پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ , Thursday 30 November 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 18352
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ دی, ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  قیمت طلای جهانی به ۱۲۷۸ دلار رسید

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۱۲۷۸ دلار و ۳۸ سنت رسید.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ،به نقل از رویترز، به دنبال کاهش ارزش دلار آمریکا، قیمت طلا روز سه شنبه افزایش داشت و به بالاترین رقم در طی بیش از ۳ هفته گذشته رسید. قیمت پالادیوم نیز به بالاترین رقم از فوریه ۲۰۰۱ تاکنون رسید.
  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۱۲۷۸ دلار و ۳۸ سنت رسید. قیمت هر اونس طلای آمریکا نیز امروز با ۰.۲۸ درصد افزایش به ۱۲۸۲ دلار و ۴۰ سنت رسید.

  جفری هالی، تحلیلگر بازار طلا گفت، آمار ضعیف از میزان مصرف در امریکا که روز جمعه منتشر شد به رشد قیمت طلا کمک کرده، در حالی که ارزش دلار نیز کاهش داشته است.

  هالی افزود: «با توجه به در پیش بودن تعطیلات روز قانون اساسی کره شمالی در روز چهارشنبه ممکن است این موضوع نیز یکی از ریسک‌های احتمالی باشد.»

  روز جمعه پس از آنکه آمار‌هایی از سوی دولت آمریکا منتشر شد که نشان می‌داد میزان هزینه کرد‌ها از میزان درآمد‌ها در ماه نوامبر فراتر رفته، چشم انداز رشد اقتصادی آمریکا تضعیف شد.

  شاخص دلار آمریکا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۹۳.۲۷۳ رسید. هفته گذشته، قیمت طلا برای دومین هفته متوالی افزایش داشت.

  آمیت گوپتا، تحلیلگر موسسه خدمات مالی آدرویت در این باره گفت: برخی از محتکران در اوایل ماه جاری از بازار طلا به بازار بیت کوین کوچ کرده اند. با توجه به افت شدید ارزش بیت کوین قبل از کریسمس، سفته بازان مجددا به بازار طلا باز گشته اند.

  در همین حال، قیمت پالادیوم نیز امروز با ۰.۸ درصد افزایش به رقم ۱۰۴۴ دلار و ۵۰ سنت رسید که بالاترین رقم در طی ۱۷ سال گذشته بود. رشد تقاضا از سوی سازندگان قطعات خودرو عامل اصلی رشد قیمت این فلز عنوان شده است.

  برچسب ها : ,