پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ , Friday 19 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 18329
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ دی, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  لاهوتی مطرح کرد

  تصویب آئین‌نامه داخلی کمیسیون تلفیق بودجه

  مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ گفت: در جلسه امروز اعضای کمیسیون به بررسی و تصویب آئین‌نامه اجرایی جلسات کمیسیون پرداخته‌اند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ گفت: اعضای کمیسیون تلفیق در جلسه امروز آئین‌نامه اجرایی جلسات کمیسیون را تصویب و بر اساس آن مکالمه با تلفن همراه توسط اعضا را در خلال مذاکرات در کمیسیون ممنوع کردند.

  مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ گفت: در جلسه امروز اعضای کمیسیون به بررسی و تصویب آئین‌نامه اجرایی جلسات کمیسیون پرداخته‌اند.

  وی افزود: بر اساس آئین‌نامه مصوب اعضای کمیسیون مکالمه با تلفن همراه توسط اعضا را در خلال مذاکرات کمیسیون تلفیق ممنوع کردند.

  عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ اظهار داشت: همچنین بر اساس این آئین‌نامه جلسات کمیسیون تلفیق از شنبه تا چهارشنبه هر هفته در دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد و چنانچه نیاز به شیف سوم کاری در هر روز باشد این موضوع باید به رای اعضای کمیسیون گذاشته شود.

  لاهوتی خاطرنشان کرد: علاوه بر این در این آئین‌نامه مصوب شد تا در بررسی کلیات لایحه بودجه که روز شنبه هفته آینده برگزار می‌شود ابتدا دولت ۳۰دقیقه و پس از آن ۴ نفر از نمایندگان، ۲ نفر موافق و ۲ نفر مخالف و هر کدام به مدت ۱۰ دقیقه صحبت کنند که البته نمایندگان می‌توانند وقت خود را به نمایندگان دیگر نیز بدهند.

  وی افزود: همچنین بر اساس آئین‌نامه در بررسی کلیات لایحه بودجه مرکز پژوهش‌های مجلس ۲۰ دقیقه دیوان محاسبات ۱۵ دقیقه رؤسای اتاق بازرگانی که ۳ نفر هستند هر کدام ۵ دقیقه فرصت دارند مطالب خود را ارائه کنند و در پایان مجدد ۲۰ دقیقه دیگر به دولت فرصت داده می‌شود تا به سؤالات نمایندگان پاسخ دهد.

  عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ در پایان اظهار داشت: هفته آینده جلسات علنی و کمیسیون‌های مجلس برگزار نمی‌شود و نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه هستند و کمیسیون تلفیق از هیأت رئیسه خواسته تا نمایندگان یک هفته دیگر در حوزه‌های انتخابیه خود باشند تا کمیسیون تلفیق بهتر بتواند به بررسی لایحه بودجه بپردازد. چرا که با وجود جلسات علنی مجلس فرصت لازم برای برگزاری جلسات کمیسیون وجود نخواهد داشت.