پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ , Thursday 18 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19820
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  این عادت بد از عمرتان می‌کاهد

  اگر به تناسب شغلتان مجبور هستید زمان طولانی را روی صندلی بنشینید این مطلب را حتما بخوانید. چون بنا بر تحقیقی که محققان به تازگی انجام داده اند این کار خطری جدی برای شماست و می‌تواند از طول عمرتان به حد زیادی کم کند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، محققان در تحقیقات جدید خود موفق شدند بین انجام برخی از کار‌ها و کاهش عمر افراد رابطه‌ای معنادار پیدا کنند. این کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند نشستن به مدت زیاد در طول روز بر روی صندلی می‌تواند سبب کوتاه شدن طول عمر طبیعی فرد به میزان هشت سال شود. ادامه این مطلب را به نقل از کلیک بخوانید:
  محققان دانشگاه کالیفرنیا با بررسی بر روی بیش از ۱۵۰۰ داوطلب زن سالمند در ایالات متحده در بازه‌های زمانی سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ دریافتند که نشستن بیش از حد در محیط کار می‌تواند سبب کوتاه شدن تلومرها، شاخه‌های موجود بر روی DNA بدن انسان شود که در نتیجه آن فرد با بیماری‌هایی مانند ابتلا به دیابت، بروز حمله قلبی، سکته مغزی، چاقی، بالا رفتن فشار خون، استرس، پیری و مرگ زودرس مواجه می‌شود.براساس این یافته‌ها که در مجله اپیدمیولوژی به چاپ رسیده نشستن بیش از اندازه علاوه بر بروز انواع بیماری‌های جسمانی تاثیری مخرب بر ساختار سلولی و بیولوژیکی بدن می‌گذارد و باعث ایجاد بیماری‌های ژنتیکی حتی در فرزندان و نسل‌های آتی می‌شود.

  کارشناسان در ادامه این تحقیق از بانوان خواستند که میزان تحرک خود را افزایش دهند و روزانه حداقل ۳۰ دقیقه ورزش کنند و تنها پس از یک هفته آن‌ها شاهد تغییراتی شگفت انگیز در تلومر داوطلبان بودند و اینکه طول dna در حال افزایش بود.

  براین اساس کارشناسان توصیه می‌کنند افراد به ویژه در آستانه میانسالی و سالمندی سعی کنند فعالیت فیزیکی بیشتری در طول روز داشته باشند و هر دو ساعت به مدت ۳۰ دقیقه ایستاده کار کنند یا قدم بزنند تا روند پیری در بدن آن‌ها کاهش یابد و از ابتلا به بیماری‌های مرگبار مزمن ایمن بمانند.