پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ , Friday 1 March 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10077
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۳
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  فرمانده سپاه رامسر خبر داد:

  ۵۶۰ بسیجی رامسری عازم مناطق عملیاتی دفاع مقدس در قالب کاروان های راهیان نور شدند

  فرمانده سپاه رامسر گفت:تعداد ۵۶۰ نفر از بسیجیان شهرستان رامسر در قالب کاروان های راهیان نور در آستانه فرارسیدن سال جدید به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام شدند.

  به گزارش نیمه پر رامسر، سرهنگ پاسدار محمد جعفری در گفتگویی با خبرنگار ما گفت: تعداد ۵۶۰ نفر بسیجی اعم از خواهران و برادران از حوزه های مقاومت محلات، بسیج دانشجویی و دانش آموزی در قالب کاروان های راهیان نور شب گذشته به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام شدند.

  وی افزود: امروز اقتدار و موفقیت های مختلف کشور و انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف ثمره خون شهیدان و مجاهدت‌های ایثارگران و جانبازانی است که در هشت سال دفاع مقدس از میهن، خاک و ناموس دفاع کردند.

  وی اظهار داشت: امروز جوانان با پاس این شجاعت ها و ایثارها در فضای آرام زندگی می‌کنند و از آن روزهای سخت و فداکارانه جوانان آن روز اطلاعی ندارند که این وظیفه همه است کسانی را که با فضای دفاع مقدس آشنایی ندارند، زمینه را آماده کنیم که بتوانند در مناطق جنگی جنوب کشور حضور یابند و فضای معنوی دفاع مقدس و قدمگاه شهیدان و رزمندگان را از نزدیک لمس کنند.

  فرمانده سپاه رامسر با اشاره به اینکه جوانان امروزه نیز با آسیب‌های جدی مواجه هستند و هجمه‌های سنگین فرهنگی، اجتماعی در کمین آنها نشسته است بیان داشت: با وجود هجمه های فرهنگی دشمن و خلاء های موجود در بخش های فرهنگی کشور رهبر معظم انقلاب با درایت و هوشیاری خودشان ۲۰ اسفند را به عنوان روز راهیان نور نام‌گذاری کردند و می بینیم که در این عرصه حقیقتاً رویش های بسیار زیادی در نسل جوان انقلاب اسلامی به واسطه برکت شهدا رخ داده است.

  سرهنگ محمد جعفری در پایان ضمن اشاره به اینکه با وجود اتفاقات ایجادشده در جامعه جوانان امروزی ما نیز موفقیت‌های بسیاری کسب کردند گفت: دشمنان ما در تلاش هستند که جوانان را دچار خود کم‌بینی و روحیه ناامیدی کنند که باید با یادآوری و شناساندن دورانی که جوانان این سرزمین با دست‌های خالی دشمن را از خاک خود بیرون کردند نقش مؤثری در فرهنگ‌سازی جامعه ایفا کنیم و جوانان امروز را نیز با همان فرهنگ مقاومت و ایثار به موفقیت های بسیار برسانیم.