پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ , Saturday 13 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13735
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ بهمن, ۱۳۹۵ - ۰۴:۲۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ایران در رتبه هجدهم اقتصادهای برتر دنیا

  سخنگوی دولت گفت: با اعلام صندوق بین‌المللی پول، ایران رتبه هجدهم اقتصادی دنیا را به خود اختصاص داده است.

  به گزارش  نیمه پررامسر ، محمد باقر نوبخت که در جمع نمازگزاران نمازجمعه گرگان حضور یافته بود با تبریک ۲۲ بهمن گفت: اگر پیشرفت اقتصادی ایران براساس آمارهای داخلی مانند مرکز آمار عنوان می‌شد عده‌ای آن را براساس جانبداری عنوان می‌کردند اما اکنون مراکز اقتصادی معتبر جهان بر پیشرفت ایران تاکید کرده‌اند.

  معاون رییس‌جمهور ادامه داد: سال‌های اخیر افت زیاد قیمت نفت کشورهای ثروتمندی مانند عربستان را با کمبود شدید بودجه مواجه و آنها را مجبور به اجرای سیاست‌های سختگیرانه مالی کرده اما در همین شرایط ایران با پیشرفت اقتصادی همراه بوده و برخلاف انتظار دشمنان، ایران نه تنها از تحریم‌ها آسیب ندیده بلکه با استفاده بیشتر از توانمندی درونی و تقویت باور خودی به پیشرفت فراوان در بخش‌های گوناگون رسیده است.

  نوبخت متذکر شد: ایستادگی مردم ما برابر توطئه‌های دشمنان و پایبندی به آرمان‌های انقلاب از عوامل اصلی رسیدن به پیشرفت‌های فراتر از باور ایران بوده است. پس از سال‌ها تحمل تحریم‌های ظالمانه و بی‌دلیل سال گذشته آژانس بین‌المللی اتمی به اشتباه خود اعتراف و تاکید کرد ایران تاکنون برنامه‌ای برای استفاده نظامی از انرژی هسته‌ای نداشته است. تصویب لغو این تحریم‌ها و قطعنامه‌ها با اکثریت آرا سند دیگری بر حقانیت نظام جمهوری اسلامی و آغاز راهی جدید برای پیشرفت هر چه بیشتر ایران است.

  وی خاطرنشان کرد: دشمنان از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب با طراحی انواع توطئه‌ها مانند ترور شخصیت‌ها، تلاش برای تجزیه کشور، تحمیل جنگ ۸ ساله و تحریم اقتصادی دنبال وارد کردن ضربه به ایران بودند اما با ایستادگی مردم و هوشیاری حضرت امام و مقام معظم رهبری به نتیجه نرسیدند.

  نوبخت همچنین تاکید کرد: هر کدام از این توطئه‌ها اگر بر کشور دیگری تحمیل می‌شد دیگر نشانی از آن سرزمین باقی نمی‌ماند اما ایران نه تنها برابر نقشه‌های شوم شکست نخورد بلکه به پیشرفت‌هایی رسید که باور آن برای دشمنان غیرقابل پذیرش است.

  رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: آخرین نقشه برای ضربه‌زدن به درخت بارور شده انقلاب اسلامی وارد کردن اتهام بی‌اساس استفاده نظامی از انرژی هسته‌ای بود که در نتیجه آن و با تصویب قطعنامه‌های شورای امنیت تحریم‌های زیادی در بخش‌های گوناگون به ایران تحمیل شده بود.

  بلاغ/

  برچسب ها :