پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ , Sunday 21 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17175
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده
 •   

  ابتلای قریب به ۵هزار رامسری به دیابت

  رئیس شبکه بهداشت و درمان رامسر گفت: تقریبا ۵هزار رامسری به بیماری دیابت مبتلا هستند.

  به گزارش رامسرنوین ، ابراهیم ناظریان در همایش استانی دیابت در رامسر گفت: بر اساس آخرین سرشماری جمعیت رامسر ۷۳هزار و ۵۰۰ نفر بوده که ۷۲ هزار نفر، بیش از ۹۸ درصد این جمعیت سامانه یکپارچه بهداشت ثبت شده و از این آمار ۴۴ هزار نفر یعنی ۶۵ درصد مردم رامسر حداقل یک ماه به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه می کنند همچنین ۷۰ درصد جمعیت رامسر شهرنشین هستند.

  وی افزود: با پراکندگی روستاها با فاصله زمانی دسترسی به جمعیت سخت بوده که با همکاری همکاران بهداشت و بهورزان ۱۰۰ درصد پوشش برای روستائیان ایجاد شده است.

  ناظریان با بیان اینکه جمعیت شهری به نوعی جمعیت گمشده از نظر خدمات بهداشتی بوده و باید خدمات مناسبی دریافت کنند، تصریح کرد: پدیده سالمندی در رامسر ۱۳ درصد و در روستا ۱۶ درصد بوده که موجب شیوع بیماری های مزمن نظیر دیابت و شیوع چند بیماری در یک فرد را سخت می کند‌.

  وی گفت: استان مازندران دارای آمار چاقی بالایی بوده و در رامسر ۴۰ درصد اضافه وزن و ۳۵ درصد چاقی ثبت شده که ۲۵ درصد جمعیت این شهر وزن طبیعی دارند اما هنوز مهم ترین خطر در این شهرستان دیابت است.

  وی با بیان اینکه در رامسر طبق آخرین آمار سه هزار نفر بیمار دیابتی ثبت شده وجود دارد که نسبت به جمعیت ۶ و ۷ دهم درصد را شامل می شود، گفت: در روستاها شیوع دیابت ۸ درصد است و و اگر نسبت جمعیت شهر با آمار مبتلایان به دیابت را مقایسه کنیم به عدد ۱۱ و نیم درصد می رسیم که باید تلاش کنیم با شناسایی بیماران دیابتی آمار کاهش یابد.

  رئیس شبکه بهداشت و درمان رامسر تصریح کرد: آمار تقریبی دیابت در رامسر ۵۰۰۰ نفر است و باید با شناسایی به موقع و مراقبت از پیشرفت آنها به سمت عوارض جلوگیری تا کمک شایانی به اقتصاد سلامت باشد.