پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ , Friday 14 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16602
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  طلا در بازار جهانی ارزان شد

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد کاهش به ۱۲۸۳ دلار و ۷۶ سنت رسید و در آستانه رشد بیش از یک درصدی در هفته جاری قرار گرفت.

    به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، به گزارش رویترز، بلاتکلیفی طرح اصلاحات مالیاتی در آمریکا موجب شد تا قیمت طلا امروز در نزدیکی بالاترین رقم ۳ هفته اخیر که به ثبت رسیده بود باقی بماند و در آستانه اولین افزایش هفتگی در طی ۴ هفته گذشته قرار بگیرد.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱۰ درصد کاهش به ۱۲۸۳ دلار و ۷۶ سنت رسید و در آستانه رشد بیش از یک درصدی در هفته جاری قرار گرفت. روز پنجشنبه، قیمت هر اونس طلا به بالاترین رقم از ۲۰ اکتبر تاکنون یعنی ۱۲۸۸ دلار و ۳۴ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز برای تحویل در ماه دسامبر امروز ۰٫۲۷ درصد کاهش داشت و به ۱۲۸۴ دلار رسید.

  بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «عدم قطعیت سیاسی در آمریکا موجب تقویت قیمت طلا شده است. انتشار خبرهایی از اینکه طرح اصلاح مالیاتی جمهوری خواهان برای کاهش مالیات شرکت ها تا سال ۲۰۱۹ به تاخیر افتاده، موجب خشم سرمایه گذاران شده است.»

  سناتورهای جمهوری خواه آمریکایی روز پنجشنبه از یک طرح اصلاح مالیاتی رونمایی کردند که در چند موضوع کلیدی با طرح مصوب مجلس نمایندگان تفاوت داشت. این تفاوت ها به نحوه محاسبه نرخ مالیات شرکت ها، سهم مالیات های ایالتی و محلی و مالیات بر املاک به مربوط می شود.

  طلا اغلب به عنوان یک محل سرمایه گذاری جایگزین در هنگام بروز بلاتکلیفی های سیاسی و مالی تلقی می شود.

  مارک تو، رئیس بخش تحقیقات موسسه وینگ فانگ در هنگ کنگ گفت، روند کندتر از حد انتظار افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا موجب تقویت قیمت طلا شده است.

  وی افزود، انتصاب جرومی پاول به عنوان رئیس جدید فدرال رزرو احتمال افزایش سریعتر نرخ بهره را کاهش داده است.

  افزایش نرخ بهره موجب تقویت ارزش دلار می شود و با افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا، قیمت فلز زرد را کاهش می دهد.