پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ , Friday 19 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17000
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  هشدار سید علی خمینی به مسئولان کشور

  ایسنا نوشت: سید علی خمینی گفت: امروز برخی از هر فرصتی برای ازدیاد اختلاف بهره می‌برند و در این میان به‌واسطه تنوع تفکرات سیاسی شاهد اختلافات عمیق در این عرصه هستیم.

   به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، ایسنا، یادواره شهدای روستای خیارج همزمان با سالگرد رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) با حضور حجت‌الاسلام سید علی خمینی نوه امام راحل، استاندار قزوین، مسئولان استانی و مردم شهیدپرور در حسینیه امام خمینی (ره) این روستا برگزار شد.

  حجت‌الاسلام سید علی خمینی در این مراسم بابیان اینکه مصیبت، بدبختی و فرومایگی در دنیا ریشه در جدایی انسان‌ها از کلام پیامبران و حضرت حق دارد، گفت: هر چه ما در گفتار و عمل خود رهنمودها و فرامین ائمه اطهار (ع) را مورد توجه قرار دهیم سعادت دنیا و آخرت نصیب ما خواهد شد، لذا با فهم دین دچار تحجر و عقب‌افتادگی نخواهیم شد.

  اهم صحبت های او از این قرار است:

  * بسیاری از پسرفت‌ها و مشکلات امروز ناشی از عمل نکردن به آنچه می‌دانیم است چراکه عقل و دین همواره به تکیه‌ بر فرامین الهی و دستورات اخلاقی تأکید دارد.

  * یکی از ارکان اصلی دین و عقل را بر پایه عدل و عدالت است و در جامعه‌ای که عدالت بر آن حاکم باشد بی‌شک شاهد رشد و شکوفایی آن خواهیم بود لذا باید بدانیم بالاترین درجه عدل و عدالت یاری مظلومان است.

  * مردم استان کرمانشاه همواره بر فقر و مشکلات دچار بوده و امروز نیز با وقوع زلزله نیازمند یاری و مساعدت تمامی مسلمانان هستند.

  * امروز کسانی که به کمک و یاری مردم مظلوم کرمانشاه شتافته‌اند ازجمله نیروهای جهادی و پایبند به اصول انقلاب هستند، و این گفتمان بسیار اشتباه و زننده‌ای است که افرادی با وقوع مشکلات برای مظلومان جهان اعلام کنند رفع این مشکلات به ما ربطی ندارد چراکه در فرهنگ اسلامی بر کمک و اقامه عدل در جهان تأکید شده است.

  * دین اسلام هیچ‌گاه با ثروت مخالف نیست تأکید امام راحل و مقام معظم رهبری به‌تمامی مسئولان خودکنترلی است چراکه مردم در جامعه با دیدن تبعیض و دور شدن مسئولان از سادگی در زندگی معمول خود دچار ناراحتی شده و آن را تحمل نخواهند کرد.

  *مهم‌ترین علل ساقط شدن نظام پهلوی را حاکم شدن تبعیض و اختلافات طبقاتی است اگر رویکرد مسئولان و مردم به این سمت باشد که با رانت و فساد ثروت بر ثروت اضافه کنند بی‌شک در جامعه ناراحتی و عدم تحمل عمومی را شاهد خواهیم بود.

  *{ با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در توصیه به ساده زیستی مسئولان}خودکنترلی مسئولان موجب خواهد شد فقر و سختی و مشکلات بر جامعه فشار وارد نکرده و تسکین قلوب را به وجود آورد.

  * امروز دشمنان بیرونی در تلاش هستند آرامش را از مردم و جامعه اسلامی بگیرند و متأسفانه برخی از مسئولان و دوستان نادان در داخل کشور نیز با اقدامات خود بر این نقشه شوم دامن می‌زنند.

  * امروز برخی از هر فرصتی برای ازدیاد اختلاف بهره می‌برند و در این میان به‌واسطه تنوع تفکرات سیاسی شاهد اختلافات عمیق در این عرصه هستیم.

  * نباید اختلافات سیاسی موجب اختلاف عمیق در میان مردم شود چراکه دمیدن در آن موجب خسته شدن مردم خواهد شد.

  * مسئولان و سیاستمداران در کشور باید عقاید خود را روی میز گذاشته و وجوه اختلافی خود را موردتوجه قرار دهند تا شاهد آن نباشیم که روی شاخه‌ای نشسته و ریشه انقلاب را بزنیم.

  * داشتن حزب و نگاه سیاسی خوب است اما به جان هم افتادن و ایجاد مشکل و اختلاف در جامعه پسندیده نیست ازاین‌رو ملت و مسئولان باید با تکیه‌ بر وحدت در مسیر هر چه محکم‌تر شدن ریشه‌های انقلاب اسلامی برای داشتن یک دژ مستحکم در منطقه و جهان کوشا باشند.