پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ , Saturday 25 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19331
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ دی, ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  نامه سرگشاده یک داور ملی فوتبال

  هیس !! داوران فریاد نمی‌زنند!

  داور ملی فوتبال با انتشار یک نامه سرگشاده برخی از مسایل پشت پرده داوری را افشا کرده است.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، حامد بیک زند داور ملی فوتبال نامه ای سرگشاده در مورد وضعیت داوری فوتبال منتشر کرده که نسخه ای از آن را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است. او در این نامه اعلام کرده فعلا حاضر به قضاوت نیست.

  متن این نامه به شرح زیر است:
  هیس !! داوران فریاد نمی‌زنند
  پیرو بیانیه اخیر داوران تهرانی مبنی بر گلایه از شرایط ایجاد شده کمیته داوران تهران، به عنوان عضوی کوچک از خانواده داوری کشور که اغلب همکارانم اذعان دارند به واسطه فساد موجود در راس هرم داوری ، پس از ۱۶ سال قضاوت و با وجود امکان ۸ سال قضاوت دیگر ترجیح دادم تا به جای اخذ ابلاغ از افرادی با منافع خاص !! حرمت قضاوت در مستطیل سبز که همواره عاشقش بودم را حفظ و فعلا تن به این خفت ندهم.
  بنا به دلایل ذیل به همه همکاران که در روزهای اخیر فریادشان بالا گرفته میگویم:
  هیس !! داوران فریاد نمیزنند.
  داوران دنبال حق خود نباشند.
  داوران از میزان و تاخیر دستمزد خود گله نکنند.
  داوران از رییس خود گله نکنند.
  زیرا:
  رییس هیات فوتبال تهران:
  پس از اعتراض بنده به جناب اصفهانیان و واکنش فیزیکی ایشان در جشن برترین های لیگ فوتبال ۹۵، به دلیل فرار از صحنه و عدم حمایت دکتر شیرازی از آقای اصفهانیان، غضب کمیته داوران دامان دکتر را گرفت و هفته ها ابلاغ قضاوت لیگ برای ایشان صادر نشد و دکتر عزیز هم تنها دلخوش به حضور در مسابقات ومتوالی لیگ به عنوان نماینده استان شد!!!
  همان زمان دکتر شیرازی تصمیم گرفت تا از موهبات نظارت در لیگ به هیچ عنوان نگذرد و دست یاری و حمایت به سوی همتای زنجانی خود دراز کرد.
  لذا انتظار حمایت از اعتراض داوران تهرانی از رییسشان، انتظاری عبث است و ایشان برای حفظ منافع مجبور به تایید آمارهای ساختگی کمیته داوران کشور است. والا ابلاغ بی ابلاغ!!!

  رییس دپارتمان داوری تهران:
  رییس محترمی که دغدغه اول ایشان حمایت فرزند داور خود است و در کنار آن حفظ در آمد حاصل از برگزاری مسابقات غیرانتفاعی استان تهران به منظور تامین مخارج سنگین زندگی نظیر قسط خودرو لوکس و …، ناچار به سکوت در برابر حق کشی داوران خود است.
  این بزرگوار برای نظارت در بازیهای لیگ از جعل مدرک تحصیلی هم ابائی نداشته که امیدوارم با عدم پیگیری مسولین موجبات مشکل برای مطلعینی نظیر رییس هیات فوتبال تهران و رییس کمیته داوران کشور نشود که کاملا با ایشان در این خصوص همکاری داشته و با ارتباط مستمر با ایشان در جریان عدم تحصیلات دانشگاهی وی در ۳۰ سال اخیر هستند.
  حال داوران تهرانی از ایشان توقع دارید؟!!

