پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ , Tuesday 28 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17500
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  تغییرات استقلال در نیم فصل مشخص شد

  سرمربی آلمانی استقلال در نیم فصل تغییراتی را در ترکیب تیمش ایجاد خواهد کرد و جدایی سه بازیکن از این تیم قطعی شده است.

   به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر برای استقلال روز چهارشنبه به پایان می‌رسد و وینفرد شفر به دنبال تغییراتی در ترکیب تیمش برای ادامه راه سخت در نیم فصل دوم خواهد بود. سرمربی آلمانی  استقلال که از هفته هشتم لیگ برتر هدایت آبی پوشان را بر عهده گرفت در این چند بازی که مسئولیت فنی آبی‌ها را بر عهده گرفته از نبود یک مهاجم تمام عیار ضربه خورده اما از طرفی نقطه ضعف تیم منصوریان(باخت‌های متوالی در ۶ هفته ابتدایی) را پوشش داده و ساختار دفاعی استقلال را تقویت کرده است.

  شفر در نیم فصل تغییراتی را در تیم خود ایجاد خواهد کرد که البته چندان هم غیر قابل پیش بینی نیست. سرمربی آلمانی روی یعقوب کریمی مدافع چپ تیمش نظر مثبت ندارد و این بازیکن اولین بازیکنی است که در لیست سیاه استقلال قرار خواهد گرفت. در این پست اگر آرمین سهرابیان هم در لیست بزرگسالان قرار بگیرد شاید توسط مرد آلمانی کنار گذاشته شود اگر چه این موضوع قطعی نیست.هر دو بازیکن در دیدار استقلال مقابل پیکان در لیست ۱۸ نفره این تیم حضور نداشتند و تنها زکی‌پور به صورت ثابت بازی کرد که این موضوع نشان می‌دهد شفر حتی به عنوان بازیکنان ذخیره هم روی این نفرات حساب نمی‌کند.

  دومین جدا شده استقلال حسن بیت‌سعید است که این بازیکن قطعا از جمع آبی‌پوشان جدا خواهد شد. بیت‌سعید که در ابتدای فصل درست همان راه بختیار رحمانی را برای حضور در استقلال انتخاب کرد با پوشیدن پیراهن شماره ۷ و سر و صدای رسانه‌ای که تخصص منصوریان و کادر ‌فنی‌اش بود کار را از همان ابتدا سخت کرد و تنها بعد از گذشت نیم فصل به این نتیجه رسید که برای ثابت کردن خودش باید به اهواز برگردد. برای جدایی بیت‌سعید فقط تا روز چهارشنبه و بعد از بازی استقلال و سپاهان باید صبر کرد.

  سومین جدا شده قطعی استقلال مجتبی جباری است. جباری که حالا دیگر بی خیال ادامه همکاری با استقلال شده فقط از این تیم شکایت کرده تا بخشی از مطالباتش را از این باشگاه بگیرد. این بازیکن هرگز اجازه پیدا نکرد با شفر رو به رو شود و البته سرمربی آلمانی هم تعاریف خوبی از داخل باشگاه در مورد جباری نشنید تا عملا پروژه همکاری طرفین به بن بست بخورد و  این بازیکن هم سومین جدا شده استقلال باشد.

  جدایی این سه بازیکن را باید از جمع آبی پوشان قطعی دانست اما از طرفی شایعات بسیار زیادی در مورد نفراتی مثل پادووانی، شهباززاده و قربانی شنیده می‌شود اما طبق پیگیری‌های خبرنگار ما هر سه بازیکن مورد تائید شفر هستند. در مورد شهباززاده حرف و حدیث بسیار زیاد است و گفته می‌شود شاید ذوب‌آهنی ها او را بخواهند اما اگر خود شهباززاده قصد جدایی نداشته باشد شفر اصراری بر جدایی او از استقلال ندارد. از طرفی با وجود بازگشت منتظری از نیم فصل دوم چشمی دوباره به خط هافبک بر می‌گردد و شفر نیاز دارد که در دفاع وسط از منتظری،حسینی و پادووانی استفاده ببرد و یک نفر را روی نیمکت در اختیار داشته باشد. در مورد مهدی رحمتی هم شایعات فراوانی مطرح شده و گفته می‌شود سپاهانی‌ها به صورت جدی خواهان این بازیکن هستند اما رحمتی با استقلال قرارداد دارد و باید دید سرانجام تکلیف این بازیکن چه می‌شود.

  در صورت این تغییرات شفر قطعا نیاز به پرکردن جای نفرات مازادش دارد. سرمربی آلمانی استقلال البته نگران پست دفاع چپ نیست زیرا علاوه بر زکی‌پور امید نورافکن را دارد که با وجود هافبک‌های متعدد می‌تواند در صورت لزوم در چپ بازی کند و در این صورت جا برای نفراتی مثل باقری هم باز خواهد شد.در این بین محسن کریمی به فهرست استقلال باز خواهد گشت و بهنام برزای هم می‌تواند از نیم فصل در ترکیب استقلال به میدان برود.شفر البته در نشست خبری قبل از دیدار تیمش مقابل گسترش فولاد صراحتا اعلام کرد درست است که ما با این مهاجمان کار می‌کنیم اما طبیعی است که یک مهاجم جذب کنیم. وی قویا می‌خواهد که تیمش یک مهاجم گلزن داشته باشد که ظاهرا وی یک بازیکن خارجی را در نظر گرفته تا این مشکل تیمش هم حل شود.

  به نظر می‌رسد استقلال با توجه به تیم گرانقیمتی که در ابتدای فصل بسته در نیم فصل دوم تغییرات چندانی را نداشته باشد و تنها با جا‌به جایی چند بازیکن کار را برای نیم فصل دوم ادامه بدهد.