پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ , Wednesday 17 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15550
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  استفاده از درختان بائوباب به عنوان زندان +تصاویر

  درخت استرالیایی بائوباب که از خانواده ی درختان بائوباب مشهور در ماداگاسکار است، درختی بسیار بزرگ با تنه ای شبیه به بطری است به طوری که گاهی به آن ، «درختان بطری » هم گفته می شود. به دلیل شکل عجیب و غریبی که دارند و این حقیقت که این درختان، از تنها درختانی هستند که می توانند عمر بسیار طولانی داشته باشند، همیشه برای گردشگران کننده ها جذاب بوده اند. در ادامه با ما همراه باشید.

   به گزارش  رامسرنوین به نقل از بلاغ، از درختان بائوب در استرالیا، بائوباب بسیار بزرگی در جاده ی رودخانه ی کینگ و درست در جنوب ویندهام استرالیا است. این درخت تقریبا محدوده ای به وسعت ۱۵ متر مربع را می پوشاند و تنه ی آن کاملا توخالی است یعنی در داخل آن چیزی وجود ندارد. در تنه ی تهی این درخت، دری کنده شده است تا بتوان به داخل ورودی جادار آن به راحتی دسترسی داشت.

  داستان این درخت از این قرار است که در قرن نوزدهم، پلیس در حال انتقال گروهی از زندانیان به سوی زندان بود. آنها تصمیم گرفتند تا شبی را در ویندهام بمانند. بعد از مدتی ماموران فهمیدند که درخت توخالی است و بنابراین می توانند کمی آن را شکاف دهند و زندانیان را به داخل آن بفرستند. به این ترتیب شد که این درخت به درخت زندانیان مشهور شد. داخل تنه این درخت در حدود ۹ متر مربع جا دارد و تقریبا می تواند ۳۰ زندانی را در خود جای دهد.

  درخت بائوباب دیگری در جنوب Derby وجود دارد که شایعه شده این درخت هم کاربری مانند درخت توضیح داده شده در بالا داشته است. داخل تنه ی این درخت حدود ۶ متر مربع است و ۲ حفره ی طبیعی برای تنفس وتهویه دارد.

  البته تاریخ دان ها این فرضیات را چیزی بیش از شایعات مردمی نمی دانند چرا که هیچ مدرکی نشان از استفاده از این درختان به عنوان زندان بدهد، وجود ندارد. از طرفی دیگر، درختی که در Derby قرار دارد فقط ۱۶ کیلومتر تا شهر فاصله دارد بنابراین طبق گفته ی تاریخ دانان، هیچ لزومی نداشته که زندانیان در حفره ی یک درخت نگه داری شوند! و تعداد زندانیان آن زمان هم آن قدری نبوده که نیاز به جایی بیشتر از یک زندان شهری باشد.

  چیزی که مشخص است این است که این درخت ها از سال ۱۹۱۰ در روزنامه ها به مردم شناسانده شدند و جالب اینکه همه ی روزنامه های آن زمان، همین داستان ها را عینا و با اختلاف جزیی بیان می کردند. بعضی از آنها حتی می گویند که درخت بائوبابی که در ویندهام وجود دارد، در داخل آن نوعی کمربند وجود دارد که در زمان های گذشته از آن برای بستن زندانیان استفاده می شده است و اگر چه بستن زندانیان به درخت ها در آن زمان باب بوده و چندان چیز غیر عادی نیست، اما برای این گفته هم مدرکی وجود ندارد.

  چیزی که مشخص است این است که درختان بائوباب استرالیا بین توریست ها از جذابیت ویژه ای برخوردارند و صنعت گردشگری این منطقه از استرالیا توانسته اند بسیار رونق ببخشند.

  برچسب ها : ,