  پیشکسوتان داوری تهران:
  زمانیکه با حقوق دو، سه میلیونی مشاور اعظم داوری فدراسیون، پیشکسوت تهرانی روز را شب و شب را روز اعلام می کنند، برگزاری کلاس در جزیره کیش را در سال ۹۵ غیر علمی و در سال ۹۶ که مشاور فدراسیون شدن کاملا منطبق با اصول روز دنیا میدانند، از ایشان توقع حمایت است؟؟!!
  راستی اگر کلاس نیم فصل به دلیل ریکاوری در کیش مناسب است، به مردودین تست داوری ابلاغ لیگ داده میشود؟!!
  این همه آسمان ریسمان برای حقوق مشاوره؟؟!!
  الباقی عزیزان پیشکسوت هم که شرایط بد اقتصادی باعث شده تا سکوت را بر غضب کمیته داوران و عدم دریافت ابلاغ نظارت ترجیح دهند،حتی اگر از سمت رییس دپارتمان به مشاور چیدمان تغییر سمت کنند.
  مگر افرادی چون علی خسروی که خونخواهی داوران جوان عادت روزانه وی شده و یک دست هم صدا نداشته و ندارد.
  اما و اما رییس همیشه رییس کمیته داوران،دپارتمان و چیدمان داوری کشور جناب اصفهانیان:

  با نگاهی به:
  • تعداد ابلاغ های نظارت ایشان در ۵ سال گذشته
  • استان های خاص سفر کرده ایشان به منظور قضاوت
  • تطبیق جلسات شوراهای کشور به سفرهای ورزشی استانی ایشان
  • صدور کارت های داوری غیرقانونی برای منسوبین خود
  • دلایل پشت پرده انتخاب داوران بین المللی که یا توانایی پاس کردن تست بدنی در آسیا نداشتن و یا طی ۴ سال اخیر حتی جرات ابلاغ یک مسابقه زنده به این نازپرورده ها نداشتن،
  • سفرهای برون مرزی فاقد هرگونه دستاورد ، چرا که شاید سفر جام جهانی به برزیل دستاوردش عکس های رنگی باشد ولی حضور در کلاس های فوتورو ، نیاز به دانش زبان انگلیسی دارد تا به داوران ایرانی انتقال دانش انجام گیرد که این بزرگوار از آن کاملا بی بهره است.
  • حمایت ایشان از مدرک جعلی ناظران داوری که قرار است به به عدالت داوران امتیاز دهند
  • اوقات فراغت ناشی از عدم اعتماد مردم فهیم زنجان به ایشان و عدم کسب کرسی شورای شهر زنجان
  و موارد متعدد دیگر دلایلی است بر عدم توقع اجرای عدالت و احقاق حق برای شما همکاران گرامی.
  حال کینه قدیمی ایشان از داوران تهرانی را فراموش کنید که با درایت هر چه بیشتر در ۴ سال گذشته باعث شد تا داورانی همچون مظفری زاده، سعید شمس ، محمدرضا فغانی، اینجانب و دهها داور دیگر عطا قضاوت را به لقایش ببخشند وادامه فوتبال با برخی داوران حرف گوش کن برای اهداف خاص را برای خواص فوتبال راحت تر کنند.
  شاید با همه کدهای فوق، فساد در این رشته چنان ریشه دوانده باشد که کسی تمایل به پیگیری نداشته باشد و انسان های شریفی همچون دکتر اسدی، مسعود عنایت، محمود رفیعی و… را متمایل به خانه نشینی کرده باشد.
  پس یا از این ورطه باید خارج شد و یا
  هیس!!!! نه تنها داوران، بلکه، علی دایی،علی کریمی، مهدی تارتار،همه مربیان ، بازیکنان و همه جامعه سالم فوتبال هم نباید فریاد بزنند.
  در آخر پیش بینی می کنم که در نیم فصل دوم شاهد اتفاقات !! جالب  خواهیم بود، چرا که با برنامه ای مدون و چندساله، فضای داوری فوتبال بسیار مناسب برای جولان های افراد خاص شده است.
  هر که را لب به سخن باز شود بسته شود
  دفتر زندگی از جانب استبدادی
  حامد بیک زند
  داور ملی فوتبال
  تهران- ۲۰/۱۰/۹۶