پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 21 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17475
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  دلیل برای این که پاییز را برای سفر انتخاب کنید

  وقتی بیشتر مردم تابستان و زمستان را به عنوان فصل سفر انتخاب می‌کنند و تقاضا برای تعطیلات زیاد است خب به همین ترتیب هم قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند. آژانس‌های مسافرتی نیز انگار خیلی وقت است این را می‌دانند و از این فرصت حسابی برای پول در آوردن استفاده می‌کنند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، پاییز یکی از قشنگ‌ترین فصل‌های خداست. برگ‌های رنگارنگ از سر شاخ درختان می‌ریزند؛ نسیم ملایم و خنکی گونه‌های شما را قلقلک می‌دهد، باران تمامی افکار منفی را می‌شوید و یواشکی به شما هشدار می‌دهد که خزان فرصتی است تا خود را برای زمستان و فصل سرد آماده کنید و آن را در آغوش بکشید. در ادامه این مطلب را به نقل از سایت فوت و فن می‌خوانیم.

  ۵ دلیل که پاییز را برای سفر انتخاب کنید

  اما هنگام فرا رسیدن پاییز و این زیبایی‌ها، ما چه می‌کنیم؟ به سرعت از سفر‌های تابستانی بازمی‌گردیم، به سر کار می‌رویم، مشغول درس، مدرسه و دانشگاه می‌شویم و خودمان را غرق در افسردگی می‌کنیم، زیرا تابستان دیگر به پایان خود رسیده است. خیلی کم پیش می‌آید که مردم در این فصل زیبا از سال به سفر بروند. اما آیا واقعاً انتخاب پاییز به عنوان فصل سفر انتخاب خوبی خواهد بود؟

  از طرف دیگر، مردم بی‌صبرانه در انتظار تعطیلات تابستان یا زمستان هستند که از راه برسد. البته، که خوب است برای سپری کردن تعطیلات در تابستان و پس از آن در زمستان و کریسمس برنامه‌ریزی کنیم، اما آیا پاییز و زمستان بهترین وقت سفر کردن به حساب می‌آیند؟

  آیا نباید فرصت بهار و پاییز با این همه زیباییشان را به غنیمت شمرد و منتظر این فصل‌ها برای سفر و سپری کردن تعطیلات بود؟ آن‌هایی که پاییز را بهترین فصل از سال برای سفر می‌دانند دلایل خیلی خوبی دارند که در فصل خزان رنگارنگ تن به جاده می‌سپارند:

  بهترین شرایط جوی

  درست است که در پاییز به سر می‌بریم، اما الزاماً به این معنی نیست که پاییز یعنی باران و باران و باران… بله، حق با شماست! گاهی ممکن است چند روز پیاپی باران ببارد، اما نه همیشه. سعی کنید جنبه‌های منفی باران را از ذهن خود دور کنید. بیایید پاییز را این گونه تصور کنیم: پاییز فصلی است که بعد از تابستان می‌آید. هوای تابستان گرم است، اما رو به پاییز که می‌رویم بهترین زمان برای رفتن به ساحل است، اما نه همیشه. همه ما خورشید را دوست داریم، اما آیا آفتاب‌سوختگی، سردرد و عرق‌سوز شدن را هم دوست داریم؟

  در فصل پاییز می‌توانید از سرتاسر روز استفاده بهینه کنید، در دریای زیبا و آبی شنا کنید و حتی در ساحل آفتاب بگیرید؛ بدون اینکه اثری از گرما و آفتاب‌سوختگی باشد.

