پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ , Saturday 30 September 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 18993
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ دی, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  بهترین زمان برای استحمام چه موقع است؟

  دوش گرفتن در صبح بهتر است یا شب؟ این سوال ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد. برخی از افراد بر این باورند که یک استحمام صبحگاهی می تواند آن ها را بیدار کند و روز را با انرژی بیشتری شروع کنند.

   به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، دوش گرفتن در صبح بهتر است یا شب؟ این سوال ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد. برخی از افراد بر این باورند که یک استحمام صبحگاهی می تواند آن ها را بیدار کند و روز را با انرژی بیشتری شروع کنند. برخی دیگر هم ترجیح می دهند که در پایان یک روز خسته کننده به حمام بروند و با آب گرم بدن خسته خود را آرام کنند تا بهتر بخوابند. اما کدام گروه کارشان صحیح است؟ بهترین زمان برای استحمام چه زمانی است؟ در ادامه در نت‌نوشت به بررسی این سوال می‌پردازیم.

  بهترین زمان برای استحمام ؛ صبح یا شب؟

  اگر که دوست دارید صبح را با انرژی یک استحمام شروع کنید بسته به سلیقه خودتان است. اما فراموش نکنید که قبل از خواب حتما به حمام بروید. مسئله روز را از شب کاملا مجزا در نظر بگیرید. این که تمیز به رختخواب بروید خیلی بهتر استراحت خواهید کرد.

  شستشوی بدن در اولین ساعات صبح و یا عصر یک مزیت بهداشتی به شمار می رود. یکی از مددکاران پوست می گوید : ” دوش گرفتن صبح زمان زیادی را برای تمرکز و تجدید خاطر در طی روز به شما می دهد. ”

  این تمرکز ذهنی می تواند التهابات پوست را با حفظ کردن سطح هورمون کورتیزول تقریبا از بین ببرد.

  ماسک خواب شبانه

  آقایانی که هر روز صبح صورت خود را اصلاح می کنند، باید بدانند که انجام این کار در اولین ساعات صبح بهتر است. زیرا در آن ساعات،  تمرکز بیشتری دارند. به این ترتیب می توان گفت صبح ها زمان مناسبی برای اصلاح صورت است. میزان پلاکت های خون نیز در صبح بسیار بیشتر است.

  در صورتی که به سلامت پوست خود اهمیت می دهید بد نیست بدانید دوش صبحگاهی طراوت و شادابی بیشتری به پوست می بخشد. اولین عملی که صبح با پوست خود انجام می دهید به سرعت بر روی آن تاثیر می گذارد. این است اگر که قبل از آزاد شدن رادیکال ها و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، گرد و خاک و . . . پوست خود را شستشو دهید، پوست سالم تر و شاداب تر می ماند.

  سلول های پوست با دوش صبحگاهی تحریک می شوند. به خصوص این که استحمام صبح با آب ولرم نه چندان گرم برای افرادی که پوست های چرب و آکنه دار دارند بسیار مفید است.

  همان طور استحمام با آب گرم برای افرادی که پوست های خشک و حساس دارند بسیار نامناسب است و ممکن است مشکلات پوستی‌شان را افزایش دهد.

  حمام گرفتن قبل از خواب

  در صورتی که ترجیح می دهید قبل از خواب شبانه به حمام بروید، حتما آرایش صورت خود را پاک کنید تا تمامی آلاینده ها و خاک و روغن جمع شده بر روی پوستتان از بین برود، سپس استحمام کنید. بی شک اگر شما با صورتی چرب و مملو از مواد آرایشی به خواب بروید نه تنها به پوست صورت خود صدمه می زنید، بلکه خواب خوشی نیز نخواهید داشت.

  میزان رعایت نکات بهداشتی قبل از خواب بر روی کیفیت خواب تاثیر می گذارد. افراد بسیاری هستند که حمام شبانه بخشی از برنامه های زندگی روزمره‌شان شده است. سعی کنید آب را برای استحمام گرم نکنید و با دمای متعادل دوش بگیرید.

  دوش گرفتن هم در صبح و هم در شب می تواند سبب خشک شدن پوست بدن شود. نه تنها شرایط را بهتر نمی کند بلکه سبب بروز مشکلات خواهد شد. بنابراین شاید بهتر باشد دوش شبانه را به عنوان یک گزینه مناسب تر انتخاب کرد. تا علاوه بر خواب راحت و خوب، نظافت بدن و صورت هم رعایت شود.