پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 21 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19761
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۳
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  علت تکرار شعار «مرگ بر آمریکا» در فیلم معادی

  پیمان معادی در نشست رسانه ای فیلم «بمب؛یک عاشقانه» با اشاره به ریشه فیلم در خاطرات دوران کودکی‌اش عنوان کرد: یادم است از کودکی ما را در صف قرار می‌دادند و هر روز صبح ما با مرگ بر آمریکا گفتن شروع می‌شد. این میزان از خشونت واقعا عجیب بود. علت وجود این شعار در فیلم و در آن زمان همین است.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، کارگردان فیلم «بمب» در نشست خبری این فیلم گفت: دغدغه اصلی ام عشق گمشده بود که در این فیلم تلاش برای نمایش آن کردم.
  نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی بمب به کارگردانی پیمان معادی با حضور عوامل فیلم و اصحاب رسانه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

  در ابتدای این فیلم پیمان معادی گفت: دغدغه اصلی ام عشق گمشده بود که در این فیلم تلاش برای نمایش آن کردم. یادم است سر صف ما را می‌استاندن و چشم‌های مان را باز می‌کردیم می‌گفتیم در مدرسه مرگ بر امریکا علت وجود این شعار در فیلم و در آن زمان همین است.

  معادی گفت: برای اکران در تدوین تغییراتی خواهیم داشت یک مقداری از فیلم کوتاه می‌شود.

  رسول اف، تهیه‌کننده این فیلم نیز گفت: ما برای اکران داخلی و خارجی آن حتما تلاش خواهیم کرد تا اکران مطلوبی داشته باشم.

  معادی درباره حضور محمود کلاری در فیلم گفت: با محمود کلاری در ارتباط با فیلم بسیار حرف میزدیم که دستیار من اقای کلاری را برای بازی نقس پدر همسرم پیشنهاد کرد؛ و ما فکر می‌کردیم که چگونه به او بگوییم و در نهایت اقای کلاری گفت: برای تو صد در صد بازی می‌کنم.

  کارگردان فیلم برف روی کاج‌ها گفت: هیچ وقت نگفتم نام فیلمم را بر اساس مصلحت تغییر ندادم و هیچ فشاری بر من نبود. نام فیلمم را دوستی در امریکا به من پیشنهاد دادند.
  رسول اف گفت: من ژن خوب نیستم و دائم در حال کار هستیم. پیمان معادی با این فیلم نامه پیش من آمد تا تهیه کنندگی فیلم را انجام دهم، اما تا انجام شدن مراحل صدور مجوز تهیه کنندگی ام مانی حقیقی بسیار کمکم کرد.

  وی افزود: من نگران این هستم که نگویند فیلم سفارشی ساخته ام و نگران توقیف نیستم، اما چیزی معلوم نیست. برف روی کاج‌ها هم یک سال و نیم توقیف شد، اما دلیلش را هنوزم نمی‌دانم. من دنبال شاعرانگی در فیلمم هستم و این ریتم و روندی که دیدید را لازمه ان می‌دانم.

  معادی افزود: من قصد نداشتم خشونت آن دوران را نشان دهم، اما آن دوران دوران خشونت آمیزی بود. همه ما از معلمان ما را در آن دهه‌های گذشته کتک زده اند. عشق در آن زمان پنهان بود. من هم از همه معلمانم کتک خوردم.

  او افزود: بیش از ۲۰۰ الی ۳۰۰ کودک را دیدم و در هر جایی که ممکن بود می‌رفتم تا بازیگر کودکم را انتخاب کنم. با دیدن عرشیا بسیار خیالم راحت شد خودش بسیار بچه باهوشی است و خانواده درجه یک و بسیار همراه بود.

  حبیب رضایی، بازیگر فیلم «بمب» گفت: برای من هم تجربه عجیبی نبود، چون طی سال‌های گذشته در جریان طرح و نگارش فیلمنامه بودم. با همه اوج و فرودهایش اشنا هستم. ابتدا قرار نبود من این نقش را بازی کنم و زمانی که نوشته شد در موردش بسیار حرف زدیم و گاهی هم با پیمان معادی شوخی می‌کردیم.

  رسول اف تهیه کننده فیلم گفت: این پروژه بسیار دشوار بود و از خانواده‌های بچه‌هایی که در فیلم بودند و از خودشان بسیار ممنونیم. برخی از اتفاقات که در فیلم شاهدش بودیم برای پیمان معادی اتفاق افتاده است.
  معادی اظهار کرد: نه به خواسته هیچ کس نوشتم و نه می‌نویسم. سازمان‌های سینمایی زیادی که در همین جشنواره چند فیلم اساسی دارند دوست داشتند که در فیلم سرمایه گذاری کنند هم سازمان‌هایی مانند فارابی و یا اوج که البته لطف داشتند، اما ترجیح دادم که همیشه مستقل کار کنم.