پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ , Friday 1 March 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13785
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ بهمن, ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۶
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  یاداشت/ عباس احمدی

  عدم وجود مکان مناسب برای ایستگاه تاکسی در رامسر/ مشکلات حمل و نقل شهروندان نیازمند تدبیر

  با توجه به احداث پل جدید صفارود ایستگاه تاکسی رامسر مدتها است به مکانی نامناسب در بازار رامسر و روبروی مغازه های طلا فروشی منتقل شده که باعث ایجاد ترافیک در سطح شهر و ایجاد مزاحمت در بین کسبه است.

  به گزارش رامسر نوین، شهر توریستی رامسر نیازمند مکانی مناسب جهت ایستگاه تاکسی جهت ایاب و ذهاب است که نیازمند تدبیری بیشتر است.

  بازار هفتگی رامسر در زیر پل صفارود قرار دارد که در روزهای بازار مردم جهت خرید به آنجا مراجعه می کنند و پس از خرید باید فاصله طولانی را جهت رسیدن به ایستگاه تاکسی طی کنند که باعث رنجش شهروندان است.

  عدم وجود ایستگاه های مناسب تاکسی در سطح شهر و مکانهای خوب به ضعف مدیریت تاکسیرانی بر می گردد چرا که باید برنامه ریزی اصولی و کارشناسی شده در این زمینه انجام شود.

  از سوی دیگر گلایه شهروندان نسبت به گرفتن اضافه کرایه توسط برخی راننده ها است که اعلام می دارند پول خورد ندارند و در روز با سوار کردن مسافران بیشمار کرایه های نامتعارف دریافت می کنند که از نظر شرعی و قانونی خلاف است.

  در اوقات شلوغی ظهر و غروب که همشهریان در حال عبور و مرور هستند و نیاز به تاکسی دارند اثری از تاکسی ها در شهر نیست و همه درگیر سرویس مدارس و سرویسهای دربستی هستند که باعث کندی عبور و مرور می شود.

  در روز ۲۲ بهمن که جهت عبور و مرور نیاز مبرم به تاکسی بود اثری از تاکسی ها نبود و صفهای طولانی مردم برای گرفتن تاکسی تمامی نداشت.

  آقایان مسولان ذیربط  فقط نباید اسم و عنوان را یدک کشید.

  ایجاد صفهای طولانی تاکسی در منطقه میدان امام و رمک باعث ترافیک شدید و خالی بودن سرویس دهی به سایر نقاط از جمله کمربندی و نقاط دیگر شهر می شود.

  یادداشت: عباس احمدی ماچیانی