پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ , Wednesday 6 December 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15658
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  لباس زیبای دوخته شده از برگ گیاهان جنجالی شد! +تصاویرلباس

  لازم نیست برای داشتن یک لباس خیره کننده هزینه هنگفت صرف شود، بلکه می توانید آن را خودتان مجانی با استفاده از برگ های درخت بدوزید!

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، لباس برگ خیره کننده این چهار دانشجو حدود یک هفته تبدیل به یکی از سوژه هایداغ شبکه های اجتماعی چین شده و مردم هنوز نمی توانند از صحبت در مورد آن دست بکشند. البته شاید شما نیز با دیدن این لباس که از ۶۰۰۰ برگ ، مقداری نخ و کوهی از صبر دوخته شده ، نتوانید آنها را سرزنش کنید.

  لباس زیبای دوخته شده از برگتیم فعال در پشت این لباس منحصر به فرد، دو دختر و دو پسر هستند و از شش ماه پیش ایده این کار به آنها خطور کرد چرا که در طول این دوره سعی در پیدا کردن یک موضوع مناسب برای پروژه سالانه ”مسابقه گونه های گیاهی و حیوانی” در دانشگاه خود بودند و دخترها مدام در مورد لباس زیبای بازیگر چینی “فن بینگ بینگ” در جشنواره فیلم کن صحبت می کردند و یکی از آنها پیشنهاد کرد که با برگ های درخت نمونه مشابه آن را بسازند. آنها ایده خود را با استادشان درمیان گذاشتند و گرچه او در ابتدا این کار را سخت می دانست ولی به هرحال دانشجویان شروع به این کار کردند.

  لباس دوخته شده از برگ درختپس از تحقیق در مورد بهترین روش استفاده از درخت به عنوان پارچه، آنها به طرح دلخواه شان برای لباس رسیده و شروع به جمع آوری برگ ها کردند. برخی از نمونه ها به سادگی در کمپ دانشگاه قابل تهیه بود ولی به برخی دیگر از گیاهان نظیر برگ ماگنولیا دسترسی نداشتند و به همین منظور به کوه تیانزو سفر کرده تا برگ های این گیاه را جمع کنند.
  برای اطمینان از آنکه برگ های جمع آوری شده پژمرده یا خشک نشود، آنها حدود دو ساعت برگ ها را در محلول قلیایی و سدیم کربنات جوشاندند. با این کار به سادگی توانستند گوشت برگ را از ساقه های اسکلتی آن جدا کنند.

  البته این کار بیشتر از آن چیزی که به نظر می رسد سخت بود و این چهار دانشجو سعی داشتند به مقداردقیق محلول قلیایی و سدیم کربنات و زمان جوشاندن برگ ها دست پیدا کند. در طی آزمون و خطاهای مکرر و راهنمایی استاد در نهایت توانستند به فرمولاسیون دقیق آن دست پیدا کنند.
  این چهار دانشجوی علم و بیوتکنولوژی تنها می توانستند بعد از کلاس هایشان در آخرهفته روی این پروژه کار کنند ،بنابراین انجام این پروژه چهار ماه طول کشید. اگرچه زمان زیادی محسوب می شد ولی وقتی یکی از دخترها لباس را به تن کرد تا نتیجه را نشان دهد، آنها از نتیجه تلاش خود راضی شدند.

  آنها عکس هایی از مراحل مختلف تهیه این لباس را منتشر کردند و تقریبا بسیار فوری، تبدیل به سوژه جنجالی شبکه اجتماعی شد.