پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ , Saturday 24 February 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15352
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ترویج اسلام از بزرگترین کارهای یک مداح اهل بیت (ع) است

  مداح کشورمان گفت: ترویج اسلام از بزرگترین کارهای یک مداح اهل بیت (ع) است. در جامعه امروزی که تفرقه ایجاد شده است، ما با نوع خواندن و گفتار خودمان باید قلب ها را به یکدیگر نزدیک کنیم.

  به گزارش رامسرنوین به نقل ار بلاغ، سید رضا نریمانی مداح اهل بیت (ع) در خصوص نوکری در درگاه امام حسین (ع) گفت: آرزوی همه ما این است که در خانه اباعبدالله الحسین (ع) پیر شویم و نوکری کنیم، زیبایی نوکری و پیرغلام بودن در خدمت امام حسین به این است که همه، ما را تنها بگذارند و فقط سالار شهیدان (ع) در کنارمان باقی بماند.

  این ذاکر اهل بیت (ع) ادامه داد: حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بعضی از افراد را برای نوکری انتخاب می‌کند و این پیرغلام بودن و نوکری کردن یک طوق و برکتی است که به هرکسی داده نمی شود.

  نریمانی بیان کرد: پیرغلامی در دستگاه امام حسین (ع) من را یاد داستانی می‌اندازد که امام سجاد (ع) قصد آزاد کردن غلام خود را داشتند و یا زهیر و حبیب یاران امام حسین (ع) در کربلا که تا آخرین نفس در کنار خاندان آل الله بودند. نوکری و پیرغلامی در خانه امام حسین (ع) بسیار شیرین است و مقام بالایی دارد.

  وی با اشاره به اینکه بهترین کار پیرغلامان ایجاد وحدت بین مسلمانان است، اظهار کرد: ترویج اسلام از بزرگترین کارهای یک مداح اهل بیت (ع) است. در جامعه امروزی که تفرقه ایجاد شده است، ما با نوع خواندن و گفتار خودمان باید قلب ها را به یکدیگر نزدیک کنیم، نه اینکه با توهین به دیگر ادیان، تفرقه میان ادیان را تشدید کنیم.

  نریمانی در پایان گفت: باید در سبک های مداحی و خواندمان از ظالم و مظلوم بگوییم و ظالم زمانه را به دیگران معرفی کنیم. اگر آن کسانی که مسلمان نیستند، این وحدت و پشتیبانی از مظلوم را از ما بشنوند، متوجه می شوند که ما به دنبال ظلم ستیزی نیستیم و تمام تلاشمان را برای نزدیکی قلب ها به کار گرفته ایم.

  برچسب ها :