پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ , Sunday 21 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15012
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده
 •   

  کارشناس ستادی بهداشت و روان شبکه بهداشت رامسر عنوان کرد:

  لزوم حمایت مسئولان رامسر در جهت اهمیت به سلامت روان در جامعه

  کارشناس ستادی بهداشت و روان شبکه بهداشت رامسر گفت: انتظار داریم همه مسئولان شهرستان رامسر دست به دست هم دهند تا سلامتی که سلامت روان هم بخشی از آن است و همیشه دغدغه بشر بوده است را در متن مردم ساری و جاری کنیم.

  به گزارش رامسرنوین، سلامت روان یکی از مقولات بسیار مهم در جامعه می باشد. که روز ۱۰ اکتبر هرسال میلادی( مطابق با ۱۸ مهر ماه از طرف فدراسیون جهانی بهداشت، به عنوان روز جهانی بهداشت روان نامگذاری شده است و این مناسبت در ایران از ۲۴ مهر ماه لغایت ۳۰ مهر ماه بنام هفته بهداشت روان نامیده می شود.

  جعفر فیلی کارشناس ستادی بهداشت و روان شبکه بهداشت به همین مناسبت در گفتگویی با خبرنگار ما اظهار کرد: سازمان جهانی بهداشت هر سال یک شعار خاص را برای ارتقای سلامتی انتخاب می کند که شعار امسال « سلامت روان در محیط کار » اعلام شده است.

  وی افزود: در تعریف سلامت روان می توانیم بگوییم علمی است برای بهتر زیستن و رفاه اجتماعی که تمام ابعاد زندگی را شامل می شود و فرد می تواند فعالیت های روزمره خودش را به خوبی انجام بدهد و با افراد خانواده، دوستان، و .. ارتباط مناسب داشته باشد.

  کارشناس ستادی بهداشت و روان شبکه بهداشت در ادامه بیان کرد: سازمان جهانی بهداشت، بهداشت روان را قابلیت ارتباط هماهنگ با دیگران تغییر و اصلاح محیط فردی و اجتماعی و حل تضاد ها به طور منطقی، عادلانه و مناسب تعریف کرده است.

  وی تصریح کرد: سلامت روان در محیط کار یعنی پیشگیری از پیدایش مشکلات روانی در کارکنان و سالم سازی محیط کار به نحوی که هیچیک از کارکنان به دلیل عوامل موجود در محل کار گرفتار آسیب روانی نشود و از فعالیتهای محل کار خود احساس رضایت کند، و علاقه مند به آن باشند.

  وی در ادامه اضافه کرد: این مقوله باعث می شود تا همه کارکنان قادر به ایجاد روابط مطلوب با محیط کار و عوامل موجود در آن باشد و هریک از کارکنان نسبت به خود و روئسا وهمکاران به طور کلی به محیط کاری خود، خصوصا نسبت به جایگاه خود در آن اداره و سازمان احساس مثبتی داشته باشند.

  جعفر فیلی با اشاره به شعار انسان سالم محور توسعه پایدار است خاطر نشان کرد: به طور کلی برنامه هایی مربوط به سلامت و پیشگیری را نمی توانیم اجرا کنیم جز اینکه همه مسئولان شهرستان رامسر دست به دست هم دهند تا این مهم یعنی سلامتی که سلامت روان هم بخشی از آن است و همیشه دغدغه بشر بوده است را در متن مردم ساری و جاری کنیم.

  این کارشناس ستادی بهداشت و روان شبکه بهداشت رامسر در پایان با بیان اینکه شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامسر نیز برنامه های متنوعی را پیشبینی کرده افزود: برای ارتقاء سلامت روان بویژه مناسب با شعار سال در هفته بهداشت روان برنامه هایی اجرا می شود.