پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ , Tuesday 26 September 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 14133
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  نوربخش: برنامه ششم طوری تصویب شد که تأمین اجتماعی و بیمه‌شدگان را تهدید نکند

  مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: سال ٩۶ به عنوان سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام گذاری شده و تأمین‌اجتماعی مهمترین سازمانی است که می‌تواند در تحقق این شعار بدرخشد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از ایسنا، دکتر سید تقی نوربخش در مراسم دیدار نوروزی با کارکنان این سازمان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران و کارکنان سازمان تأمین اجتماعی و موسسات و شرکتهای تابعه در مجتمع نگین غرب تهران برگزار شد، اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی در رونق کسب و کار و رفع موانع تولید می‌تواند نقش آفرینی کند.

  وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی نیز بنگاه‌های اقتصادی تابعه سازمان تأمین اجتماعی می‌توانند نقش اساسی داشته باشند و این شرایط باعث می‌شود که سازمان تأمین اجتماعی با تلاش مضاعف و کار جدی و اصولی در راستای تحقق شعار سال تلاش کند.

  نوربخش افزود: مدیران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی در سال جدید با عزم راسخ و هماهنگی و همدلی برای انجام تعهدات و تحقق اهداف عالی سازمانی تلاش خواهند کرد.

  وی با بیان اینکه سال ٩۵ برای سازمان تأمین اجتماعی سالی کلیدی و سرنوشت ساز بود و سختی ها و شیرینی های خود را داشت، تصریح کرد: در سال ٩۵ برنامه ششم توسعه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و با پیگیری های انجام شده و اعلام نظرات تخصصی و کارشناسی به نمایندگان مجلس شورای اسلامی شاهد بودیم که بسیاری از مواردی که مغایر با الزامات بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی بود در مراحل بررسی و تصویب و تأیید این برنامه حذف شد.

  وی ادامه داد: با درایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برنامه ششم توسعه به نحوی تصویب شد که تهدیدی متوجه سازمان تأمین اجتماعی و جامعه شریف بیمه شدگان و بازنشستگان نشود. در برنامه ششم توسعه همچنین برای اولین بار مکانیزم پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی طراحی شد و شرایط مناسبی برای پرداخت بدهی دولت بوجود آمده است که می تواند منجر به ارتقاء خدمات سازمان شود.

  مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه در بودجه سال ٩۶ کل کشور پرداخت بخشی از بدهی دولت به تأمین اجتماعی لحاظ شده است، گفت: این کار دستاورد ارزشمندی است و در مجموع در سال ٩۵ در حوزه تقنینی ستاوردهای مناسبی را در سازمان تأمین اجتماعی شاهد هستیم.

  دکتر نوربخش اظهار داشت: در سال ٩۵ دو تعهد اصلی سازمان تأمین اجتماعی شامل پرداخت مستمری و تأمین هزینه درمان جامعه تحت پوشش به موقع و به نحو مناسبی انجام شد و شرایط خوبی در پرداختی ها و ایفای تعهدات سازمان شاهد بودیم.

  وی افزود: در سال ٩۵ در مجموع ۵٢ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان حق بیمه وصول شده است و تمامی این مبلغ بعلاوه سود حاصل از سرمایه گذاری های سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت مستمری و تأمین هزینه درمان بیمه شدگان هزینه شده است.

  نوربخش ادامه داد: مقایسه ارقام وصول حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی با سایر ارگانها اهمیت و جایگاه ویژه خدمات سازمان تأمین اجتماعی را به خوبی نشان می دهد به عنوان مثال در سال گذشته مجموع درآمد نفتی کشور حدود ۶٠ هزار میلیارد تومان بوده است.

  معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی: در اسفند ماه سال گذشته ٨۴٠٠ میلیارد تومان توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده است

  محمد حسن زدا، معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی نیز در این مراسم گفت: در سال ٩۵ با تلاش و همت همکاران سازمان توانستیم مشکلات و محدودیتها را پشت سر بگذاریم و مفتخریم که تعهدات سازمان در قبال جامعه تحت پوشش به نحو صحیحی اجرا شده است.

  وی اظهار کرد: در اسفند سال گذشته ٨۴٠٠ میلیارد تومان توسط سازمان تأمین اجتماعی به ذی نفعان این سازمان پرداخت شد و با لطف خدا و تلاش همکاران و مدیران این مبلغ قابل توجه تأمین شده است.

  زدا افزود: سال ٩۶ را با امید و نشاط بیشتر آغاز می کنیم و امیدواریم با تلاش بیشتر و همیت سازمانی بتوانیم به اهداف عالیه سازمان دست یابیم.

  ناهید حیدری، مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران نیز در این مراسم گفت: امیدواریم سال جدید سالی توام با آرامش برای همه اقشار جامعه باشد و در این سال شاهد رونق فضای کسب و کار باشیم.

  وی ادامه داد: سال ٩۵ برای در سازمان تأمین اجتماعی کارهای بزرگی انجام شد و با درایت مدیریت عالی سازمان، با وجود محدودیتهایی که در تأمین منابع وجود داشت توانستیم هزینه تعهدات سازمان را به خوبی تأمین کنیم و امیدواریم در سال ٩۶ نیز روند رو به رشد و موفقیت در سازمان تأمین اجتماعی تداوم یابد و بتوانیم خدمات مطلوب تری را به جامعه تحت پوشش ارائه دهیم.

  به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، آفریده، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان البرز در این مراسم گفت: در سال جدید امیدواریم روند بهبود و ارتقاء خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی تداوم داشته باشد و بیمه شدگان و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی با احترام بیشتر بتوانند از خدمات مطلوب تری برخوردار شوند.

  وی افزود: در سالی که مقام معظم رهبری با عنوان سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام گذاری کرده اند امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات درمانی مناسب بتوانیم بیماران و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی تأمین اجتماعی که از جامعه شریف کارگری کشور هستند را به فضای تولید و اشتغال بازگردانیم.

  برچسب ها :