پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ , Friday 1 March 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16988
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  همه وسایل این خانه از سقف آویزان است!

  صباح از ایالت های زیبا و رویایی در شمال شرقی مالزی است که با طبیعت سرسبز و دلفریب گردشگران زیادی دارد و به غیر از توریست های بین المللی خیلی از مردم محلی هم برای استراحت و تفریح به این ایالت می روند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ،صباح از ایالت های زیبا و رویایی در شمال شرقی مالزی است که با طبیعت سرسبز و دلفریب گردشگران زیادی دارد و به غیر از توریست های بین المللی خیلی از مردم محلی هم برای استراحت و تفریح به این ایالت می روند. در این منطقه به غیر از جاذبه های طبیعی یک خانه عجیب و غریب هست که جذابیت آن را بیشتر کرده است. این خانه با همه خانه هایی که تا به حال دیده اید فرق دارد و مطمئنا به خاطر همین ویژگی از بازدید از آن خوشتان می آید. این خانه، کاملا برعکس است! و آنقدر عجیب است که احتمالا در بازدید از آن برای لحظاتی سرتان گیج می رود اما کم کم چشمتان به این همه وسیله برعکس عادت می کند! در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا از خانه برعکس در مالزی بیشتر براتان بگوییم.

  
  

  روما تربالیک (Rumah Terbalik) اولین خانه وارونه در مالزی است. این خانه در منطقه ساحل شرقی صباح در کنار اتوبان قرار گرفته و درست در مسیر رسیدن به کوه کینبالو و رودخانه کییولو است. خانه، معماری ای کاملا سنتی دارد و از قسمت های مختلفی مثل آشپرخانه، اتاق نشیمن، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، ایوان و باغ تشکیل شده که همه این ها به طور وارونه طراحی شده اند.. این خانه وارونه برای همه سنین و ملیت ها ساخته شده و افرادی که دارای معلولیت های بدنی هستند هم به راحتی می توانند با ویلچر وارد آن شوند. اینجا یکی از جذاب ترین جاذبه هایی است که حتما باید در سفر به منطقه صباح از آن دیدن کنید و مطمئنا بازدید از آن یکی از خاطره انگیز ترین تجربه های شما خواهد بود. اگر به دیدن  این خانه منحصربفرد در شهر کوچک تامپارولی بروید جهان را به صورت وارونه می بینید چون در این خانه هر چیزی که فکرش را بکنید به صورت برعکس قرار گرفته!

  خانه «روماه تربالیک» که در واقع معنی آن همان «وارونه» است اولین خانه این مدلی در جنوب شرقی آسیا به حساب می آید و یکی از ۵ خانه وارونه دنیاست (۳ تا از این خانه ها در اروپا و دیگری در ژاپن است). این خانه در اوایل فوریه ۲۰۱۲ به روی عموم باز شد و از آن زمان تا به حال گردشگران زیادی را از شهرهای دور و نزدیک به خود جذب می کند. این خانه با آن ظاهر عجیبش واقعا از آن دست جاذبه هایی است که نمی شود آن را از قلم انداخت. کف خانه دقیقه رو به آسمان قرار گرفته و ظاهر عجیبی به خانه داده است. مطمئنا با دیدن این خانه از همان فاصله دور دوست دارید که به داخل آن بروید و از دکوراسیون و چیدمان وسایلش هم دیدن کنید. طراحی خانه از همان بیرون نظر شما را جلب می کند؛ در جلوی آن باغی زیبا و آراسته قرار دارد که دورتا دور آن با پرچین های چوبی احاطه شده است. همه چیز در این خانه از اسباب و اثاثیه گرفته تا وسایل آشپرخانه در بالای سر شما قرار دارند چون در واقع سقف، کف زمین است! در این خانه سعی شده تا از دکوراسیون و طراحی بومی و محلی استفاده شود برای همین در آن وسایلی را می بینید که مخصوص همین منطقه صباح هستند پس بازدید از خانه از این نظر هم می تواند جالب باشد چون به غیر از اینکه جاذبه ای عجیب به نظر می آید شما را با فرهنگ بومی مردم این ناحیه هم آشنا می کند.

  در طراحی این خانه حتی به پارکینگ هم توجه شده و در آن ماشینی وارونه پارک شده است. اگر برای بازدید از این خانه بروید به صورت گروه گروه وارد خانه می شوید در یک مدت زمان مشخص اجازه بازدید از قسمت های مختلف خانه را دارید. نکته مهم درباره بازدید از خانه این است که اصلا نباید از داخل خانه عکس برداری کنید. خانه از نظر بزرگی حدودا ۱۴۰ متر مربع است و قبل از اینکه وارد آن شوید راهنما برایتان داستانی را تعریف می کند و بچه های شیطانی که در خانه زندگی می کنند را مسبب برعکس کردن این خانه می داند! ممکن است در چند ثانیه اولی که وارد خانه شده اید همه چیز ناجور به نظر بیاید اما کم کم دیدن از تمام قسمت های خانه برایتان جذاب می شود. این معماری شاهکار در کتاب رکوردهای مالزی به عنوان اولین خانه وارونه در کشور به ثبت رسیده است. در اینجا کافه ای هم هست که می توانید در آن غذا و یا میان وعده عصرگاهی بخورید. حتی یک مغازه هم برای خرید سوغاتی در کنار خانه هست که همه این ها به خوبی نشان می دهد که این محل یک جاذبه گردشگری معروف است.

  در این مجموعه آخرین جاذبه یک موزه سه بعدی عجیب است. با وجود این موزه که تصاویر را به محیط های سه بعدی تبدیل می کند سفر به صباح هیجان انگیز و سرگرم کننده شده است. این موزه عجیب سه بعدی نه فقط بزرگ ترین نمایشگاه هنری سه بعدی در شرق مالزی است بلکه اولین و تنها موزه ای است که فقط بر روی آموزش مردم درباره اهمیت حفاظت از تنوع زیستی، اکوسیستم و منابع طبیعی تمرکز دارد. برای بازدید از این خانه هر روز می توانید از ساعت ۷ صبح تا ۷ شب به این محل بروید. منطقه صباح به داشتن جاذبه های طبیعی ای مثل جزایر زیبا و جنگل های سرسبز معروف است، اگر می خواهید کمی از این جاذبه ها فاصله بگیرید و صباح را طور دیگری تجربه کنید به این خانه منحصربفرد بروید. البته شاید فکر کنید در اینجا هیچ چیز به جر وسایلی درهم و برهم انتظارتان را نمی کشد اما این خانه واقعا ارزش دیدن دارد. خانه در ۴۰ کیلومتری مرکز صباح قرار دارد و با تاکسی به راحتی می توانید خودتان را به اینجا برسانید.