پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ , Thursday 18 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15009
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  مسئول امور روحانیون سپاه:

  آمریکا از حضور جمهوری اسلامی در منطقه وحشت‌زده است

  مسئول امور روحانیون سپاه در رامسر گفت: آمریکا از حضور جمهوری اسلامی در منطقه وحشت‌زده است و به فرموده رهبری یقینا پیروزی با مردم منطقه است.

  به گزارش رامسرنوین، حجت‌الاسلام رضایی در شب پایانی مراسم دهه سوم محرم هیات رزمندگان اسلام رامسر در مسجد جامع پیامبر اعظم(ص) بازار رامسر با بیان اینکه بصیرت زمانی معنا پیدا می‌کند که افراد در لحظه نیاز در صحنه حاضر شوند اظهار کرد: در جریان حوادث کربلا، سلیمان صرد خزاعی که از شخصیت‌های شیعی آن زمان بود، برای انتقام خون امام‌حسین(ع)، چندین هزار نفر را به عین الورده آورد و خود و یارانش نیز به شهادت رسیدند ولی آیا ذره‌ای از عزت شهدای کربلا برای شهدای عین الورده حساب می‌شود.

  وی افزود: اگر در عصر ۲۱ بهمن سال ۵۷ مردم تهران حکومت نظامی را نشکسته بودند و در میدان حاضر نمی‌شدند، توطئه دشمن خنثی نمی‌شد برخی‌ها تشخیص خودشان را بر تشخصی امام جامعه ترجیح می‌دهند، مانند آن چیزی که سلیمان صرد خزاعی در زمان امام‌حسین(ع) و هم در زمان امام‌حسن(ع) انجام داد که در جامعه امروزی ما نیز برخی‌ها اینگونه عمل می کنند که اگر اغلب جامعه اینطور شود، کربلا اتفاق می افتد.

  رضایی ادامه داد: به یکی از عمامه به سرها گفتند تو که امروز مقابل ولایت ایستاده‌ای، چرا در زمان امام اینگونه نبودی که می‌گوید در زمان امام جرات نداشتم بگویم که ولایت فقیه را قبول ندارم ولی امروز این را می‌گویم و جالب اینجاست که همین شخص که سید هم است در سابقه خود از امام(ره) احکام مختلفی دارد و زمانی دادستان بوده است.

  مسئول امور روحانیون سپاه تصریح کرد: همین شخص که موسوی خوئینی‌ها نام دارد در زمان تسخیر لانه جاسوسی، به دانشگاهیان می گوید در اسناد علیه آیت‌الله بهشتی بگردید چون می‌خواهم بهشتی را خوار و ذلیل کنم و باید بگوییم که برخی از شاگردان همین آقای خوئینی‌ها که در مرکزیت روحانیون مبارز حضور دارد، گروه فرقان را تشکیل دادند که سبب شهادت امثال آقای مطهری شد.

  این مقام مسئول با اشاره به اینکه یکی دیگر از خواصی که در حادثه کربلا اثرگذار شد شریح قاضی بود گفت: او نیز در تشخیص عمل درست مانند سلیمان دچار اشتباه شد و با تحت تاثیر قرار گرفتن از زرق و برقی که ابن زیاد فراهم‌کرده بود، حکم به قتل امام‌حسین(ع) داد.

  حجت‌الاسلام رضایی با ابراز اینکه مقام معظم رهبری فرمودند “اگر دشمن بر ما سخت بگیرد عاشورا اتفاق می‌افتد” ادامه داد: آمریکا از حضور جمهوری اسلامی در منطقه وحشت‌زده است و به فرموده مقام معظم رهبری یقینا پیروزی با مردم منطقه است.

  وی با بیان اینکه همه استکبار آمدند تا در سوریه کار بشار اسد را تمام کنند اما مردم ایران با رهبری مقام‌ معظم رهبری و حضور یک سردار شجاع به نام حاج قاسم سلیمانی در سوریه نقش آفرینی کردند افزود: برخی می گویند که چرا ما در سوریه حضور پیدا کردیم که باید گفت در کنار دیگر دلایل، این موضوع باید مورد اشاره قرار گیرد که تنها کشور عربی که از ابتدای جنگ تحمیلی از جمهوری اسلامی حمایت کرد سوریه بود.

  سخنران این مراسم ادامه داد: در فتنه ۸۸ برخی از خواص درست عمل نکردند ولی الحمدلله بعضی از مراجع کشور مانند آیت‌الله نوری همدانی، آیت‌الله مکارم شیرازی و قاطبه مردم در صحنه حاضر شدند و در روز نهم دی آن حماسه را خلق کردند ولی در زمان امام‌حسین(ع)، مردم حضرت مسلم را در کوچه های کوفه تنها گذاشتند لذا امام راحل فرمودند که مثل ملت ایران در هیچ زمانی حاضر نبودند.

  حجت‌الاسلام رضایی به توطئه های دشمن نظیر ماجرای طبس، نوژه همدان، حزب کارگر و‌… اشاره کرد و با بیان‌ اینکه یکی از این توطئه‌ای مهم، توطئه قطب زاده و آیت‌الله سیدکاظم شریعتمداری بود افزود: توطئه دشمن اینگونه بود که در کنار یک شخصی که معمم نیست و دانشگاهی است، باید کسی را قرار دهد که آخوند و حوزوی باشد تا بتواند نظامی که رهبرش یک روحانی فاضل و مجتهد است را ریشه کن کند زیرا مردم حرف یک لباس شخصی را زیاد توجه نمی کنند و باید یک مرجع تقلید کنار آن باشد.

  وی با اشاره به انتخاب کاظم شریعمتداری برای این توطئه ادامه داد: نقشه توطئه نیز این‌گونه بود که یک ساختمان مخروبه را در اطراف بیت‌امام(ره) به بهانه بازسازی انتخاب کردند و زیر مصالحی که جابجا می‌شد، مواد منفجره را در آن منزل جاسازی می کردند و قرار بود در یک روز مشخصی هفتصد کیلو مواد منفجره را در آنجا منفجر کنند و اگر این اتفاق رخ می‌داد، از شدت انفجار آهن‌های منطقه جماران نیز آب می‌شد.

  حجت‌الاسلام رضایی در پایان گفت: اگر ما تدین داشته باشیم و حرکت درست را انجام دهیم و ایمانمان ثابت باشد، امام زمان(عج) از این کشور صیانت می‌کند که این نظر قرآن  است.