پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ , Saturday 30 September 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15721
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  عضو هیأت مدیره انجمن علمی پزشکی لیزر ایران مطرح کرد

  بررسی روش‌های استفاده از لیزر در درمان بیماری‌ها

  عضو هیأت مدیره انجمن علمی پزشکی لیزر ایران گفت: نقش لیزر در سلول‌های بنیادی و روش‌های استفاده از لیزر در ترمیم غضروف و درمان بیماری‌های مختلف در یازدهمین کنگره لیزر پزشکی ایران مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  فارس، آریستا شجاع الدین، دبیر اجرایی کنگره لیزر پزشکی ایران اظهارداشت:کنگره امسال با شعار لیزر در پزشکی نوین در حالی برگزار می‌شود که پیشرفت‌های استفاده از لیزر در اکثر رشته‌های تخصصی علوم پزشکی مورد استفاده قرار گرفته و در برخی از رشته‌ها کاربرد آن اجتناب ناپذیر است.

  وی ادامه داد: نقش لیزر روی سلول‌های بنیادی، روش‌های استفاده از لیزر در ترمیم غضروف، لیزرهای تشخیصی، روش های جدید استفاده از لیزر در علوم پزشکی و..، همگی گواه از ارتقای دانش و تبادل تجربیات فعالان و تکنولوژی این حوزه لیزر پزشکی است.

  عضو هیأت مدیره انجمن علمی پزشکی لیزر ایران، هدف از برگزاری چنین همایش‌هایی را لزوم آشنایی هرچه بیشتر با تکنولوژی لیزر به منظور استفاده بهینه و به موقع از آن برای خدمت به بیماران کشورمان و کشف روش های جدیدی برای درمان بیماری های مختلف عنوان کرد و گفت: پیشرفت‌های تکنیکی که به طور مداوم در شاخه های پزشکی ایجاد میشود موجب گشوده شدن دریچه هایی در امر تحقیقات، تشخیص و درمان خواهد شد.

  وی در ادامه به محورهای مورد بحث در کنگره امسال اشاره کرد و افزود: اصول و مفاهیم لیزر، فیزیک و ایمنی لیزر، روش های استفاده و کیفیت اثرات لیزر، تداخلات دارویی – درمانی و تشخیصی لیزر، لیزر کم توان، لیزر جراحی، فوتودینامیک تراپی، از جمله محورهای مورد بحث خواهد بود.

  دبیر اجرایی یازدهمین کنگره سالیانه انجمن علمی پزشکی لیزری ایران، گفت: لیزرهای تشخیصی، لیزرهای خانگی، لیزرتراپی پرتوان، لیزرهای داخل عروقی، لیزر و سلول های بنیادی، لیزرتراپی،لیزر در درد، لیزر طب سوزنی و لیزر در داخلی از دیگر محورهای مورد بحث و گفتگو در کنگره است.

  این دکترای پزشکی با عنوان این مطلب که مهلت ارسال مقالات به همایش تا اول آذر ۹۶ تعیین شده است، افزود: پزشکان عمومی و متخصصین گروه های پزشکی، دندانپزشکی، توانبخشی و پیراپزشکی، می توانند در این کنگره شرکت کنند و حداکثر امتیاز بازآموزی برای این گروه در نظر گرفته شده است.

  وی یادآور شد: متقاضیان شرکت در کنگره می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.irmla.ir مراجعه کنند.