پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ , Saturday 20 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17166
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  معاون پلیس راهور ناجا:

  قانون عصای سفید در کشور اجرایی می‌شود

  حسین جهانی ظهر امروز در همایش یادبود قربانیان حوادث ترافیکی در گرگان اظهار داشت: آمار حوادث و سوانح ترافیکی در ایران بسیار بالاست، هر چند در ۱۰ سال گذشته سیر نزولی را داشتیم.

   به گزارش بلاغ، معاون پلیس راهور ناجا گفت: با تصویب هیئت دولت قانون عصای سفید برای نابینایان در کشور اجرایی می‌شود.

  حسین جهانی ظهر امروز در همایش یادبود قربانیان حوادث ترافیکی در گرگان اظهار داشت: آمار حوادث و سوانح ترافیکی در ایران بسیار بالاست، هر چند در ۱۰ سال گذشته سیر نزولی را داشتیم.

  وی تاکید کرد: برای تدوام این کاهش به عزم ملی همه نهادها در کنار هم و همپیمانی آنها نیاز داریم تا سوانح به حداقل ممکن برسد.

  معاون آموزش فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی در یک اقدام، مقرراتی را در هیئت دولت به تصویب رساند که بر مبنای آن، ویلچرسواران عابر تلقی شوند.

  جهانی تصریح کرد: در این قانون علاوه بر ویلچرسواران ‌روشندلان هم با نشان دادن عصای سفید که نشان تابلوی “ایست” است رانندگان را مجاب به ایستادن می‌کنند.

  معاون آموزش فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: این قانون در دولت تصویب شد و براساس این مصوبه افراد ویلچری به عنوان عابر پیاده محسوب می‌شوند و مقررات در مورد آنها رعایت می‌شود.

  جهانی تاکید کرد: با توجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد حوادث ترافیکی ناشی از خطای انسانی است باید روی فکر و فرهنگ رانندگی کار کنیم و در بحث امدادرسانی هم پس از حوادث ترافیکی باید مراکز فوریت‌های پزشکی را تقویت کنیم تا آن‌ها سریع‌تر به امدادرسانی اقدام کنند.

  وی درباره استان گلستان هم گفت: خوشبختانه کارها و برنامه‌های در راهنمایی و رانندگی استان نتیجه‌بخش بوده و روند سیر نزولی تصادفات در استان شاهد این سخن است‌.

  معاون آموزش فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد: همچنان در بخش موتورسواران و عابران مشکل داریم که باید در این قسمت بیشتر کار کنیم تا تصادفات ناشی از آن کاهش پیدا کند‌.

  برچسب ها : ,