پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 21 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 20253
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آذر, ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > ویژه ها
 •   

  فرمانده کل سپاه در مراسم پیش‌کنگره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در ساری:

  دشمن دیگر رمقی برای تهدید کردن ندارد/تا پیروزی راه زیادی نمانده است

  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه همه آرزوها و هدف‌های دشمن شکسته شده است، گفت: ملتی استوار و مقاوم داریم که در مقابل فشار اقتصادی دشمن قد خم نمی‌کند و فشار حداکثری دشمن شکست خورده است و دیگر رمقی برای تهدید کردن ندارد.

  به گزارش رامسر نوین به نقل از بلاغ، در آستانه اولین سالگرد شهادت سردار دل ها مراسم پیش کنگره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم شمال کشور به میزبانی استان مازندران در مصلی ساری برگزار شد.

  در این مراسم خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم استان‌های مازندران، گیلان و گلستان و مسئولان لشکری و کشوری و استانی حضور دارند.

  با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی این مراسم به صورت زنده از رسانه ملی، استانی و فضای مجازی پخش شد.

  سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و کسانی که سخاوتمندان رشیدترین جوانان خود را برای دفاع از دین خدا و عزت اسلام و ملت زره جهاد پوشیدند و جوانانشان را بدرقه کردند، اظهار کرد: عند ربهم یرزقون زیباترین موقعیت است زیرا قرب معنوی به خداوند متعال دارای اجرا شهادت است و رسیدن به بالاترین نیکویی، میل درونی و کششش درونی شهیدان است.

  وی با بیان اینکه عزت و آبروی مسلمانان از مسیر شهادت به دست آمده است، بیان کرد: شهیدان این هنر را دارند که واقعیت‌های پنهان در ذهن دشمن را بشناسند.

  سردار سرلشکر سلامی افزود: شهیدان قدرت بصیرت و نفوذ نگاه در اعماق و رفتار دشمن دارند تا طراحی دشمن را برای مسلمانان دریابند و آنان می‌دانند که اگر دست‌هایشان قطع نشود، کافران و مشرکان از بیش از ۱۰ هزار کیلومتر دورتر از بلاد اسلامی با تلفنگ هایشان می آیند و ما را دست بسته می‌کنند.

  فرمانده کل سپاه با اظهار اینکه شهیدان دست می‌دهند تا دست‌های ما باز شود، خاطرنشان کرد: شهیدان می‌سوزند و قطعه قطعه می‌شوند تا امت به آرامش برسد و در درون آتشی که در دشمن برافروخته است، بردا و سلاما هستند تا مردم با آرامش و امنیت زندگی کنند.

  سردار سرلشکر سلامی با اعلام اینکه تفنگی که دشمن از ۱۲ هزار کیلومتر می‌آورد و سینه شهیدمان را می‌گشاید و در نیمه‌های شب در خانه‌های مسلمانان را می‌گشایند و زنان و بچه‌ها را از خواب بیدار می‌کنند و گلوله‌ها را روی سینه آنان می‌گذارند، نقشه دشمنان است و اگر شهیدان نباشد این داستان همه جا تکرار می‌شود و خانه مسلمانان را بمباران می‌کنند.

  فرمانده کل سپاه بیان کرد: شهدا نمی‌توانند ببییند در سرزمین‌های اسلامی به نوامیس مسلمین تعرض و آنها بی خانمان شود و قدرت تحمل این درد را ندارند.

  وی ادامه داد: شهیدان نقشه دشمنان را می‌بینند زیرا قدرت رویت ملکوتی دارند اما دشمن می‌گوید شما نباید مستقل باشید و باید آنگونه عمل کنید که ما می‌گوییم و همه چیز را باید از ما بخرید.

  سردار سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد نیازمند باشیم و با کسانی دوست باشیم که آنان می‌خواهند، بیان کرد: دشمن می‌گوید از خودتان دفاع نکنید، موشک نداشته باشید تا ما بدون ترس از موشک، شب و روز شما را بزنیم و دانش نداشته باشید زیرا دانشمندانتان را می کشیم.

