پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ , Saturday 24 February 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17891
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ۶ نشانه شایع حمله قلبی در زنان

  حملات قلبی با علائم مشابهی در زنان و مردان همراه نیستند. علاوه بر نشانه‌های معمول حملات قلبی، بسیاری از زنان علائم خاموش و مبهمی را تجربه می‌کنند که ممکن است آنها را علائم حمله قلبی تلقی نکنند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، موارد زیر شش نشانه شایع حمله قلبی در زنان است:

  درد و ناراحتی در قفسه سینه: درد، ناراحتی، سوزش و فشار در قفسه سینه، علائم حمله قلبی در زنان و مردان است. با این حال، برخی زنان درد را در تمام قفسه سینه و نه فقط در سمت چپ تجربه می‌کنند. اگر درد یا فشار پس از چند دقیقه برطرف نشود، باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرند.

  درد بازوها، پشت، گردن و فک: این علائم که در زنان بیش از مردان شایع است، ممکن است گیج‌کننده باشد. معمولا حمله قلبی در درجه اول با درد در قفسه سینه یا در بازوی چپ شناخته می‌شود، اما در زنان، درد گاه در جاهای دیگری مانند فک و گردن نیز بروز می‌کند. این درد می‌تواند فزاینده، شدید یا ناگهانی باشد و حتی ممکن است اواسط شب فرد را از خواب بیدار کند. بهتر است هر درد غیرمعمولی در قسمت بالاتنه را به پزشک گزارش دهید.

  درد معده: گاهی زنان هنگام حمله قلبی فشار زیادی را در ناحیه شکمی تجربه می‌کنند. این علامت معمولا با علائم مسمومیت غذایی، آنفلوآنزا، زخم معده یا ترش کردن اشتباه گرفته می‌شود. اگر حالتی مانند سنگینی زیاد روی ناحیه شکمی را تجربه کردید با پزشک تماس بگیرید.

  تنگی نفس، حالت تهوع یا سرگیجه: مشکلات تنفسی که علت خاصی ندارند، ممکن است نشانه حمله قلبی باشند؛ بخصوص اگر با یک یا چند علامت دیگر از علائم حملات قلبی همراه شوند. در این موارد، فرد در حالی که هیچ حرکتی انجام نداده احساس کسی را دارد که در حال دوی ماراتن است.

  عرق سرد: عرق سرد، از علائم شایع حملات قلبی در زنان است. این علامت به تنهایی نشانه مشکل نیست زیرا ممکن است از سایر انواع استرس نیز ایجاد شود، اما اگر عرق سرد را همراه با علامت دیگری از علائم حمله قلبی تجربه کردید، بهتر است آن را با پزشک در میان بگذارید.

  خستگی فزاینده: برخی زنانی که دچار حمله قلبی می‌شوند، احساس خستگی مفرط را تجربه می‌کنند، حتی اگر آرام نشسته باشند یا فعالیت زیادی انجام نداده باشند،. این حالت می‌تواند یکی از علائم هشداردهنده حمله قلبی به شمار آید.