پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ , Wednesday 17 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 14608
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > سیاسی > ویژه ها
 •   

  امام جمعه رامسر گفت:

  لازمه کار یک خبرنگار صراحت لهجه و صداقت قلم است/ دولت دوازدهم با کار و تکیه بر اقتصاد مقاومتی در مسیر عزت ملی گام بردارد

  امام جمعه رامسر گفت: لازمه کار یک خبرنگار صراحت لهجه و قلم است اما در کنار صراحت باید صداقت هم داشته باشد و این نکته ضروری است که صداقت در رفتار و گفتار و تحلیل خبر باید در کنار صراحت باشد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، حجت الاسلام سید جعفر رضایی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان رامسر در بین نمازگزاران جمعه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: ۱۷ مرداد روز خبرنگار بود، این روز را به همه خبرنگاران کشور، استان و شهرستان تبریک عرض می کنم و باید بگوییم که این روز به بهانه شهادت محمود صارمی در مزار شریف افغانستان نامگذاری شده است.

  وی خطاب به خبرنگاران افزود: لازمه کار یک خبرنگار صراحت لهجه و قلم است اما در کنار صراحت باید صداقت هم داشته باشد و این نکته ضروری است که صداقت در رفتار و گفتار و تحلیل خبر باید در کنار صراحت باشد.

  امام جمعه رامسر بیان کرد: از مسئولین انتظار داریم در قبال کار و عملکرد خبرنگاران که غالباً هم جوان هستند سعه صدر داشته باشند و سریع موضع گیری نکنند و زود مسائل خبری را به چالش نکشند زیرا برخورد با سعه صدر با قشر خبرنگار لازمه مدیریت است.

  وی تصریح کرد: باید حرمت خبر و خبرنگاری نگه داشته شود و نباید باعث شویم که خبرنگاران گله مند شوند، زیرا خبرنگاران در کنار زحمات بسیار در آمدی کمی دارند و بسیاری هم با سختی زندگی می کنند اما در عرصه اطلاع رسانه جامعه تلاش می کنند و می طلبد تا از این قشر حمایت داشته باشیم.

  وی با اشاره به معرفی وزرای پیشنهادی رئیس جمهور به مجلس خاطر نشان کرد:  هر کسی در این نظام اسلامی مسئولیی دارد چه با انتخاب و چه با انتصاب باید به این فکر کند زمانی که شهید محسن حججی را بر زمین انداختند تا سر از بدنش جدا کنند شهید حججی به چه فکر می کرد و چند ثانیه ای را با خود خلوت کند تا متوجه شویم  مسئولیتی را که می پذیریم به چه کسانی مدیون و بدهکار هستیم.

  حجت الاسلام سید جعفر رضایی در ادامه بیان کرد: برخی از بداخلاقی ها و بد عمل کردن ما در وظایف ما به خاطر فراموش کردن ارزش های است که شهید حججی ها امروز برای آن جان و سر خود را فدا می کنند.

  وی تاکید کرد: دولت دوازدهم در حال شکل گیری است و در این راستا باید گفته شود که دولت می بایست کار، تکیه بر اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون و نصب العین قرار دادن هشدارهای رهبر معظم انقلاب و عزت ملت و شهدای عزیز را مدنظر داشته باشد و در این مسیر گام بردارد.

  وی با اشاره به سهم خواهی برخی گروه ها برای گرفتن پست های وزارت در دولت منتخب مردم تصریح کرد: ایجاد چنین فضاهایی در حالی است که برخی از همین گروه ها و جناح ها در آغاز دولت یازدهم در اعتراض به برخی منتقدین می گفتند باید به دولت مهلت داد اما امروز خود با عجله دولت و مجلس را تحت فشار قرار می دهند که از این مسائل فقط بومی سهم خواهی می آید.

  امام جمعه رامسر با اشاره به سفر وزیر بهداشت به رامسر گفت: علارغم اینکه این سفر شخصی بود اما دکتر هاشمی از برخی پروزه های درمانی شهرستان رامسر و شهرستان های همجوار بازدید کردند که امیدواریم برکات این سفر و بازدید برای بخش های درمانی شهرستان ملموس باشد.

  وی در همین زمینه افزود: رامسر در مورد امور درمانی با توجه به پتاسنل گردشگری به لحاظ کمی و کیفی در برخی موارد دچار ضعف است که می طلبد تا وزارت بهداشت به این نکات توجه کند و بخش های درمانی شهرستان رامسر را تجهیز کنند.

  وی در پایان با بیان اینکه امروز یکی از آسیب های حمل و نقل جاده ای تصادف است، تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم تا آسیب های حمل و نقل جاده ای را به حداقل برسانیم و باید از خودمان شروع کنیم تا این حوادث کمتر شود.