پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ , Friday 19 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17017
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ۱۱ نوع ماسک طبیعی برای روشن کردن پوست

  موز را کاملا له کرده و با مواد دیگر مخلوط کرده تا جایی که کاملا یک دست شود؛ و بر روی پوستی که از قبل شست و شو داده اید بمالید. پس از تقریبا ۱۵ دقیقه با آب سرد بشورید.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، رنگ مقیاسی برای زیبایی صورت محسوب نمی‌شود. اما وقتی که به دهه‌ی ۲۰ سالگی زندگی خود می‌رسید در می‌یابید که رنگ پوست شما دیگر همانند گذشته نیست. رنگ دانه ها، لکه‌های تیره و نقص‌های صورت شما نمایان شده و ماندگاری آن‌ها شما را نگران می‌کنند. در این شرایط هرچه سریعتر به بهبودی شرایط ممکن برسید نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت. در ادامه این مطلب را به نقل از سایت نبض ما می‌خوانیم.

  ۱۱ نوع ماسک طبیعی برای روشن کردن پوست

  ماسک سفید کننده صورت پودر شیر خشک

  یک قاشق چای خوری شیر خشک
  یک الی دو قاشق چای خوری آب پرتقال طبیعی
  یک قاشق چای خوری خمیر بلغور جوی دوسر

  تمامی مواد را به خوبی با هم ترکیب کرده تا یک دست شود. صورت خود را با شوینده مناسب شسته و کاملا خشک نمایید. با دست تمیز و خشک این ماسک سفید کننده صورت را بر روی پوست صورت و گردن خود بمالید. پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب سرد کاملا بشورید.

  فواید ماسک سفید کننده صورت پودر شیر خشک

  هفته‌ای یک الی دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت به علت وجود اسید لاکتیک که خاصیت روشن کنندگی قوی دارد در شیر برای پوست بسیار مفید خواهد بود. این ماسک به پوست شما طراوت و تازگی می‌بخشد و سلول‌های مرده‌ی پوست شما را پاک می‌کند. ویتامین C. موجود در این ماسک هم پوست شما را روشن‌تر کرده و لکه‌ها و نقاط تیره را از روی صورت شما پاک سازی می‌کند.

  ماسک سفید کننده صورت با کشک

  ۱ قاشق غذاخوری کشک
  ۱ قاشق غذاخوری آب گوجه
  ۱ قاشق غذاخوری جوی دوسر

  نحوه آماده کردن این ماسک سفید کننده صورت همانند ماسک قبل است. پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشورید.

  فواید ماسک سفید کننده صورت با کشک

  با هفته‌ای ۲ الی ۳ بار استفاده از این ماسک پوست شما بخاطر خاصیت مرطوب کنندگی کشک، مرطوب می‌شود، گوجه و جوی دو سر موجود در این ماسک موجب پوست اندازی صورت و از بین رفتن سلول‌های مرده‌ی پوست و روشن‌تر شدن صورت می‌شود. این ماسک سفید کننده صورت برای افرادی که پوست‌های زرد رنگ و آکنه دارند بسیار مفید است.

  ماسک سفید کننده صورت با برگ نعناع
  ۱۰۰ گرم برگ نعناع آسیاب شده را به همراه آب مخلوط کرده تا خمیری شکل شود. صورت خود را با پاک کننده بشورید و کاملا خشک کنید و ماسک را بر روی پوست خود بمالید. پس از حدودا ۲۰ دقیقه وقتی که ماسک کاملا خشک شد صورت خود را با آب سرد شست و شو دهید.

  فواید ماسک سفید کننده صورت با برگ نعناع

  شما می‌توانید هفته‌ای یک الی دو بار از این ماسک استفاده کنید. به علت خاصیت قوی مستحکم کردن و پاک کنندگی نعناع، لکه‌های تیره و زردی پوست از بین خواهند رفت.

  ماسک سفید کننده صورت با آرد گندم
  ۲ قاشق غذا خوری آرد گندم
  یک چهارم قاشق غذا خوری زرد چوبه
  دو قاشق غذا خوری شیر

  نحوه‌ی آماده سازی این ماسک همانند دیگر ماسک‌ها است. پس از ۱۵ الی ۲۰ صورت خود را با آب سرد بشورید.

  فواید ماسک سفید کننده صورت با آرد گندم

  با هفته‌ای یک الی دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت، به علت خاصیت روشن کنندگی آرد گندم، رنگدانه‌ها و اثرات آکنه بر روی پوست از بین رفته و پوستی درخشان و با طراوات برای شما به ارمغان می‌آورد.

  ماسک سفید کننده صورت با موز
  یک عدد موز رسیده
  یک قاشق چای خوری عسل
  یک قاشق چای خوری آب لیمو

  موز را کاملا له کرده و با مواد دیگر مخلوط کرده تا جایی که کاملا یک دست شود؛ و بر روی پوستی که از قبل شست و شو داده اید بمالید. پس از تقریبا ۱۵ دقیقه با آب سرد بشورید.

  فواید ماسک سفید کننده صورت با موز

  با استفاده هفته‌ای یک الی دو بار از این ماسک سفید کننده صورت، با توجه به غنی بودن این ۳ مورد، به پوست شما کمک می‌کند تا مرطوب شده و براق و روشن شود. این ماسک سفید کننده صورت، پوست شما را خالی از لکه‌های تیره کرده و صورت شما را درخشان می‌کند.

