پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 21 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11471
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۴
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  فرمانده سپاه رامسر خبر داد

  برگزاری اردوهای جهادی در راستای محرومیت زدایی در روستاهای رامسر

  فرمانده سپاه رامسر گفت: اردوهای جهادی در ایام تابستان با اعزام دانشجویان در مناطق محروم و روستاهای شهرستان رامسر در راستای محرویمت زدایی و ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی برگزار می شود.

  به گزارش نیمه پر رامسر، سرهنگ محمد جعفری در گفت گویی با خبرنگار ما گفت: یکی از بهترین طرح ها در بسیج، برگزاری اردوهای جهادی دانش آموزی و دانشجویی برای محرومیت زدایی از روستاها محسوب می شود که این امر بسیار مورد توجه و ارزش گذاری رهبر معظم انقلاب در بازه های زمانی مختلف است.

  وی افزود: بسیج در ایام تابستان برنامه های زیادی از جمله برگزاری اردوهای جهادی را با رویکرد اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در دستور کار دارد که در این زمینه معتقدیم که رفع محرومیت زدایی در روستاها و برنامه های جهادی در راستای نگاه به دورن و تکیه به جوانان انقلابی با روحیه جهادی باشد.

  فرمانده سپاه رامسر در ادامه با اشاره به اهداف اردوهای جهادی در بسیج بیان کرد: اولین هدف در اردوهای جهادی رفع محرومیت زدایی در مناطق محروم شهرستان از جمله روستاهای دهستان های اشکور و جنت رودبار است و در قدم دوم ترویج فرهنگ معنویت و مبارزه با جنگ نرم و ارتقای سطح مشارکت دانش آموزان و دانشجویان اهمیت بسیار دارید که همه این اهداف در یک نگاه جمع می شوند و آن آرمان های انقلاب اسلامی ایران است.

  وی تصریح کرد: ساخت و پیشرفت روستاها و کاهش هزینه های دولت برای آبادانی روستاها و مرمت مدارس، تقویت روحیه خودباوری و امید در جوانان، پرکردن و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان به همراه برنامه ها و مباحث و پیگیری در فصل تابستان از جمله دیگر اهداف مورد نظر بسیج است که با توجه به تجریه سال های قبل در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

  وی با بیان اینکه جهاد اقتصادی در راستای فرمان رهبر انقلاب وظیفه همه بسیجیان است خاطر نشان کرد: باید در جهت تحقق بیانات رهبر انقلاب قدم برداریم و با نگاه به درون و پتانسیل های کشور و استفاده حداکثری از زمان، منابع، امکانات و همه ظرفیت های کشور برای تقویت اقتصاد کشور اقدام کنیم.

  سرهنگ محمد جعفری در پایان یادآور شد: طرح جوانه های صالحین در پایگاه های مقاومت و مساجد با پیگیری مسائل تربیتی و بصیرتی نیز در راستای تقویت روحیه فرهنگی و خودباوری جوانان و نوجوانان برگزار می شود.