پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ , Sunday 26 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13692
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ بهمن, ۱۳۹۵ - ۰۴:۰۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  تجهیزات امدادی کشور به روز نیست/ هشدار به دولت

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه تجهیزات دستگاه های امدادی از جمله هلال احمر به روز نیست، گفت: دولت پیشنهادات درخصوص افزایش بودجه هلال احمر را به مجلس ارائه کند.

  به گزارش نیمه پررامسر ، شکور پورحسین در واکنش به اظهارات رئیس جمعیت هلال احمر مبنی بر اینکه انبارهای هلال احمر در شرایط بحرانی قرار دارند، افزود: متاسفانه انبارهای هلال احمر به لحاظ وجود تجهیزات و امکانات کافی برای مقابله با بحران های احتمالی در شرایط بحرانی قرار دارند بطوریکه این موضوع بارها از سوی مسئولان جمعیت هلال احمر مطرح شده اما مسئولان مربوطه تاکنون در حل مشکلات سازمان امداد و نجات اقدام خاصی انجام نداده اند.

  وی با اشاره به اینکه نقاط ضعف بسیاری در تجهیزات و دستگاه های امداد و نجات وجود دارد، افزود: این نقاط ضعف ارتباط مستقیمی با مشکلات موجود در ساختار و عوامل انسانی دارد، بنابراین پیش از افزایش تجهیزات و امکانات کافی در انبارهای هلال احمر باید مشکلات در ساختارها و ضعف های موجود در عوامل انسانی را رفع کرد؛ بنابراین با توجه به بحران‌خیزی کشور به ویژه در پایتخت انجام اقدامات کارشناسی درجهت افزایش بودجه جمعیت هلال احمر و دستگاه های دیگر امدادی ضروری است.

  پورحسین با بیان اینکه در صورت وقوع زلزله در پایتخت مشکلات بسیاری گریبانگیر دستگاه های امدادی از جمله جمعیت هلال احمرمی شود، تصریح کرد: تا پیش از وقوع هرگونه بحران در کشور به ویژه در پایتخت باید راهکار اساسی برای جلوگیری از افزایش خسارت‌های احتمالی درنظر گرفت که مهم ترین راهکار افزایش بودجه دستگاه‌ها و توجه ویژه به هلال احمر است زیرا هلال احمر به عنوان مهم ترین دستگاه امدادی در کشور بیشترین مسئولیت را در حوزه کمک رسانی به مردم دارد.

  وی با اشاره به اینکه دولت باید افزایش اعتبارات هلال احمر را در لایحه بودجه سالانه به مجلس پیشنهاد کند، افزود: به طور حتم مجلس شورای اسلامی موافق افزایش بودجه و ارتقاء تجهیزات و به روز رسانی امکانات مورد نیاز جمعیت هلال احمر است ضمن اینکه درکنار تقویت بودجه هلال احمر باید اصلاح ساختارها و توسعه عوامل انسانی نیز مورد توجه قرار گیرد.

  پورحسین با بیان اینکه متاسفانه مسئولان پس از وقوع حادثه به دنبال رفع مشکلات و تجهیز امکانات دستگاه‌های امدادی هستند، تصریح کرد: دولت باید پیش از وقوع حادثه و بحران به ویژه زلزله در تهران، تجهیز انبارهای جمعیت هلال احمر را در دستور کار قرار دهد زیرا دود بی‌توجهی به این موضوع تنها به چشم مردم می رود.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر تعیین تکلیف بودجه هلال احمر در بودجه سال ۹۶، گفت: نمایندگان در زمان بررسی لایحه بودجه به افزایش بودجه هلال احمر توجه ویژه خواهند داشت.

   

  مهر/

  برچسب ها :