پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ , Tuesday 21 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19427
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ دی, ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  جدایی عاطفی زنگ خطری برای زندگی مشترک

  لازم است برای بهتر شدن رابطه به تحسین از یکدیگر بپردازند نه اینکه انتقاد نکنند، ولی زیاد انتقاد کردن هم خوب نیست.

   به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، یک مشاوره خانواده با اشاره به نشانه‌های جدایی عاطفی گفت: لازم است زوجین برای بهتر شدن رابطه به تحسین از یکدیگر بپردازند.به نقل از سلامت نیوز ؛ سمیه شاه مرادی، مشاوره خانواده با اشاره به نشانه‌های جدایی عاطفی افزود: ممکن است بعضی نشانه‌ها در بعضی خانواده‌ها بروز داده شود و بعضی نشانه‌ها در بعضی خانواده‌های دیگر، ولی معمولا نشانه‌های مشترکی وجود دارد که اگر این نشانه‌ها به کرات دیده شود به معنای زنگ خطر است.

  جدایی عاطفی زنگ خطری برای زندگی مشترک

  وی ادامه داد: باید افراد، هوشیار باشند، زیرا ممکن است این رابطه با مشکل مواجه شود. یکی از این زنگ خطر‌ها بالابردن میزان انتقاد نسبت به یکدیگر است.

  این مشاوره خانواده در ادامه تاکید کرد: لازم است برای بهتر شدن رابطه به تحسین از یکدیگر بپردازند نه اینکه انتقاد نکنند، ولی زیاد انتقاد کردن هم خوب نیست.

  شاه مرادی با بیان اینکه یکی دیگر از نشانه‌های جدایی عاطفی، گرایش زوج‌ها به فعالیت‌های فردی بیش از حد نرمال است، گفت: تفریح و سرگرمی‌های فردی در حد نرمال می‌تواند مفید باشد؛ ولی بیش از حد، واقعا مضر است.

  وی در برنامه رادیویی سلامت گفت: این امر رفته رفته باعث جایگزین شدن رابطه مشترک می‌شود. در این صورت باید به خودشان کمک کنند از مشاوره بهره ببرند.

  شاه مرادی در پایان بی توجهی شدید به وظایف خانوادگی را زنگ خطر دیگر دانست و اظهار داشت: این بی توجهی، ممکن است مقطعی باشد و باعث شود رسیدگی کاهش پیدا کند؛ اما جای نگرانی نیست؛ ولی اگر بدون هیچ عامل بیرونی رفته رفته فرد احساس کند کشش و علاقه‌ای ندارد باید به مشاوره مراجعه کند.