پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ , Tuesday 28 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 134
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آبان, ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۱
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  گزارشی از حضور ستاره ها در ماه محرم/ عزاداران حسین

  امام حسین(ع) متعلق به همه ماست، همه بخش‌های جامعه و همه صنوف. با این حال هیچ صنفی به اندازه ورزشکاران زیر ذره‌بین جامعه نیست حتی در عزاداری مولای مظلوم. به گزارش نیمه پر به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا در روزهای عزای اباعبدا…، همه مردم ما عاشقانه به خیابان‌ها و هیأت‌ها ریختند تا پرچم عشق به […]

  امام حسین(ع) متعلق به همه ماست، همه بخش‌های جامعه و همه صنوف. با این حال هیچ صنفی به اندازه ورزشکاران زیر ذره‌بین جامعه نیست حتی در عزاداری مولای مظلوم.

  به گزارش نیمه پر به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا در روزهای عزای اباعبدا…، همه مردم ما عاشقانه به خیابان‌ها و هیأت‌ها ریختند تا پرچم عشق به ارباب، دست به ‌دست بگردد. ورزشکاران در این روزها حضوری فعال در هیأت‌ها و تکایا داشتند؛ به سینه زدند، نذری دادند… و روضه خواندند. آنها که مدام به فوتبالیست‌ها و ورزشکاران حمله می‌کنند و مشارکت اجتماعی آنها را به باد انتقاد می‌گیرند، کاش این عشق زلال را ببینند. ورزشکاران ما خوب می‌دانند که در همه ابعاد، الگوی جامعه هستند و در بحران‌هایی مانند زلزله و روزهایی خاص مانند تاسوعا و عاشورا، به خوبی به وظایف خود عمل می‌کنند. آنها مانند همه مردم ایران، عشق به حسین(ع) را از دامن مادر و آغوش پدر آموخته‌اند و در روزهای شهرت در عزای ارباب شرکت می‌کنند. عزاداری همه ورزشکاران و ورزش‌دوستان قبول درگاه حضرت دوست و مولای بی‌سرمان.

  آیینه چون نقش تو بنمود راست…

  افتخار نوکری آقا کمتر از قهرمانی نیست

  ‌ بارها و بارها در واکنش به منتقدستیزها و نقدگریزهایی که به دروغ مدعی هستند رسانه‌های ورزشی فقط از حواشی می‌نویسند و دنبال بزرگ کردن مشکلات اخلاقی اهالی ورزش می‌روند، گفته و نوشته‌ایم؛ «رسانه یعنی آیینه و اگر کسی با چهره نامرتب مقابل آیینه قرار بگیرد، آیینه نمی‌تواند او را مرتب نشان بدهد…» بارها نوشته‌ایم؛ «ما فقط حقایق را منعکس می‌کنیم و هیچ دخل و تصرفی هم نداریم…» بله، آن حواشی که هرازگاهی تیتر روزنامه‌ها و رسانه‌های ورزشی می‌‌شود، حقیقت ورزش است و این تصاویر هم حقیقت دارد. همان‌گونه که به وقتش برخی اخبار حاشیه‌ای را منعکس می‌کنیم، حالا وظیفه داریم انعکاس‌دهنده ارادت قلبی اهالی ورزش به سالار شهیدان باشیم. افتخار نوکری سید و سالار شهیدان به مراتب باارزش‌تر از هزاران قهرمانی است و ما هم این افتخار را با افتخار منتشر می‌کنیم. آنچه در این صفحه می‌آید فقط گوشه بسیار ناچیزی است از حضور پررنگ اهالی ورزش در عزاداری‌های تاسوعا و عاشورا… کاش فضا و امکان آن را داشتیم و حضور همه اهالی ورزش را پوشش می‌دادیم چون تردید نداریم اکثریت قریب به اتفاق اهالی ورزش دوشادوش هموطنان در هیأت‌های مذهبی حاضر بودند… این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست… خوبی از شماست آقا، ما بدیم… یا حسین….

  عکس نگیر، ریا می‌شه/کریمی: من غلام امام حسین (ع) هستم

  علی کریمی در حال تقسیم کردن عذای نذری

  علی کریمی را تا به حال در حال آشپزی دیده بودید؟ پای دیگ نذری و قیمه چطور؟! علی کریمی عاشورای امسال هم مثل هر سال به هیأت دوستان و اقوام خود رفت و در شهرک غرب به عزاداران حسینی خدمت کرد. دیروز وقتی علی کریمی پای قابلمه نذری ایستاده بود، از همکارمان سعید زارعیان خواست از او در این حالت عکس نگیرد. کریمی معتقد بود این کارها برای عکس گرفتن نیست و خدمت به عزاداران امام حسین (ع) دلی است و با عکاسی از این کارها، جنبه تبلیغاتی پیدا می‌کند اما ما برعکس کریمی اصلاً چنین اعتقادی نداریم و معتقدیم کار خوب را باید تبلیغ کرد. هرچند علی کریمی ابتدا به همکارمان گفت: «بدون دوربین‌ بیا داخل، قدمت روی چشم، عکس نگیر که ریا می‌شه» اما همکارمان دوستان و اقوام کریمی را راضی کرد و چند عکس از او در حال ریختن چای و پختن نذری گرفت. وقتی همکارمان به شوخی به کریمی گفت: «علی‌آقا میدان‌دار مراسم عاشورا شدی»، کریمی جواب داد: «من غلام امام حسین (ع) هستم. میدان‌دار نیستم. همین که نوکری آقا را کنم، کافی است.» اجر علی با ارباب…

  علی کریمی در جمع رفقا

  این هم رفقای صمیمی و همراهان همیشگی علی کریمی در هیأت عزاداری سید و سالار شهیدان… این دوستان می‌گویند هیأت‌شان هیچ اسمی ندارد و فقط به عشق آقا امام حسین (ع) 5 سال است در ایام محرم و ظهر عاشورا نذری می‌دهند.