  فرمانده کل سپاه با عنوان اینکه دشمنان می‌خواهند تا زنان بدون حجاب آزادانه حرکت کنند، تصریح کرد: دشمن می‌خواهد تا عقب بمانیم و می‌گوید ما برایتان سلطان تعیین می‌کنیم و نیازی نیست با هویت اسلام زندگی کنید، آنان همه وجود ما را می‌خواهند و ما هم به آنان می‌گوییم شما غلط می‌کنید برای ما تصمیم بگیرید، ما مسلمانیم و فقط در مقابل خدا تعظیم می‌کنیم.

  وی با اعلام اینکه ما آزاد و مستقل هستیم، خاطرنشان کرد: آنها می‌گویند ما آمده‌ایم اینجا و ما برای شما امنیت برقرار می‌کنیم، شما مسلح نباشید زیرا ما می‌گوییم چقدر سلاح داشته باشید و پیشرفت کنید.

  فرمانده کل سپاه با این پرسش که چرا رویای دشمن باطل می‌شود، اظهار کرد: جوانان برومند سرزمین اسلامی خواب‌های شیطانی دشمن را باطل می‌کنند و سینه‌های ستبر شهیدانی چون سردار سلیمانی و یارانش اجازه نمی‌دهد تیرهای بلا برجان مردمان ما بنشیند.

  وی گفت: مردانی مانند شهید سلیمانی وجود دارند که ۴۱ سال لباس جهاد را از تن بیرون نمی‌کند و جغرافیا و مرز نمی‌شناسد و ایران، یمن و سوریه و لبنا همه جا میدان نبردش است.

  سردار سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه باید به مردان و جوانان شهید افتخار کنیم و اگر نبودند ما نبودیم، گفت: شهادت آنان معادل حیات، عزت، امنیت، پیشرفت ما است و با آنکه دشمن رها نمی‌کند ما ایستاده‌ایم و تا آخر می‌ایستیم و همه شما را اخراج می‌کنیم و آرزوی تسلط بر مسلمانان رابا شما در گورستان همراهی می‌کنیم و به رهبرانشان می‌گویید شمار را افسرده می‌کنیم و از آرزوهای پست دست بکشید و به مردم ما کاری نداشته باشیم.

  فرمانده کل سپاه با اعلام اینکه تمام لوازم شکست دشمنان را دراختیار داریم، و لوازمی که در اختیار ما است منحصربفرد است، اظهار کرد: رهبر متفکر، شجاع، برجسته دارای تفکر الهی، دشمن شناس، حکیم، درد اندیش، حافظ داریم که هیچ جای عالم آن را ندارد.

  وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری شجاعانه با دلی آرام روح و قلب مطمئین و ضمیری روشن، قلبی امیدوار به آینده، امت را هدایت می‌کند، بیان کرد: ما دشمن را می‌شناسیم زیرا مکتبی به نام اسلام داریم و میراث گرانبهای الهی برای بشریت را داریم.

  وی با اشاره به اینکه مکتب اسلام شکست ناپذیر است، گفت: ما فرزندان عاشوراییم و با مدل عاشورا از دین و کشور دفاع می‌کنیم.

  سردار سلامی با اظهار اینکه فشار حداکثری دشمن شکست می‌خورد، گفت: دشمن دیگر رمقی برای تهدید کردن ندارد و هرگز در مقابل دشمن شکست نمی‌خوریم.

  فرمانده کل سپاه با بیان اینکه همه آرزوها و هدف‌های دشمن شکسته شده است، گفت: نه فشار حداکثری، ملت ایران را از ادامه راه و استقلال خویش منصرف کرد و نه ضجه ها و فشارهای دشمن این کشور را از گسترش قدرت دفاعی و موشک‌هایش و نه ترور شهیدان عزیزی همانند فخری زاده ملت را از ادامه راه پیشرفت‌های علمی بازداشت و نه شهادت سردار بزرگ ما را از پای نشاند و ما راه را ادامه می‌دهیم و خسته نمی‌شویم.

  سردار سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه به پیروزی اطمینان داریم و می‌دانیم تا پیروزی راه زیادی نمانده است، اظهار کرد: ملت تا آخر این ماجرا، نقشه این شکوه را کامل می‌کند و ملت ما نقشه شکوه را با استمرار ایستادگی کامل می‌کند.