پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ , Thursday 20 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15367
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  به جای مواد شوینده از این ۷ ترکیب ساده استفاده کنید

  زمانی که غذا‌های چسبیده و خشک شده به ظروف به سختی پاک می‌شوند نیاز به نیروی کمکی دیگری است. مقداری جوش شیرین درون مایع ظرفشویی خود بریزید تا کمی حالت سایشی و اسکرابی پیدا کند و شما را از موقعیت دچار شده رها کند!

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، در این مطلب به نقل از بیتوته موادی را به شما معرفی می‌کنیم که با ترکیبات ساده حاصل می‌شوند و می‌توانند در خانه داری و تمیز کردن خانه به شما کمک کنند. حتما این مواد در خانه شما وجود دارند. همه این مواد شوینده که خودتان می‌سازید فقط از دو ماده تشکیل شده‌اند.

   

  ترکیبات ساده برای مواد شوینده

   

  مایع ظرفشویی + جوش شیرین

  زمانی که غذا‌های چسبیده و خشک شده به ظروف به سختی پاک می‌شوند نیاز به نیروی کمکی دیگری است. مقداری جوش شیرین درون مایع ظرفشویی خود بریزید تا کمی حالت سایشی و اسکرابی پیدا کند و شما را از موقعیت دچار شده رها کند!

  سس کچاپ + نمک

  اگر لوازم و ظروف مسی شما کدر و یا لکه دار شده‌اند، پیشنهاد خوبی برایتان داریم. یک دستمال پارچه‌ای بردارید و مقداری سس کچاپ روی آن بریزید و کمی نمک به آن اضافه کنید. این ترکیب را روی ظرف مسی بمالید و به اندازه‌ای تکرار کنید تا تمام سطح ظرف با این ترکیب خوش طعم پوشانده شود. بعد از آبکشی می‌بینید که سطح صاف و صیقلی برایتان باقی می‌ماند.

  لیمو ترش + نمک

  این پاک کننده را می‌توانید برای هر پارچه ظریف و حساسی هم استفاده کنید. فقط کافی است آب لیمو و نمک را با هم مخلوط کرده و به لکه‌ها اضافه کنید. اجازه دهید نیم ساعت بماند. لکه را با سرکه و آب گرم آبکشی کنید. حال می‌توانید با روند همیشه آن را بشویید.

  مایع ظرفشویی + آب گازدار/ سودا

  آب گازدار را با چند قطره مایع ظرفشویی رقیق درون یک کاسه مخلوط کنید. زیور آلات خود را درون این مخلوط به مدت ۵ دقیقه قرار دهید. سپس از یک مسواک نرم یا پارچه استفاده کنید تا جرم‌ها را از بین ببرید. گاز و حبابی که در سودا وجود دارد کثیفی را از بین می‌برد و مایع ظرفشویی آن را درخشان می‌کند.

  سرکه + جوش شیرین

  برای اینکه لکه‌های مزاحم را از بین ببرید نصف پیمانه جوش شیرین را یا نصف پیمانه سرکه مخلوط کرده و روی لکه بریزید. سپس آن را با یک پارچه مرطوب بپوشانید و ۵ دقیقه صبر کنید و سپس با آب گرم بشویید.

  جوش شیرین + مایع شوینده

  وقتی جوش شیرین را با مایع شوبنده ترکیب کنید، اسیدیته و سطح pH لباس‌های شما را تنظیم می‌کند تا پاکیزه‌تر شوند. در این صورت نوبت بعدی که لباس‌ها کثیف به نظر رسیدند، یک پیمانه جوش شیرین به مخزن مواد شوینده ماشین لباسشویی اضافه کنید.

  جوش شیرین + خمیر دندان

  حتما شما هم از لک آب و سفیدکی که از خشک شدن آب روی ظروف باقی می‌ماند، اذیت می‌شوید. این رد را بیشتر روی وسایلی که آب نگه می‌دارند مانند گلدان‌های شیشه‌ای می‌توان دید. با مخلوطی از جوش شیرین و خمیردندان به نسبت مساوی، می‌توانید از شر آن‌ها خلاص شوید. از یک دستمال پارچه‌ای مرطوب استفاده کنید و این مخلوط را روی لکه‌ها بکشید. این روند را تا جایی ادامه دهید که لکه‌ها پاک شوند و سپس با دستمال مرطوب آن را تمیز کنید.

  مایع ظرفشویی + سرکه

  سه قطره مایع ظرفشویی را به یک کاسه کوچک سرکه اضافه کنید تا بتوانید حشرات آزار دهنده خانه خود را به آن جذب کنید. این حشرات نمی‌توانند نجات یابند. استفاده از مایع شوینده به این دلیل است که کشش سطحی آب را از بین ببرد تا حشرات درون مایع غرق شوند.

  کد مطلب: ۳۱۹۲۴۷