پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ , Friday 14 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17468
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  بهترین فاصله با تلویزیون چقدر است؟

  کسانی که علاقه زیادی به تماشا کردن تلویزیون دارند، باید بدانند که زیاد تماشا کردن تلویزیون باعث خستگی و ضعیف شدن چشم ها می‌شود.

   به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، میزان و البته شرایط تماشای تلویزیون چشم را می تواند در معرض آسیب های جدی قرار دهد ، نکاتی در این زمینه وجود دارد که اگر رعایت کنیم هرگز مشکلی در بینایی خود احساس نخواهیم کرد مواردی که در این بخش از سلامت نمناک به آنها خواهیم پرداخت.

  شاید متعجب شوید نزدیک تلویزیون نشستن برای چشم ها بد نیست سال پیش جامعه پزشکی هشدار های را به بیننده های تلویزیون در مورد اشعه ایکس تلویزیون دادنداما امروزه با وجود تلویزیون های ال سی دی پلاسما این نگرانی از بین رفته است این تلویزیون های پیشرفته اشعه ساتع نمی کنند اما بسیاری افراد نگران آسیب چشم های شان هستند اگرچه نزدیک بودن به تلویزیونبه بینایی لطمه نمی زند ممکن است با عث خستگی چشم شود.

  اما فاصله ایده ال با تلویزیون چقدر است ؟

  ممکن است پاسخ برای خیلی ها جالب باشد اما فرمول عجیبی ندارد ؛ فاصله ایده آل ۸ تا۱۰ قدم به صفحه تلویزیون است اما قاعده دیگری وجود دارد مثلا اگر تلویزیون ۳۲ اینچ است آن را ۵ برابر کنید می شود ۱۶۰ که برابر است با ۱۳ قدم پس حداقل ۱۳ قدم دورتر از صفحه آن به تماشا بنشینید.

  اگرچه خیلی چشم پزشکان و متخصصان بیان می کنند فاصله ایده ال همان فاصله ای است که راحتر باشید و بتوانید تلویزیون تماشا کنید در کنار فاصله تماشا مدل قرار گرفتن تلویزیون ها در جلوگیری از خستگی چشم موثراست.

  برای جلوگیری از آسیب چشمی تلویزیون را به دیوار نصب کنیم یا روی میز قرار دهیم؟

  چه تلویزیون را به دیوار نصب کنید یا اینکه روی میز بگذارید باید صفحه نمایش در راستای سر یا پایین تر از چشم باشد تا از خستگی چشم و گردن جلوگیری کرده باشید.

  تماشای تلویزیون باعث خستگی چشم می شود ، خستگی یاضعیفی چشم نشانه های مختلفی مثل خستگی ، درد در ناحیه چشم ، تاری ، سردرد و دوبینی دارد این نشانه ها معمولا بعد از تماشای تلویزیون کار با کامپیوتر یا فعالیت های دیگرکه با چشم مرتبط است بروز پیدا میکند.

  نشانه های آسیب دیدگی چشم با تماشای تلویزیون و استفاده از مانیتور

  درد و خارش چشم

  مشکل در تمرکز

  خستگی و آب چشم

  تاری و دوبینی

  حساسیت به نور

  گردن وشانه درد

  افرادتمایل دارند هنگام تماشای تلویزیون و انجام پروژه کمتر پلک بزنند افراد به طور متوسط ۱۸بار در دقیقه پلک می زنند اما افرادی که هنگام تماشای تلویزیون و یا کار با کامپیوتر اینکار را نمی کنند باعث خشکی ، خستگی ، خارش و سوزش چشم می شوند.

  علاوه بر خیره شدن به تلویزیون و کامپیوتر وسایل کوچک در اتاق کوچک هم موجب ضعیفی چشم میشود ؛ اتاق تاریک باعث می شود مردمک چشم باز شود تا نور بیشتری وارد چشم شود و تا آنجا که می توانید چشم را کوچک می کنید تاصفحه را ببینید.

  خشکی و خستگی چشم ناشی از تماشای تلویزیون و استفاده از مانیتور

  جلوگیری از آسیب چشم با تماشای تلویزیون و فعالیت های دیگر

  پزشکان پیشنهاد ساده ای را برای جلوگیری از آسیب چشم ارائه می دهند و اگر مدت زیادی به تلویزیون خیره شدید جای خود را تغییر دهید و فاصله را کم یا زیاد کنید.

  چگونه آسیب چشم را درمان کنیم

  اگربعد از تماشای تلویزیون یاوسایل هوشمند دچار خستگی چشم شدید راه کارهایی رابه شما معرفی می کنیم تا ناراحتی را کاهش دهید.

  چشم را به آرامی ماساژ دهید

  پارچه گرمی را روی چشم بگذارید

  خواب شبانگاهی خوبی داشته باشید

  تلویزیون بزرگتری تهیه کنید

  فراموش نکنید برای جلوگیری از خشکی چشم پلک بزنید

  سندروم خشکی چشم مشکل دیگر تماشای نادرست تلویزیون است

  علاوه بر خستگی چشم در اثر تماشای زیاد تلویزیون چشم دچار خشکی هم میشود در چنین شرایطی فرد اشک کافی برای تغذیه ورطوبت چشم ندارد؛ اشک برای سلامت چشم و بینایی از اهمیت خاصی برخوردار است خشکی چشم با قطره های با کیفیت درمان می شود.

  چند نکته و توصیه

  امروزه بسیاری از کودکان تمایل زیادی دارند که با گوشی های هوشمند کار انجام دهند که والدین باید آنها را کنترل کنند.

  بسیاری از متخصصان چشم بیان می کنند تبلت تلفن لپ تاپ بسیار برای بینایی مضراست وحتی بیشتر ازتلویزیون به چشم آسیب می زند.

  مراقب باشید فرزندانتان این و سایل را با فاصله ازخود نگهدارند کودکان را تشویق کنید تا خیلی با این وسایل ارتباط نداشته باشند.