  قیمت‌های ارزان‌تر

  این یک دلیل کاملاً منطقی و عقلانی است. وقتی بیشتر مردم تابستان و زمستان را به عنوان فصل سفر انتخاب می‌کنند و تقاضا برای تعطیلات زیاد است خب به همین ترتیب هم قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند. آژانس‌های مسافرتی نیز انگار خیلی وقت است این را می‌دانند و از این فرصت حسابی برای پول در آوردن استفاده می‌کنند. اما بر عکس، شما می‌توانید از این فصل‌ها برای پس‌انداز کردن پول استفاده کنید و با سفر در پاییز که قیمت‌ها کمتر است در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

  فرار از هیاهوی گردشگران

  فقط کافیست به تعداد گردشگرانی که تابستان و زمستان را برای سفر انتخاب می‌کنند فکر کنید تا بی‌خیال شوید و پاییز خلوت با قیمت‌های منصفانه‌تر را انتخاب کنید. وقتی می‌خواهید به یک جاذبه گردشگری سر بزنید، به دلیل وجود تعدد بالای مسافران از گرفتن حتی یک عکس هم عاجز خواهید ماند و نمی‌توانید به خوبی از محیط پیرامون دیدن کنید. پس بهتر است پاییز را بهترین انتخاب خود کنید. در فصل تابستان، نه تنها افراد بومی از حضور گردشگران زیاد در عذاب‌اند بلکه خود شما هم مدام تصادفی به مسافران دیگر برخورد نمی‌کنید.

  تصور این صحنه هم ممکن است به شما کمک کند تا برای سفر در خزان برگ‌ریز تصمیم جدی بگیرید: تابستان داغ است و شن‌ها داغ. همه جور آدم کنار ساحل بساط خوش گذرانی پهن کرده‌اند، مشغول خوراکی خوردن و صحبت هستند، بازی می‌کنند، آفتاب می‌گیرند، بچه‌ها شن روی سر و کله همدیگر می‌ریزند و فریاد پدر و مادرهایشان را در می‌آورند! تمام سال منتظر تابستان می‌مانید تا شاهد این صحنه‌ها باشید؟

  در فصل پاییز که بیشتر مردم سرشان گرم کار و درس است، بهترین وقت برای آرامش و گشت زدن در شهر‌های داخلی و کشور‌های خارجی است.

  رنگ، رنگ، همه جا رنگ

  نمی‌توانیم این حقیقت را نادیده بگیریم که پاییز روح هنری را در دل و ذهن همه بیدار می‌کند؛ برگ‌های رنگارنگ روی زمین، چمن‌های سبز، رنگین‌کمان خوش‌رنگ بعد از بارش باران پاییزی، همه این‌ها چشم‌انداز‌هایی زیبا و روح‌انگیز هستند تا شما خالق هستی و این همه زیبایی را از جان و دل بستایید. برخی نقاط از دنیا هستند که شما می‌توانید زیبایی واقعی فصل پاییز را تجربه کنید. فقط فکرش را بکنید که عکس‌های پاییزی‌تان چقدر زیبا خواهند بود؛ آن قدر که حتی بدون فیلتر یا هیچ گونه ویرایشی بهترین تصاویر را خلق خواهید کرد.

  تور‌های گردشگری خلوت‌تر

  همه در فصل تابستان به سمت آژانس‌های مسافربری هجوم می‌آورند تا با تور‌های گردشگری سفر کنند و برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشند همیشه در عجله هستند. به همین دلیل، برای فرار از این جمعیت، بهترین راه این است که از لحظات بودن در کنار خانواده و عزیزانتان در فصل پاییز در هر وقت و با هر توری که می‌خواهید لذت ببرید و آژانس‌ها تصمیم رفت و برگشت و همه انتخاب‌ها را بر عهده خودتان بگذارند. در این فصل، دیگر مانند تابستان مجبور به پذیرش پیشنهادات دقیقه نودی آژانس‌های مسافرتی نخواهید بود.

  سفر یک هدیه است. آن را غنیمت بشمارید؛ در هر فصلی که می‌خواهد باشد. اگر می‌خواهید تجربه بی‌نظیری داشته باشید، گاهی اوقات لازم است عقلانی تصمیم بگیرید و روی این فصل از سال هم خوب حساب باز کنید. در مجموع، هم در زمان و هم در سرمایه خود صرفه‌جویی خواهید کرد و به سفری می‌روید که ناامیدتان نمی‌کند.