پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 21 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19280
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  روایت «سیگار» از حیف و میل میلیونیِ دلارهای آمریکا

  دفتر «جان سپکو» سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان در گزارش جدید خود اعلام کرد که وزارت دفاع آمریکا حدود ۶۷۵ میلیون دلار پول بازسازی افغانستان را هدر داده است.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، دفتر سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به «سیگار» اعلام کرد که وزارت دفاع آمریکا صدها میلیون دلار پول بازسازی برای افغانستان را هدر داده است.

  دفتر «جان سپکو» سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان در گزارش جدید خود اعلام کرد که وزارت دفاع آمریکا حدود ۶۷۵ میلیون دلار پول بازسازی افغانستان را هدر داده است.

  «جان سپکو» اظهار داشت: از جمله ۸۲۳ میلیون دلار بودجه بازسازی که برای افغانستان در نظر گرفته شده بود ۶۷۵ میلیون دلار آن هدر رفته است.

  دفتر سیگار تصریح کرد این گزارش تحقیقاتی بر اساس تقاضای «چارلز گارسلی» رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا صورت گرفته است.

  بر اساس این گزارش، وزارت دفاع افغانستان از سال‌های ۲۰۱۱ میلادی تا سال ۲۰۱۴ میلادی ۶۷۵ میلیون دلار را در پروژه‌های نامناسب به مصرف رسانده است که بسیاری از این پروژه‌ها به دلیل نگرانی‌های امنیتی تکمیل نشده است.

  در این گزارش تاکید شده است که میلیاردها دلار کمک جامعه جهانی برای بهبود زندگی افغان‌ها در ۱۵ سال گذشته حیف و میل شده و کمتر برای ساختارهای افغانستان به مصرف رسیده است.

  سال ۲۰۱۱ میلادی وزارت دفاع آمریکا پروژه «کار و ثبات» را در جریان عملیات‌های نظامی در برخی از مناطق افغانستان به اجرا درآورد که هدف آن رشد اقتصادی همزمان با عملیات‌های نظامی بود و کنگره آمریکا نیز ۸۲۳ میلیون دلار را برای اجرای این پروژه اختصاص داد.

  فساد اداری پس از امنیت بزرگترین چالش‌ در مسیر بازسازی افغانستان محسوب می‌شود و پیش از این نیز بارها در برخی از گزارش‌های سیگار درباره فساد اداری نیروهای نظامی آمریکا نیز افشاگری شده بود.