پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ , Tuesday 28 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16947
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آبان, ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  رئیس سیا جایگزین تیلرسون در وزارت خارجه می‌شود

  پایگاه «پولیتیکو» در گزارشی با اشاره به جایگاه مطلوب مدیر سیا در نزد دونالد ترامپ، از احتمال جایگزینی او به عنوان وزیر خارجه آمریکا خبر داده است.

   به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، در ادامه انتشار خبرها درباره تغییرات در دولت دونالد ترامپ، رسانه آمریکایی خبر داده که رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در حال سر برآوردن به عنوان جایگزین رکس تیلرسون در سمت وزارت خارجه این کشور است.

  پولیتیکو در گزارشی از احتمال جایگزین شدن «مایک پمپئو» مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) در سمت وزیر خارجه این کشور خبر داده است.

  در این گزارش آمده است: «ترامپ از گزارش‌دهی روزانه اطلاعاتی که در اختیارش قرار می‌گیرد، به عنوان یک مکالمه برای پرسیدن سوالات بسیار از مایک پمپئو مدیر سیا و عضو سابق مجلس نمایندگان آمریکا درباره مسائل مختلف از تهدیدات امنیت ملی گرفته تا موضوعات داخلی کنگره، استفاده می‌کند».

  گفته می‌شود که ترامپ یا پمپئو چهار روز در هفته ساعت ۱۰ صبح جلسه دارد و رئیس‌جمهور آمریکا از مدیر سیا می‌خواهد با او به جلسه بعدی که در برنامه روزانه ترامپ قرار دارد، او را همراهی کند.

  تعدادی از منابع وابسته به دولت آمریکا و همچنین افراد مطلع از امور کاخ سفید به پولیتیکو خبر دادند که جایگاه مطلوب پمپئو در نزد ترامپ، او را به گزینه‌ای برای جایگزینی تیلرسون در وزارت خارجه تبدیل کرده است.

  تاکنون تیلرسون هرگونه احتمال برای استعفا و کناره‌گیری از وزارت خارجه را رد کرده است.

  البته رئیس سیا به نزدیکان خود گفته که «انتظار و احتمال می‌رود» که رئیس‌جمهور ترامپ او را برای منصب وزارت خارجه انتخاب کند.

  پمپئو همچنین تاکید کرده که در صورت پیشنهاد این پست توسط ترامپ، او آن را خواهد پذیرفت.

  انتشار گزارش پولیتیکو درباره روابط خوب ترامپ با پمپئو، در حالی است که در کاخ سفید روابط گرم رئیس‌جمهور آمریکا با رئیس کنونی ستاد کارکنان کاخ سفید منتشر شده بود.

  یک سخنگوی کاخ سفید اما اعلام کرده که ترامپ قصد ندارد اعلامیه و بیانیه‌ای درباره پرسنل و اضعای دولت منتشر کند.

  قائم مقام سخنگوی کاخ سفید، ضمن «گرم» خواندن روابط ترامپ با تیلرسون، گفت: «رئیس‌جمهور از همه تیم امنیت ملی خود شامل وزیر خارجه تیلرسون و مدیر سیا پمپئو بسیار خرسند است».