  محمد مهدی نبی در مراسم عزاداری امام حسین(ع)

  مسئولان فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و سایر فدراسیون‌های ورزشی هم افتخار حضور در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان را داشتند. نمونه‌اش همین جناب نبی دبیرکل فدراسیون که در قاب دوربین همکارمان صفر سرپرست دیده می‌شود.

  مداحی فرهاد کاظمی در روز عاشورا

  فرهاد کاظمی

  اولین دهه ماه محرم در حالی دیروز با سالروز شهادت سالار شهیدان و یارانش به پایان شخصیت‌های معروف در ورزش ایران، در شب‌های گذشته در هیأت‌ها و حسینیه‌ها حضور پررنگی داشتند. در این میان اما حضور شخصیت‌های فوتبالی در تکایای مذهبی بازتاب وسیعی در رسانه‌ها داشت. یکی از هیأت‌های سرشناس تهران، هیأت متوسلین به حضرت زینب(س) واقع در محله قدیمی جوادیه تهران است، هیأتی که حدود 4 دهه پیش توسط فرهاد کاظمی مربی نام‌آشنای فوتبال ایران تأسیس شد. او سال‌ها است که برای اهل‌بیت مداحی می‌کند و امسال هم مثل سال‌های گذشته در هیأتش‌ مداحی کرد. در شب‌های گذشته بسیاری از شخصیت‌های معروف ورزش و سینما در هیأت متوسلین به حضرت زینب حاضر شدند. این تصویر هم برای ظهر دیروز است که کاظمی در زادگاهش در جوادیه مداحی کرد.

  جاسم کرار

  کرار نذرش را ادا کرد

  جاسم کرار با اصرار زیاد توانست از سرمربی استقلال مرخصی بگیرد. بازیکن عراقی استقلال که در این فصل یکی از بهترین و تأثیر‌گذار‌ترین نفرات تیمش بوده، هر ساله در نجف نذری دارد که باید آن را ادا کند. او تصاویری را روی صفحه شخصی‌اش منتشر کرده که در حال تهیه غذای نذری است. این تصاویر نشان می‌دهد کرار نذرش را ادا کرد.

  علیرضا نیکبخت واحدی در هیات عزاداری

  نیکبخت با وجود تمام داستان‌هایی که درباره‌اش گفته و شنیده می‌شود، دل پاکی دارد. او را در این عکس کنار امیر عابدینی، صمد مرفاوی و… در عزاداری محرم می‌بینید. کیست که عاشق سید و سالار شهیدان نباشد؟!

  محسن بنگر در حال تقسیم نذری

  محسن بنگر که هر ساله در تاسوعا و عاشورای حسینی حضوری فعال دارد، امسال هم در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) واقع در خیابان رازی تهران حاضر شد و حتی در کشیدن غذای نذری هم به هیأتی‌ها کمک کرد.

  عابدزاده،قلعه نویی و میرشاد ماجدی

  احمدرضا عابدزاده وقتی به دوست و همبازی قدیمی خود میرشاد ماجدی رسید، یاد خاطرات گذشته را زنده کرد. احمدرضا و میرشاد در استقلال همبازی بودند و البته همان زمان هم رابطه خوبی با هم داشتند.

  علی خسروی

  جامعه داوران هم مثل اهالی فوتبال، مربیان و بازیکنان حضور گسترده‌ای در مراسم‌ عزاداری داشتند. عکس علی خسروی را به نمایندگی از تمامی داوران فعلی و قدیمی منتشر کردیم تا به حضور جامعه داوری در محرم اشاره کرده باشیم.

  قلعه نویی و درخشان در مراسم عزاداری امام حسین(ع)

  در حاشیه مراسم‌های مذهبی تاسوعا و عاشورا، سرمربیان استقلال و پرسپولیس با یکدیگر ملاقات داشتند. این ملاقات در هیأتی که محمد جمعه‌ای یکی از بانیان اصلی‌اش است، رقم خورد آن هم در آستانه دربی سرخابی…

  حمید استیلی در کنار عابدزاده

  حمید استیلی، سرمربی بااخلاق راه‌آهن طی روزهای گذشته پای ثابت هیأت‌های عزاداری سید و سالار شهیدان بود. استیلی روز تاسوعا همراه عابدزاده در هیأت حضرت ابوالفضل(ع) حضور داشت.

  عابدزاده و پسرش در جمع عزاداران حسینی

  عابدزاده و پسرش امیر در جمع سینه‌زنان و عزاداران سید و سالار شهیدان… این عکس هیچ نیازی به شرح ندارد. امیر عابدزاده که می‌خواهد پا جای پای پدر بگذارد، در مراسم‌های عزاداری محرم دوشادوش پدر بود.