پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ , Saturday 25 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15853
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  آنچه برای استقلال آرزویی بزرگ است

  وینفرد شفر آلمانی در شرایطی سومین بازی لیگ برتری را روی نیمکت استقلال می نشیند که در این بازی اتفاقات زیادی می تواند برای اولین بار رخ دهد.

  به گزارش  رامسرنوین به نقل از بلاغ، در دیدار هفته یازدهم استقلال و نفت تهران، فوتبال دوستان برای اولین بار شاهد دو اتفاق خواهند بود که وقوع آنها حتمی است؛ این دیدار اولین بازی آبی پوشان بدون مربی ایرلندی یعنی میک مک درموت خواهد بود. علاوه بر این، برای اولین بار در تاریخ تقابل این دو تیم، یک مربی خارجی روی نیمکت استقلال حضور خواهد داشت، اتفاقی که پیش از این در دیدارهای دو تیم اصلاً سابقه نداشته است. اما برخی اتفاقات هم در درون زمین می تواند برای استقلال رخ دهد که در صورت وقوع، برای اولین بار شاهد برخی از این اتفاقات خواهیم بود.

  استقلال با شفر هنوز در لیگ برتر به گل نرسیده و در صورت گلزنی برابر نفت تهران، اولین گل آبی پوشان با هدایت شفر به ثمر خواهد رسید. گفتنی است استقلال که در این فصل در امر گلزنی بسیار ضعیف عمل کرده، اگر از روی نقطه کرنر، ضربه پنالتی یا ضربه کاشته به گل برسد، برای اولین بار در لیگ هفدهم از این راه دروازه حریفان را باز می کند. اگر شاگردان وینفرد شفر از سد نفت تهران عبور کنند، اولین پیروزی یک مربی خارجی در تقابل با این تیم ثبت می شود؛ همچنین، برای نخستین بار در تاریخ باشگاه استقلال، حمید درخشان مقابل استقلال شکست خواهد خورد که این رکورد به نام وینفرد شفر آلمانی نوشته می شود.

  این روزها سیدحسین حسینی به دروازه بان اول استقلال تبدیل شده و پنج بازی اخیر را در درون دروازه آبی پوشان قرار گرفته است. در صورتی که در دیدار برابر نفت تهران باز هم سیدحسین حسینی وظیفه حراست از دروازه تیمش را بر عهده داشته باشد، از ابتدای لیگ پانزدهم برای اولین بار خواهد بود که سیدمهدی رحمتی شش بازی متوالی به دلایل فنی و با تشخیص سرمربی نیمکت نشین می شود. اگر باز هم روزبه چشمی در خط دفاعی برای استقلال به میدان برود، باید تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا برای اولین بار در لیگ هفدهم به عنوان یک مدافع از داور کارت زرد دریافت نکند.

  در سوی دیگر میدان، میلاد فراهانی در صورتی که در ترکیب نفت تهران بازی کند، برای هشتمین بار برابر استقلال به میدان خواهد رفت؛ البته فراهانی در این هشت بازی هرگز برنده از زمین خارج نشده و همچنین هیچ گاه نتوانسته دروازه خود را هم بسته نگه دارد. در صورتی که نفت پیروز بازی امروز باشد، یا فراهانی اجازه گلزنی به مهاجمان حریف را ندهد، برای اولین بار برد یا کلین شیت برابر استقلال را تجربه خواهد کرد.

  برچسب ها : ,