پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ , Tuesday 26 September 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15722
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  آمانو با صالحی دیدار کرد

  مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که به تهران سفر کرده دقایقی قبل با رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان دیدار کرد.

  خبرگزاری فارس: آمانو با صالحی دیدار کرد

  به گزارش رامسرنوین به نقل از فارس، «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که شب گذشته به تهران سفر کرده دقایقی قبل با علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در محل این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

  وی همچنین قرار است با محمدجواد ظریف وزیر خارجه نیز دیدار کند.

  بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه پیش از این درباره این سفر عنوان کرده بود: در ادامه دیدارهای متقابل بین مدیران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مقامات ذیربط در جمهوری اسلامی ایران و با هدف مرور آخرین وضعیت همکاری‌ها و ارتباطات دو طرف در زمینه های مختلف مرتبط با برجام، امور پادمانی و همکاری‌های هسته‌ای در امور صلح‌آمیز، یوکیا آمانو به تهران سفر می‌کند.

  وی خاطر نشان کرد: سفر آمانو که در تمامی گزارش‌های رسمی خود به شورای حکام، پایبندی کامل ایران به تعهدات هسته‌ای خود وفق برجام را تایید کرده است، در فضای کنونی که در اثر اظهارات بی پایه و غیرقابل قبول مقامات آمریکایی علیه برجام ایجاد شده، نشانه‌ای مستحکم مبنی بر حمایت قاطع این نهاد بین‌المللی از برجام محسوب می‌شود.

  بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی پیش از این در خصوص این سفر گفته بود: ما به طور دوره‌ای با مسئولان آژانس دیدار و گفتگو می‌کنیم همچنانکه اخیراً آقای صالحی با وی دیدار داشت و در مناسبت‌های مختلف با مسئولان این نهاد درباره موضوعات مختلف مانند مسائل مرتبط با برجام، موضوعات پادمانی و مسائل پروتکلی دیدار و گفتگو می‌کنیم.

  معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به طرح مباحث مخالف برجام از جانب هیأت حاکمه امریکا و رویدادهای مرتبط با آن افزود: سفر امشب آقای آمانو می تواند تلاشی برای تقویت برجام و بااهمیت باشد.

  وی در پاسخ به اینکه مقامات کشورمان از آقای آمانو برای دفاع از حقوق هسته ای کشورمان در برابر هجمه های امریکا چه انتظاری دارند اظهار داشت: انتظار ما این است که آژانس وظایف حرفه ای اش را انجام دهد کما اینکه تاکنون انجام داده و در هشت گزارش، پایبندی کشورمان را به برجام اعلام کرده است.

  کمالوندی افزود: تعهداتی را که پذیرفته‌ایم انجام می‌دهیم گرچه اجرای این تعهدات منوط به این است که طرف‌های مقابل هم تعهداتشان را تمام و کمال انجام دهند.

  انتهای پیام/