پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ , Saturday 2 December 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11977
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ مهر, ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  امام جمعه رامسر:

  دفاع مقدس زرین‌ترین برگ دفتر انقلاب است/ لزوم توجه بیشتر به الگوهای دینی و اجتماعی در آموزش و پرورش

  امام جمعه رامسر گفت: دفاع مقدس با آن همه ایثارها و رشادت‌هایی که رزمندگان این مرز و بوم برای دین و انقلاب از خود نشان دادند زرین‌ترین برگ دفتر انقلاب اسلامی است.

  به گزارش نیمه پُر رامسر، حجت‌الاسلام سیدجعفر رضایی در خطبه‌های نماز جمعه رامسر ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا و با اشاره به هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بزرگترین عظمت دوران دفاع مقدس است که بیش از ۲۰۰ هزار شهید تقدیم به انقلاب شد.

  وی افزود: در دوران دفاع مقدس رزمندگان عملیات‌های بزرگی انجام دادند که تحلیلگران نظامی هنوز هم متحیر هستند.

  امام جمعه رامسر با بیان اینکه حضور حماسی بسیجیان و وحدت مردم در دفاع مقدس مثال‌زدنی است، خاطرنشان کرد: ایمان، استقامت و حرکت در مسیر حق با روحیه جهادی رمز موفقیت ما بود و دلاورمردان باعزت و سربلندی در راه دفاع از دین و انقلاب اسلامی با دشمن جنگیدند.

  وی آغاز سال تحصیلی جدید را به همه معلمان، دانش‌آموزان و دانشجویان تبریک گفت و تصریح کرد: دانش‌آموزان باید از ابتدای کار هدفمند باشند و توجه و همراهی خانواده‌ها در امر تحصیل و تربیت فرزندان موثر بوده و باید محیط کسب علم و دانش و زمینه آن برای تحصیل فرزندان را آماده کنند.

  وی در ادامه بیان کرد: همراهی خانواده‌ها با مدارس و دانش‌آموزان باید در اولویت قرار داده شود و روش‌های نوین آموزش و پرورش با توجه به دستورات دینی و الگوهای جامعه باید عملی شود.

  رضایی یادآور شد: من امام جمعه قشر و محدوده جغرافیایی خاصی نیستم بلکه امام جمعه همه مردم هستم و بعضی‌ها فکر نکنند امام جمعه را می‌توانند مصادره کنند.

  وی اضافه کرد: برخی‌ها از برقراری ارتباطات امام جمعه با اشخاصی که قطعا هدفمند است پچ پچ می‌کنند که چرا امام جمعه با فلانی نشسته است، این جایگاه اقتضا می‌کند که با آحاد مردم ارتباط داشته باشم و کسی نباید امام جمعه را برای خود مصادره به مطلوب کند.

  امام جمعه شهرستان رامسر در پایان گفت: باید جاذبه پایگاه نماز جمعه را برای جذب حداکثری بیشتر کنیم و با همگامی و همکاری این مسیر را به نحو احسن به نتیجه برسانیم.