پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 14 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 18977
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ دی, ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۶
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  مدیر آموزش و پرورش رامسر:

  ورزش یکی از مهمترین ارکان سند تحول بنیادین نیازمند برنامه های سالانه مدارس است

  مدیر آموزش و پرورش رامسر در اولین جلسه شورای ورزش آموزش و پرورش این شهرستان گفت: ورزش در مدارس فرصتی برای شکوفایی و کشف استعداد دانش آموزان و همچنین ایجاد نشاط در مدارس شهرستان رامسر است.

  به گزارش رامسرنوین، در اولین جلسه شورای ورزش آموزش و پرورش شهرستان رامسر که با حضور محمد صادق امینی نیا مدیر، امیری معاون پشتیبانی، کوزه گر معاون پرورشی و تربیت بدنی، اقدامی کارشناس تربیت بدنی و سلامت، مجتبی حسن نژاد سرگروه تربیت بدنی، کردقربان و خانم روحانی نمایندگان دبیران تربیت بدنی شهرستان رامسر همراه بود، ناصر اقدامی کارشناس تربیت بدنی و سلامت، ضمن تقدیر و تشکر از مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان و ارایه گزارش عملکرد سه ماهه، از آمادگی و شور دانش آموزان ورزشکار شهرستان برای شرکت در مسابقات شهرستان و استان خبر داد.

  در ادامه بهمن امیری معاونت توسعه و پشتیبانی اذعان داشت: این معاونت با ارایه برنامه ریزی دقیق و هماهنگی های لازم از سوی کارشناسی تربیت بدنی در خصوص اعزام تیم های ورزشی برای شرکت در مسابقات استانی همکاری لازم را خواهد داشت.

   در ادامه جلسه شورای ورزش مدارس، محمد صادق امینی نیا مدیر آموزش و پرورش شهرستان رامسر با بیان مطالبی در این خصوص، گفت: ورزش یکی از مهمترین ارکان سند تحول بنیادین نیازمند برنامه های سالانه مدارس است.

   وی افزود: ورزش در مدارس فرصتی برای شکوفایی و کشف استعداد دانش آموزان و همچنین ایجاد نشاط در مدارس شهرستان رامسر است.

  امینی نیا ضمن تاکید بر اجرای همایشهای ورزشی، تشکیل کارگروه های ورزشی، کلاسهای ضمن خدمت همکاران، حیاط پویا، طرح با نشاط سازی، فرخوان کانون های ورزشی دانش آموزی، ایجاد پارک درون مدرسه ای و همچنین جشنواره های پژوهشی (ورزشی – سلامت) و طرح ورزش همگانی برای دانش آموزان و فرهنگیان، بهره برداری مطلوب از فضای آموزشی و حیاط مدارس را در بعدازظهر ها و فارغ از ساعت تدریس پیشنهاد داد.

   وی با بیان اینکه می توان  هر یک از مدارس شهرستان رامسر را با یک نماد از یک ورزش آموزشگاهی آذین بندی نمود و استعدادیابی رشته های مختلف ورزشی در مدارس شهرستان را منوط به تدوین و تنظیم شیوه نامه و استفاده از سرانه ورزشی مدارس خصوصا مدارس نمونه دولتی، هیات امنایی و غیردولتی دانست، افزود: در این راستا حمایت مدیران و معلمان از این رکن سند تحول بنیادین مورد انتظار است.

  شایان ذکر است یکی از مصوبات ارزشمند اولین جلسه شورای ورزش را میتوان پیگیری اخذ مجوز و کد درس رشته تربیت بدنی در یکی از هنرستانهای رامسر عنوان نمود که توسط مدیر آموزش و پرورش شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

   در ادامه سرگروه تربیت بدنی و نمایندگان دبیران پرتلاش تربیت بدنی شهرستان ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه و نگرش مثبت مدیریت در خصوص تربیت بدنی، در رابطه با اعلام آمادگی تیمهای مختلف ورزشهای دانش آموزی، امکانات ورزشی مدارس، استفاده درست از سرانه ورزش در آموزشگاهها در رابطه با لزوم همکاری تربیت بدنی آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان و هیات های ورزشی، چگونگی جذب نیروهای حق التدریس در مدارس غیردولتی و هیات امنایی و لزوم ارتباط مدرک تحصیلی مربیان، اهمیت وجود آموزگاران تربیت بدنی در مدارس ابتدایی، چگونگی روند برگزاری مسابقات ورزشی شهرستانی در نوبت صبح و لزوم همکاری مدیران مدارس تابعه به بحث و تبادل نظر پرداختند.