پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ , Tuesday 28 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15756
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۱
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  فکری: داوران در لیگ یک با برخی تیم‌ها مهربان شده‌اند!

  سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان گفت:. متأسفانه در حال حاضر شاهد هستیم که داوران در لیگ دسته اول با یکسری از تیم‌ها مهربان‌تر هستند.

  به گزارش  رامسرنوین به نقل از بلاغ، محمود فکری مربی جوان پرتلاشی  است که توانسته تیم نفت مسجد سلیمان را به صدر جدول لیگ دسته یک برساند. با محمود فکری در مورد روز مربی‌ و همچنین وضعیت تیم نفت و همچنین استقلال گفت‌وگویی به شرح زیر انجام دادیم:

  روز مربی را به شما تبریک می‌گوییم.

  ـ ممنونم من هم این روز را به همه مربیانی که عاشقانه در این صنف کار می‌کنند تبریک می‌گویم. همه آنهایی که مربی‌گری را تجارت نمی‌دانند و به آن عشق می‌ورزند. من هم به عنوان یک شاگرد در کنار اساتید بزرگی کار کرده‌ام هنوز هم خودم را شاگرد می‌دانم. امیدوارم شاگرد خوبی برای آنها باشم.

  به نظر شما مقایسه مربیان ایرانی با مربیان خارجی کار درستی است؟

  ـ  مربیان ایرانی هم می‌توانند توانایی‌هایشان را به مدیران باشگاه‌ها نشان بدهند و مدیران را به خواسته‌هایشان برسانند. البته به شرطی که این اعتماد به وجود بیاید. شاید در گذشته دسترسی به علم روز دنیا و منابع علمی سخت‌تر بود اما اکنون دسترسی به علم و دانش روز مربی‌گری و فیلم تمرینات تیم‌های بزرگ خیلی راحت شده است بنابراین مربیان ایرانی هم می‌توانند با به روز کردن خود نقش زیادی در فوتبال ایران داشته باشند.

  چه کسی شما را برای اولین بار به عرصه مربی‌گری وارد کرد؟

  ـ خودم به مربی‌گری علاقه‌مند بودم و زمانی هم که بازی می‌کردم در کلاس مربی‌گری شرکت کردم اما اگر بخواهم اسمی از مربی خاصی ببرم باید بگویم منصور پورحیدری سرمشق و الگوی من از نظر فنی و اخلاقی بود و او همواره ما را تشویق می‌کرد که در این عرصه وارد شویم.

  روز چهارشنبه با شهرداری ماهشهر بازی دارید نظرتان در مورد این بازی چیست؟

  ـ فکر می‌کنم بازی خوبی شود به خصوص اینکه هواداران نفت مسجد سلیمان هم می‌توانند در ماهشهر به ورزشگاه بیایند و امیدوارم مشکل خاصی هم پیش نیاید و طرفداران دو تیم فقط تیم‌های خودشان را تشویق کنند و نتیجه بازی هم به سود یکی از دو تیم نفت یا شهرداری ماهشهر شود و حریفان ما از نتیجه این بازی سودی نبرند. البته می‌خواهم یک صحبت هم در مورد مسابقات لیگ یک بکنم.

  بفرمایید.

  ـ امیدوارم مسئولین لیگ یک و کمیته داوران توجه بیشتری به داوری‌ها در مسابقات داشته باشند. متأسفانه در حال حاضر شاهد هستیم که داوران با یکسری از تیم‌ها مهربان‌تر هستند. در حالی که نباید این گونه باشد و حق و ناحق شود. امیدوارم بعد از هر بازی اگر اشتباهی رخ می‌دهد برای همه تیم‌ها باشد و یا همه تیم‌ها از اشتباه داوری سود کنند. در حال حاضر شاهد آن هستیم که یکسری اتفاقات به نفع برخی تیم‌ها رقم می‌خورد.

  دربی ۸۵ را چطور دیدید؟

  ـ بازی زیبایی نبود اما مسابقه‌ برابری بود بازیکنان استقلال اگر اواخر بازی با عصبانیت مسابقه را دنبال نمی‌کردند ممکن بود بتوانند بازی را به تساوی بکشانند.

  ممکن است امروز استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا حذف شوند.

  ـ به هر حال باید به تیم‌های پرطرفدار توجه بیشتری شود و مشکلات آنها زودتر برطرف شود و این باشگاه‌های پرهوادار درگیر بدهی‌ها نباشند، تیم‌های پرهوادار تماشاگران زیادی را به خود مشغول کرده‌اند و امیدوارم این مشکلات برطرف شود البته AFC و فیفا مثل ما نیستند که بخواهند با کدخدامنشی و من بمیرم و تو بمیری مسائل را حل کنند. آنها با کسی تعارف ندارند اما ما در داخل کشور گاهی اوقات مجبوریم که برخی چیزها را نادیده بگیریم. امیدوارم که مشکلات این دو تیم در آسیا حل شود.

  کد مطلب: ۳۱۹۹۵۷