پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ , Saturday 2 December 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15505
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  این ۷ رایحه به شما آرامش می‌ده

  بوی ضدآفتاب شما را یاد ساحلی روشن می‌اندازد که در آن تنها هم نیستید. این حس خوب باعث بهتر شدن انرژی‌تان می‎شود و شما را یاد تعطیلات می‌اندازد، یعنی زمانی که در آن بیشتر ریلکس هستید و خوشحال‌تر از همیشه زندگی می‌کنید.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، طبق تحقیقات دانشمندان برخی از رایحه‌ها ضدافسردگی هستند و به انسان آرامش می‌دهند. به نقل از همشهری آنلاین سعی کنید از ۷ رایحه‌ای که محققان روی آن تاکید دارند در زندگی روزمره بویی استشمام کنید.

  کلید شادی و خوشحالی شاید درست زیر بینی شما باشد. چون دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که برخی از رایحه‌‎ها شادی‌بخش هستند. در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  کاج

  طبق تحقیقات افراد معمولا در تعطیلات زمستانی بوی کاج را استشمام می‌کنند و در نتیجه تکرار آن در مواقع خارج از تعطیلات باعث کاهش استرس می‌شود. ژاپنی‌‎ها حتی در فرهنگشان چیزی به نام حمام جنگلی دارند که در آن مدتی در جنگل قدم می‌زنند و این کار باعث کاهش استرس و افزایش آرامش می‌شود.

  مرکبات

  اگر دوست دارید روحیه‎تان متحول شود سعی کنید بوی مرکبات را استشمام کنید. بوی ویتامین C. موجود در میوه‌ها باعث می‌شود انسان انرژی بیشتری پیدا کند. تحقیقات نشان دادند بوی لیمو مخصوصا برای کاهش استرس مفید است.

  کرم ضدآفتاب

  بوی ضدآفتاب شما را یاد ساحلی روشن می‌اندازد که در آن تنها هم نیستید. این حس خوب باعث بهتر شدن انرژی‌تان می‎شود و شما را یاد تعطیلات می‌اندازد، یعنی زمانی که در آن بیشتر ریلکس هستید و خوشحال‌تر از همیشه زندگی می‌کنید.

  علف تازه چیده شده

  طبق نتیجه تحقیقاتی در استرالیا بوی علفی که تازه چیده شده فرایندی شیمیایی در بدن ایجاد می‌کند که باعث آرامش می‎شود. این رایحه آنقدر قوی است که می‌گویند حتی می‌تواند باعث جوان ماندن هم باشد.

  گل

  دیدید انسان به بو کردن گلی که در دست دارد معتاد می‎شود؟ مخصوصا اگر آن گل رز یا یاسمن باشد. این بو‌ها باعث کاهش افسردگی می‌شوند و به هر انسانی احساس سرزندگی می‌دهند.

  نعناع

  چربی که این گیاه دارد باعث می‎شود حال هرکسی بهتر شود. نعناع هماهنگ کننده قلب و بدن است و باعث آرامش ذهن می‌شود. تحقیقات نشان دادند ورزشکارانی که رایحه نعناع را استشمام می‌کنند عملکرد بهتری خواهند داشت و تنفسشان بهتر می‌شود.

  پودر بچه

  اگر عاشق بو کردن رایحه پودر بچه هستید خوشحال باشید. متخصصان می‌گویند بوی پودر بچه ما را یاد امنیت و آرامش دوران بچگی می‌اندازد. برای والدین حتی یادآور خاطرات هم هست، دورانی که فرزندانشان کوچک بودند و روز‌های پر از امید و زیبایی داشتند.

  برچسب ها :