پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ , Tuesday 21 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19711
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  درد سخت‌تر از درد زایمان

  چندین نفر وقتی از آن‌ها پرسیده شد به نظرشان چه دردی بدتر از درد زایمان است به این درد اشاره کردند. یک نفر مشخصا به شکستن قوزک پا اشاره کرده است.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، زنان باردار قبول دارند که چیز‌های بسیاری در مورد بارداری هست که از آن بی اطلاع‌اند.به نقل از زندگی آنلاین ممکن است مطمئن نباشند که چه هنگام نوزادشان تکان می‌خورد و حرکت می‌کند، هر هفته چه مراقبت‌های بارداری و پیش از زایمانی باید داشته باشند یا حتی چه زمان شکمشان بالا می‌آید، اما یک چیز هست که هر زن بارداری معتقد است که از آن کاملا مطمئن است: وضع حمل و درد زایمان بدترین درد دنیا است.

   

  ۸ درد سخت‌تر از درد زایمان

   

  لزومی ندارد برای یافتن دلیل این حرف ذهن تان را به جا‌های دور ببرید. تمام برنامه‌های تلویزیونی و سخنان اطرافیان همه تاییدی بر دردناک بودن این تجربه شیرین مادرانه است.

  قطعا من هم از این قاعده مستثنا نیستم و این درد را (چندین بار) تجربه کرده‌ام.

  اما به عقیده من چیز‌هایی هست که بیش از بچه دارد شدن آسیب زا و صدمه زننده هستند. مطمئنم پس از مطالعه موارد زیر نظرتان در مورد درد زایمان طبیعی عوض خواهد شد.

  من از زنان بسیاری پرسیده‌ام که به عقیده‌ای آن‌ها چه چیز‌هایی دردی فراتر از وضع حمل دارند و برآورد حرف‌های آن‌ها عبارت است از:

  شکستن استخوان

  چندین نفر وقتی از آن‌ها پرسیده شد به نظرشان چه دردی بدتر از درد زایمان است به این درد اشاره کردند. یک نفر مشخصا به شکستن قوزک پا اشاره کرده است.

  من شخصا شکستن استخوان ترقوه را تجربه کرده ام و واقعا دردناک بود. آن توانایی حرکت بازو، شانه و حتی چرخیدن و تکان دادن سرمرا هم تحت تاثیر قرار داده و محدود کرده بود.

  بهبودی این درد خیلی بیش از طولانی‌ترین درد زایمان طبیعی طول کشید.

  به نظر من شکستن قوزک پا از این هم بدتر است، چون هم راه رفتن و فعالیت‌های روزمره را محدود می‌کند و تازه باید از چوب زیر بغل هم استفاده کرد.

  سردرد میگرنی

  سر درد میگرنی معمولا در بالای لیست دردناک‌ترین درد‌ها قرار دارد. سر درد میگرنی ممکن است روز‌ها طول بکشد؛ و آن‌هایی که مبتلا به این سر درد‌ها هستند معتقدند که دردش نفس گیر و کشنده است.

  همچنین برخی نشانگان بیماری با سر درد میگرنی همراه است مانند، تهوّع، استفراغ، حساسیت به نور و …. این درد مانع انجام فعالیت‌های معمول و طبیعی تان می‌شود. باور کنید از دردناک‌ترین درد زایمان بدتر است.

  سنگ کلیه

  سنگ کلیه هم دردی گذرا و دوره‌ای است. اما من دوستی دارم که هم سنگ کلیه را تجربه کرده و هم درد زایمان را او قسم می‌خورد که زایمان هزار مرتبه بهتر و ساده‌تر از درد سنگ کلیه است.

  با این وجود از بسیاری شنیده ام که “درد سنگ کلیه برای مردان مانند درد زایمان برای خانم‌ها است. ”

  سنگ صفرا

  سنگ صفرا هم می‌تواند درد دردناکی را ایجاد کند. مداوا و درمان این درد و نیز اجتناب از خوردن غذا‌های مشکل ساز، می‌تواند تا مدت‌ها باعث درد و ناراحتی شما شود.

  مادرانی که در تهیه این لیست کمک کرده اند می‌گویند حاضرند دوبرابر درد زایمان را تحمل کنند، اما درد سنگ صفرا را هرگز نکشند.

  عفونت مثانه

  عفونت مثانه و مجاری ادراری نیز در این لیست قرار دارد. گفته می‌شود این درد طاقت فرسا و کشنده ده مرتبه از درد زایمان بدتر است.

