پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 21 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15524
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  رمان «مأمور» به چاپ دوم رسید/ مشکلات یک نویسنده برای نگارش رمان پیامبر

  رمان «مأمور» نوشته علی موذنی که درباره احوالات نویسنده‌ای است که می‌خواهد زندگی پیامبر را نگارش کند تجدید چاپ شد.

  خبرگزاری فارس: رمان «مأمور» به چاپ دوم رسید/ مشکلات یک نویسنده برای نگارش رمان پیامبر

  به گزارش رامسرنوین به ننقل از فارس، مأمور، داستان نویسنده‌ای را روایت می‌کند که پس از نگارش چهار رمان درباره چهار پیامبر اولوالعظم (ع) برای نگارش آخرین رمان با موضوع پیامبر خاتم (ص) دچار مشکلات و سردرگمی‌های زیادی شده است. ارتباط با ناشر و الهام‌های شخصی برای نوشتن و درگیری‌ها و سردرگمی‌های شخصی و روانی او باعث شده است که نویسنده در نگارش این رمان با مشکل مواجه شود و این موضوع منجر به ماجراهایی برای او می‌شود.

  در این اثر مرز میان واقع و فراواقع در وقایع داستانی به طریقی باورپذیر و تکنیکی ترسیم شده است. چنانکه، نویسنده در این رمان توانسته از پس عجین کردن فضاهای واقعی و فراواقعی به نحو تکنیکی و باورپذیر برآید. و در نتیجه این کتاب به جهت موضوع و ساختار تکنیکی اثری درخور توجه به شمار می‌آید.

  شخصیت ها در رمان مامور بسیار محدودند و این ریسک بزرگی است چون در رمانی با این حجم حفظ تعلیق با این ۵ نفر شخصیت و نگه داشتن خواننده بسیار سخت است؛ اما موذنی از پس این آزمون به خوبی بر می­آید چرا که با پاسکاری­های خوب گفتگوها بین شخصیت­ها در رمان، خواننده خسته نمی­شود.

  و در نهایت اینکه رمان به زیبایی پایان می­‌یابد، ایلیا توبه می کند و لذت نوشتن قصه پیامبر را به او می­دهند و مخاطب می­فهمد که باید برای نوشتن برگزیده بود و انتخاب شد تا فرشته الهام بیاید و برای ماموریتی که مشخص شده، مهیا شد.

  مأمور اثری است خواندنی و شاید متفاوت با دیگر داستان­های مذهبی؛ و غیر از مذهب، دغدغه نویسندگی، شوریدگی­های نویسنده بودن و آنچه نویسنده را نویسنده می­کند به خوبی به تماشا می­گذارد. او که نویسنده است با خواندن مأمور بیش از همه لذت می­برد.

  کتاب نیستان چاپ دوم رمان «مأمور» را در ۳۹۲ صفحه و با قیمت ۳۰۰۰۰ تومان منتشر کرده است.