  ماسک سفید کننده صورت با زرد چوبه
  یک قاشق غدا خوری زرد چوبه
  یک قاشق غذا خوری آب لیمو و یا آب خیار برای پوست‌هایی که خشک هستند.

  روش استفاده از این ماسک همانند ماسک‌های بالاست.

  فواید ماسک سفید کننده صورت با زرد چوبه

  استفاده روزانه از این ماسک رنگدانه‌های پوستی و لکه‌های پوستی را از بین می‌برد. همچنین این ماسک سفید کننده پوست صورت از تولید اضافی ملانین جلوگیری کرده و باعث می‌شود تا رنگ چهره طبیعی جلوه کند. این ماسک همچنین برای روشن کردن زیر بغل شما بسیار مفید است.

  ماسک سفید کننده پوست صورت با پرتقال

  ۲ قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال
  ۱ قاشق غذاخوری نوعی خاک رس (Fuller’s Earth)
  ۱ قاشق غذاخوری پودر چوب صندل
  ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو
  ۲ قاشق غذاخوری آب

  روش استفاده از این ماسک همانند ماسک‌های قبلی است.

  فواید ماسک سفید کننده پوست صورت با پرتقال

  هفته‌ای یک بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت قدرتمند، آلودگی‌های پوستی را خارج کرده و پوست را درخشان‌تر می‌کند. این ماسک مخصوص پوست‌های چرب و مستعد به آکنه است.

  ماسک سفید کننده پوست صورت با آرد برنج

  ۱ قاشق غذاخوری آرد برنج
  یک دوم قاشق غذاخوری آرد گندم
  یک و یک دوم قاشق غذاخوری کشک
  یک دوم قاشق غذاخوری زرد چوبه

  روش استفاده از این ماسک همانند ماسک‌های قبلی است.

  فواید ماسک سفید کننده پوست صورت با آرد برنج

  هفته‌ای یک الی دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت به دلیل خاصیت روشن کنندگی آرد برنج وغنی از ویتامین C. و آمینو اسید بنزوییک، نه تنها منجر به روشن‌تر شدن پوست شما بلکه باعث بهبود سلامت پوست می‌شود.

  ماسک سفید کننده پوست صورت با سیب زمینی
  یک سیب زمینی متوسط را برداشته و خوب بشورید و پوست آن را بگیرید. حال سیب زمینی را به قطعات کوچک (نگین نگین) خورد کنید. صورت خود را شست و شو داده و با یک دستمال خشک کنید. با تیکه‌های سیب زمینی صورت خود را به مدت ۲ دقیقه ماساژ دهید.
  تقریبا پس از ۱۵ دقیقه که مایع خارج شده از سیب زمینی بر روی پوست شما خشک شد، صورت خود را با آب سرد بشورید.

  فواید ماسک سفید کننده پوست صورت با سیب زمینی

  هفته‌ای یک الی دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت به علت آنزیم کتکولاز (catecholase) غنی در سیب زمینی، کمک می‌کند تا اثرات آکنه و لکه و نقاط تیره از بین برود.
  همچنین این ماسک دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروی است که تسهیل کننده‌ی شکل گیری سلول‌های سالم پوستی بوده و تقویت کننده‌ی بازده لایه‌ی محافظتی پوست است.

  ماسک سفید کننده پوست صورت با زعفران
  ۲ الی ۳ رشته زعفران
  ۱ قاشق غذاخوری شیر
  ۱ تیکه پارچه کتان

  رشته‌های زعفران را در شیر بگذارید تا خیس شود. صورت خود را کاملا با پاک کننده بشورید و خشک کنید. پارچه کتان را برداشته و به زعفرانی که در شیر خیس خورده است، بمالید. دستمال را به صورت کشیده و پس از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه صورت خود را بشوریید.

  فواید ماسک سفید کننده پوست صورت با زعفران

  استفاده روزانه از این ماسک سفید کننده صورت شما را روشن‌تر می‌کند و لکه‌های تیره را از بین می‌برد. همچنین خوردن زعفران برای بهبود سلامتی پوست شما بسیار مفید است.

  ماسک سفید کننده پوست صورت با زردچوبه و گوجه
  ۱ عدد گوجه
  ۲ قاشق غذاخوری زرد چوبه

  گوجه را له کرده و هم بزنید تا پوره شود. سپس به پوره گوجه ۲ قاشق غذاخوری زرد چوبه اضافه کرده و خوب هم بزنید. صورت خود را با پاک کننده کاملا شست و شو داده و خشک کنید و ماسک را به صورت و گردن خود بمالید. پس از ۱۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشورید.

  فواید ماسک سفید کننده پوست صورت با زردچوبه و گوجه

  هفته‌ای دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت به علت خاصیت برنزه کنندگی‌ای که گوجه دارد، منجر به پوست اندازی صورت شده و سلول‌های مرده پوست از بین رفته و پوستی شفاف‌تر را به شما هدیه می‌دهد.

  با استفاده منظم از این چند ماسک سفید کننده صورت شما پوستی شفاف‌تر و درخشان‌تر بدست آورده و پوست شما به حالت طبیعی خود بازگشته و شاداب می‌شود.