  فردی این درد را به حلقه‌ای از آتش که روز‌ها طول می‌کشد تشبیه کرده است. فکر کنید چقدر می‌تواند دردناک باشد…

  درمان ریشه دندان‌

  می‌دانم که کار بر روی دندان و درد زایمان هر دو خیلی معمول است، اما ناچارا پیش می‌آید.

  برای آن‌هایی که دوست دارند بگویند تا درد نکشید ریشه دندان تان هم ترمیم و درمان نخواهد شد، باید بگویم شما هم تا درد نکشید صاحب فرزند نخواهید شد!

  همین جا باید بگویم که بدن ما برای ترمیم ریشه دندان طراحی نشده است، اما بدن ما جوری طراحی شده که صاحب فرزند شویم؛ و باید بدانیم که گاهی درد دندان حتی با ترمیم ریشه هم از بین نمی‌رود، و به دنبال ترمیم ریشه یکی دو روزی فعالیت‌های روزانه تان تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت.

  عمل جراحی

  داشتن هر گونه عمل جراحی قطعا دردناک‌تر از زایمان طبیعی است. عمل سزارین معمولا یکی از معمول‌ترین عمل‌ها است.

  واضح است که برخی از عمل‌های جراحی بزرگ‌تر از بقیه هستند، همان طور که برخی از زایمان‌ها هم از بقیه دردناک‌تر است، گرچه شاید در موقع عمل سزارین یا عمل‌های دیگر از شدت درد از پای در نمی‌آیید، اما قطعا بهبودی از این عمل طولانی‌تر و درد ناشی از آن نیز بیشتر از زایمان طبیعی است.

  خدا امکان زایمان طبیعی را در بدن ما قرار داده پس از این نعمت الهی بهره بجویید.

  زایمان با تحریک

  نشانه بی مبالاتی است اگر زایمان با تحریک را جز این لیست قرار ندهیم.

  بدن تان خودش را وقف زایمان کرده است و سعی دارد با این شرایط خودش را وفق دهد؛ هدف زایمان با تحریک، تحریک بدن برای زایمان و بر هم زدن سیستم منظم و روند طبیعی این کار است، هدف این است که شما را تا آنجا که ممکن است به انقباضات هر سه دقیقه‌ای برسانند، و در آن حالت بمانید تا نوزاد به دنیا بیاید.

  باید اعتراف و اذعان کنم که مداخلات زیادی در زایمان با تحریک صورت می‌گیرد، که به درد زایمان می‌افزاید، که معمولا منجر به حرکت‌های محدود و کنترل شده و ترس از زایمان می‌شود.

  انتخاب عاقلانه این دسته از مداخلات و استفاده از آن‌ها در تسکین این تاثیرات جانبی می‌تواند مفید واقع شود.

  خبر خوب این است که راه‌های بسیاری برایبرآمدن از پس درد زایمان طبیعی وجود دارد.

  روش‌هایی از جمله تمدد اعصاب، آب درمانی، مداوای IV، بیهوشی نخاعی، زایمان بدون درد و. این‌ها به هیچ وجه انتخاب‌های درست و غلط نیستند، بلکه صرفا به هر مادری حق انتخاب می‌دهند.

  دفعه بعد که با خودتان فکر کردید درد زایمان بدترین و شدیدترین درد دنیا است، چرا لحظه‌ای در افکارتان تجدید نظر نمی‌کنید و ذهن تان را دوباره از نو آموزش نمی‌دهید.

  به خودتان بگویید که دردی که در هنگام زایمان تجربه می‌شود موقتی و گذرا است، حداقل روز‌ها طول نمی‌کشد، و ادواری و متناوب است.

  به خودتان یادآور شوید که تکنیک‌ها و روش‌های بسیاری برای مواجهه با درد زایمان را در کلاس‌های زایمان آموخته اید، اما برای مقابله با بازوی شکسته هیچ آموزشی ندیده اید.

  درد زایمان خیلی قابل پیش بینی‌تر از درد سنگ کلیه و سنگ صفرا است؛ و نتیجه کشیدن درد زایمان بسیار شیرین‌تر و قشنگ‌تر از ترمیم ریشه دندان است.

  بعد از تحمل این درد شما فرزند دلبندتان را در آغوش دارید، باور کنید تمام این درد ارزش دیدن صورت ماه فرزندتان را دارد.

  “ما یک رازی در فرهنگ مان داریم، این نیست که درد زایمان دردناک است، زنان ما خیلی قوی هستند. ”