پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ , Saturday 24 February 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13768
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  آخرین وضعیت آب و هوای استان‌های کشور

  روز دوشنبه سامانه بارشی درنیمه غربی کشور فعال است که بتدریج دامنه فعالیت آن نیمه شرقی کشور را فرا می گیرد.

  به گزارش نیمه پررامسر ، براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی روز دوشنبه سامانه بارشی درنیمه غربی کشور فعال است که بتدریج دامنه فعالیت آن نیمه شرقی کشور را فرا می گیرد.

  در جنوب و جنوب غرب کشور رگبار باران گاهی با وزش باد شدید موقتی و رعد وبرق و در مناطق مستعد با تگرگ همراه خواهد بود و در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و دامنه های البرز بارش برف و باران گاهی وزش باد و کولاک برف پیش بینی می شود.
  بعد از ظهر در برخی نقاط جنوب، جنوب شرق و شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد که در جنوب شرق کشور پدیده باد و گرد و خاک نیز دور از انتظار نیست.

  امروز شدت بارش‌ها درنیمه شرقی خوزستان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه وبویر احمد، بوشهر، فارس،غرب کرمان وشمال هرمزگان و بتدریج گستره بارش ها نواحی مرکزی، دامنه های جنوبی البزر، سواحل دریای خزر، شرق و شمال شرق کشوررا فرا می گیرد و از بعد از ظهر در نوار غربی کشوراز شدت بارش ها کاسته می شود و بارش در شمال خراسان جنوبی وجنوب خراسان رضوی شدت بیشتری خواهد داشت.

  روز سه شنبه بارش ها درشرق، شمال شرق، بخشهایی از جنوب شرق وجنوب کشور ادامه خواهد داشت و بارش ها در نیمه جنوبی فارس، نیمه غربی استانهای هرمزگان، کرمان و خراسان رضوی شدت بیشتری خواهد داشت، در شمال غرب وسواحل غربی خزر نیز ابرناکی وبارش پیش بینی می شود.

  روز چهارشنبه بارش دربرخی مناطق جنوب و شمال غرب کشور ادامه خواهد داشت و بتدریج با ورود سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب و غرب کشور، گستره بارش جنوب غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه های البرز غربی را نیز دربرخواهد گرفت. از امروز تا اوایل روز سه شنبه خلیج فارس و روزهای دوشنبه و سه شنبه دریای عمان و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

   

  بلاغ/

  برچسب ها :