پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 21 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16795
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  اقدامات بسیج برای کمک به زلزله‌زدگان

  مسئول روابط عمومی سازمان بسیج برنامه‌ها و اقدامات سازمان بسیج درکمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه را تشریح کرد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، اسماعیل احمدی مسئول روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین، با تشریح اقدامات سازمان بسیج در امدادرسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور، گفت: از همان ساعت اولیه وقوع حادثه، نیروهای بسیج به صورت سازماندهی شده و در قالب گردان‌های امام علی، امام حسین و بیت‌المقدس کار خود را در امدادرسانی به زلزله‌زدگان آغاز کردند.

  وی افزود: از امروز صبح با تشکیل جلسه‌ای به ریاست رئیس سازمان بسیج، ستاد ویژه مناطق زلزله‌زده با مسئولیت سردار فضلی جانشین سازمان بسیج تشکیل شد و هم اکنون سردار فضلی به همراه مسئولان سازمان بسیج جامعه پزشکی، بسیج مهندسان عمران، بسیج سازندگی و روابط عمومی بسیج در حال اعزام به منطقه هستند. این ستاد علاوه بر آنکه رسیدگی به مصدومان و کمک به آواربرداری را بر عهده دارد، آماده بازسازی مناطق آسیب دیده بخصوص مناطق مسکونی است.

  احمدی خاطرنشان کرد: بسیج تجربه خیلی خوبی در زلزله ارسباران در آذربایجان شرقی دارد که در آنجا ۱۷۰۰ خانه و ۷۰۰۰ واحد دام و طیور را ظرف مدت ۲ ماه بازسازی کرد و هم اکنون هم آمادگی اجرای چنین کاری در مناطق زلزله زده غرب کشور را دارد.

  مسئول روابط عمومی سازمان بسیج، ادامه داد: هم اکنون ۱۰۰ گروه جهادی آماده اعزام به منطقه هستند، علاوه بر آنکه گروه‌های جهادی استان‌های کرمانشاه و ایلام هم از همان ساعات اولیه برای امدادرسانی در منطقه حضور داشته‌اند.

  وی تصریح کرد: علاوه بر آنکه ۲۰ دستگاه کامیون، آمبولانس، جرثقیل و تانکر آب از سازمان بسیج در حال خدمت رسانی به زلزله زدگان هستند، یکی از نکات بسیار مهم بحث خطوط ارتباطی است که الحمدلله خطوط ارتباط بی‌سیمی سازمان بسیج که در تمام کشور گسترده است، بهترین منبع کسب خبر در منطقه بوده است که از همان لحظات اولیه که خطوط ارتباطی قطع بوده است، خطوط بیسیمی سازمان بسیج فعال بوده‌اند و این ارتباط دوسویه از طریق خطوط ارتباطی سازمان بسیج همچنان برقرار است.

  احمدی اظهار داشت: همچنین رئیس سازمان بسیج دستور ویژه‌ای را به سپاه استان‌های همجوار کرمانشاه داده‌اند تا تمام امکانات بسیج چه در حوزه نیروی انسانی و چه در حوزه تجهیزات و امکانات به منطقه اعزام شود.