پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ , Thursday 20 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19798
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۹
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  یک سفر و جای خالی اعضای شورای بخش مرکزی رامسر برای انتقال حرف و مشکلات مردم روستاهای رامسر

  معاون وزیر کشاورزی و رییس سازمان تعاون روستایی کشور به رامسر آمد اما نمایندگان مردم در روستاها بی خبر بودند.

  به گزارش رامسرنوین، روز گذشته علی اوسط هاشمی به منظور بازدید از چند مجموعه اقتصادی در حوزه کشاورزی و افتتاح یک طرح در بخش تعاون روستایی از طریق فرودگاه رامسر و با استقبال فرماندار و تنی چند از مسئولان وارد شهرستان شد.

  وی در رامسر به بازدید چند مجموعه اقتصادی در حوزه فعالیت های کشاورزی و به طور مشخص بخش سورتینگ مرکبات رفت و پس از آن پروژه فروشگاه مواد غذایی تعاون روستایی شهرستان رامسر ر

  ا به افتتاح رسانید.در این بین با وجود اینکه علی اوسط هاشمی ریاست سازمان تعاون روستایی و معاونت وزارت کشاورزی را بر عهده دارد غیبت برخی مسئولین شهرستان در حوزه روستایی و دولتی جای تعجب داشت.

  عدم حضور هیچ یک از اعضای شورای بخش مرکزی رامسر که به عنوان نمایندگان منتخب مردم در روستاها شناخته می شوند و همچنین بخشدار رامسر در این برنامه ها ما را بر این داشت تا علت غیبت آنان را از خودشان جویا شویم.

  البته غیبت رئیس اداره جهاد کشاورزی رامسر در ساعات اولیه این سفر که بازدیدهای معاون وزیر مرتبط با حوزه کشاورزی نیز بود جای بسی تأمل دارد.

  رسول شاهمنصوریان سخنگوی شورای بخش مرکزی رامسر در گفتگویی با خبرنگار ما اظهار کرد: متاسفانه اعضای شورای بخش در جریان سفر کاری معاون وزیر کشاورزی و رئیس سازمان تعاون روستایی نبودند و هیچ اطلاعی از قبل به این شورا داده نشده بود.

  وی افزود: حضور اعضای شورای بخش مرکزی می توانست در بحث انتقال مشکلات مردم در حوزه کشاورزی روستایی و همچنین مطالبه گری برای رفع برخی موانع از معاون وزارت کشاورزی و رئیس سازمان تعاون روستایی مثمر ثمر باشد.

  شاهمنصوریان در پایان بیان کرد: برخی مسئولین می خواهند چنین سفرهایی از جانب مسئولان کشوری فقط با تعریف و تمجید به پایان برسد و مشکلی از مشکلات مردم از آن مسئول مطالبه نشود.

  این در حالی است که در این سفر کاری معاون وزیر کشاورزی و رئیس سازمان تعاون روستایی کشور را شهرداران شهرهای رامسر و کتالم و ساداتشهر همراهی می کردند.گفتنی است بی محلی های اداری و همچنین به رسمیت نشناختن برخی درخواست های به حق شورای بخش مرکزی رامسر توسط برخی مسئولان شهرستانی و همچنین عدم

  دعوت اعضای این شورا در برخی از جلسات مرتبط با روستاها از گوشه و کنار محافل اداری شنیده می شود که برای رسانه ای شدن آن جای بررسی های بیشتری را دارد.

  لازم به ذکر است شورای بخش مرکزی به عنوان یک مجموعه ای متشکل از نمایندگان منتخب روستاها در کنار پرداختن به وظیفه ذاتی خود که حل مشکلات مردم روستاها است بایستی روحیه مطالبه گری را از مسئولان دولتی داشته باشد و این می طلبد نماینده عالی دولت در شهرستان رامسر ضمن توجه ویژه به این شورا که از دل مردم هستند در جهت تسهیل گری و انعکاس مطالبات به حق این نمایندگان گام های موثری را بردارد.