پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ , Friday 19 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13151
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ دی, ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > سیاسی > ویژه ها
 •   

  امام جمعه رامسر

  ضرورت انتقال گاز از جنوب به شمال کشور/ امیر کبیر منادی آبادانی ایران بدون تلسط به بیگانه بود

  امام جمعه رامسر گفت: امیر کبیر اگر در ذهن های مردم همواره ماندگار و زنده است و هیچ گاه از ذهن ملت پاک نمی شود به خاطر این است که منادی آبادانی ایران بدون تلسط به بیگانه ها سر داد.

  به گزارش نیمه پُر رامسر به نقل از بلاغ، حجت الاسلام سید جعفر رضایی در جمع نمازگزاران جمعه شهرستان رامسر ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: در روزهای گذشه شاهد سفر وزیر ارتباطات دولت تدبیر و امید در غرب مازندران بودیم که در راستای  پیگیری مشکلات استان از طرف رئیس جمهور مأمور شدند.

  وی افزود: جلساتی خوبی به بهانه این سفر کاری در غرب مازندران برگزار شد که جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در رامسر یکی از این جلسات با حضور وزیر و مسئولان استانی و فرمانداران بود که بحث هایی خوب شد و در انجا گفتم که می بایست این جلسات خروجی داشته باشد و مردم ما به صورت محسوس و ملموس این خروجی ها را مشاهده کنند.

  امام جمعه رامسر بیان کرد: در کنار دست به دست هم دادن باید دلها را نیز به هم بدهیم  تا شهرستان خود را در سطح ملی و بین المللی چشم نواز کنیم و همانطور که خداوند به این شهر عنایت داشته باید با خدمت رسانی و آبادانی این منطقه شکر نعمت خدا را داشته باشیم.

  وی با اشاره به قطع ارسال گاز از سوی ترکمنستان گفت: گاز مصرفی اکثر مناطق مازندران و گلستان  از کشور ترکمنستان خریداری می شود که در این زمینه با توجه به اینکه ذخایر گاز ما در کشور رتبه خوبی در جهان دارد نباید متکی به دیگر کشورها باشیم و باید طرح های انتقال گاز را به شمال کشور اجرایی کنیم.

  وی تصریح کرد: البته طرح اجرایی انتقال گاز از دامغان به ساری در حال اجرا است که با اجرای این طرح می توان گفت دیگر نیازمند دیگر کشوری نیستیم.

  حجت الاسلام رضایی تاکید کرد: مردم و ادارت هم می بایست در مصرف گاز صرفه جویی کنند چرا که در این فصل برخی مناطق کشور هستند که با افت فشار گاز و حتی قطعی گاز مواجه هستند.

  وی به ناملایمتی های برخی ادارات به مردم در مصرف و پرداخت حامل های انرژی انتقاد کرد و گفت: مسئولین ادارات حامل های انرژی باید توجه کنند که وقتی کسی در شهر به دلیلی نمی تواند هزینه قبض را پرداخت کند همان فردا گاز و یا برق او را قطع نکنیم چرا که او انسان و دارای کرامت است.

  وی اضافه کرد: نباید چنین کارهایی را با مردمی انجام دهیم زیرا این مردم برای این انقلاب شهید و خون دادند و همچنان نیز ایستاده اند بلکه باید این ادارت اندکی صبر کنند و عنایت و رأفت اسلامی داشته باشند تا این مشکل رفع شود زیرا ما با امت اسلامی طرف هستیم و باید این کرامت حفظ شود.

  امام جمعه رامسر اظهار کرد: ادارات بهانه خدمات به مردم در ازای پول قبوض را می گیرند که باید گفت دولت وظیفه اش این است تا کمبود ها را رفع کند و خدمات دهی داشته باشد نه اینکه بر مردم فشار بیاوریم تا خدمات داده شود.

  وی با اشاره به ۲۰ دی ماه سالروز شهادت مظلومانه سردار بزرگ سازندگی ایران، امیر کبیر بیان کرد: امیر کبیر در سال ۱۲۳۰ به دست مزدوران ناصرالدی شاه به طرز مظلومانه ای به شهادت رسید.

  وی افزود: امیر کبیر اگر در ذهن های مردم همواره ماندگار و زنده است و هیچ گاه از ذهن ملت پاک نمی شود به خاطر این است که منادی آبادانی ایران بدون تلسط به بیگانه ها سر داد.

  وی تصریح کرد: اگر روزی امیر کبیر انگیزه پهن کردن فرش قرمز زیر پای قدرت های آنروز را می داشت هیچ وقت امیر کبیر نمی شد و منجی ایران آزاد آن روز لقب نمی گرفت.

  حجت الاسلام رضایی ادامه داد: او مردی بود که ایران آن روز را در خفقان سلطنت های قاجاری بدون تکیه بر قدرت و با قطع کردن دست قدرت های آن روز آباد کرد و با شعار ایستادگی در برابر قدرت ها به ملت ایران خدمت کرد.

  وی در پایان گفت: امروز بعضی ها در نظام اسلامی امیر کبیر را به عنوان الگوی خدمات دهی و آبادانی معرفی می کنند که باید گفت در این بین جنبه انگلیس ستیزی و بیگانه ستیزی امیر کبیر را فراموش نکنند که او انسان آزاده ای بود که قائل بر ایستادگی ایران در مقابل بیگانگان بود کاری که امروز در انقلاب اسلامی این امر دنبال می شو و همچنان نیز ادامه دارد.