پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ , Thursday 18 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17621
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۳
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  کشفیات مواد مخدر۱۱ درصد رشد دارد

  سردار اسکندر مؤمنی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤال مهر در خصوص کشفیات مواد مخدر در سطح کشور، افزود: کشفیات مواد مخدر در سطح کشور طی هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی گفت: کشفیات مواد مخدر در سطح کشور طی هشت ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است.

  سردار اسکندر مؤمنی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤالی در خصوص کشفیات مواد مخدر در سطح کشور، افزود: کشفیات مواد مخدر در سطح کشور طی هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است.

  وی همچنین در خصوص کشفیات مواد مخدر «گل» اظهار کرد: طی سال‌های اخیر مواد مخدر گل وارد کشور شده و اثرات مخرب بیشتری نسبت به سایر مواد مخدر دارد.

  جانشین فرماندهی نیروی انتظامی به طرح جمع‌آوری معتادان اشاره کرد و افزود: طی سال جاری در حوزه مقابله با مواد مخدر، کشف و جمع‌آوری معتادین افزایش داشته است و پلیس به جد با قاچاقچیان مواد مخدر مبارزه می‌کند.

  مؤمنی با اشاره به فعالیت‌های پلیس فتا در حوزه سایبری، گفت: باوجود جوان بودن پلیس فتا، به لحاظ تجهیزات و توانایی نیروها از وضعیت خوبی برخوردار هستیم.

  جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به بازدید خود از استان زنجان، گفت: بازدید امروز ستادی بود و خوشبختانه با بررسی به عمل آمده و نظارت‌های صورت گرفته شرایط امنیت استان نسبت به سال قبل بهتر شده که از جمله آن جرائم خشن و سرقت‌های مسلحانه است.

  مومنی بابیان اینکه پلیس فتا توانسته در مدت کوتاه فعالیت خود دستاوردهای خوبی در حوزه کشف جرائم سایبری داشته باشد، افزود: پلیس فتا از نظر دانش، تجهیزات و مهارت، جزو کشورهای برتر است و بسیاری از کشورها تقاضا دارند که جمهوری اسلامی ایران تجربیات خود را به آن‌ها انتقال دهد.

  وی مقابله با جرائم را نیازمند همکاری خانواده‌ها عنوان کرد و با بیان اینکه در حال جرائم اخلاقی و مالی بیشترین جرائم در فضای مجازی است، ادامه داد: پلیس به‌تنهایی نمی‌تواند با جرائم در این بخش مقابله کند، لذا باید خانواده‌ها همکاری لازم را داشته و تهدیدات فضای مجازی را برای نوجوانان بازگو کنند.

  جانشین فرماندهی نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه خانواده‌ها درزمینهٔ خطرات تهدیدات مجازی هوشیار باشند، گفت: خانواده‌ها در این حوزه دقت کنند، چون تهدیدات به حدی است که اگر خانواده‌ها و خود کاربران دقت نکنند، چالش‌ها و تهدیدات زیادی در خانواده‌های ایجاد می‌شود.

  مؤمنی بر لزوم توجه به امر پیشگیری تأکید کرد و افزود: جرائم در فضای مجازی رو به افزایش است و خانواده اطلاعات دیجیتالی خود را باید تقویت کنند.

  وی به اولویت‌های نیروی انتظامی در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: در حوزه قاچاق تمرکز ما بر کالاهای حجیم، گروه‌های سازمان‌یافته و کارهای اطلاعاتی است.

  جانشین ناجا از افزایش کشفیات کالای قاچاق در سطح کشور خبر داد و گفت: طی سال جاری کشفیات کالای قاچاق در کشور رشد داشته است.

  مؤمنی افزود: استقرار نیروی انتظامی در گمرک و ایجاد پلیس گمرک توسط ستاد کل نیروهای مسلح به تصویب رسیده و به نیروی انتظامی ابلاغ‌شده و بر همین اساس به‌زودی پلیس گمرک و بنادر هم راه‌اندازی می‌شود.

  وی با اشاره به تشکیل شورای عالی کلانتری‌ها در نیروی انتظامی، افزود: گسترده‌ترین فعالیت پلیس در حوزه پلیس پیشگیری است و برای اینکه در حوزه کلانتری‌ها تحول ایجاد شود طی چند سال گذشته کارهای مطالعاتی متعددی انجام‌شده است.

  جانشین ناجا افزود: به روز شدن تجهیزات و تغییر و اصلاح در فرآیندها، استفاده از دوربین‌ها و ثبت صحنه‌ها از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط پلیس در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها است و طبق نظرسنجی صورت گرفته رضایت‌مندی وجود دارد.

  مؤمنی با بیان اینکه در زلزله کرمانشاه پلیس از همان ابتدا در منطقه حضور داشت و تاکنون هم امنیت کامل در این استان مرزی برقرار است، گفت: درمجموع امنیت در کشور و در مرزها وجود دارد و در دو ماه قبل نیروی انتظامی دو مأموریت مهم را اجرا کرده است.