پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ , Sunday 18 April 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9032
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  رئیس قوه قضائیه:

  نتایج به‌دست‌آمده از برجام ارزشمند، منطقی و عقلانی است

  رئیس قوه قضائیه ضمن اعلام حمایت دستگاه قضائی از فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی با هدف رونق تولید و اشتغال در کشور، گفت: «قوه قضائیه به همه سرمایه‌داران داخلی و خارجی که از راه صحیح درصدد سرمایه‌گذاری در کشور هستند اطمینان می‌دهد که از آنها حمایت می‌کند».

  به گزارش نیمه پر،  آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی در جلسه دیروز مسئولان عالی قضائی با تأکید بر اینکه امنیت اقتصادی بسیار مهم است، خطاب به مسئولان عالی قضائی و همه دست‌اندرکاران اجرائی کشور، اظهار کرد: «باید توجه شود که سرمایه‌گذاری نیاز به امنیت دارد و همه ارکان کشور از جمله قوه قضائیه به سهم خود و بنابر وظایفی که دارند باید به برقراری امنیت اقتصادی و حمایت از سرمایه‌گذاران با هدف ارتقای سطح تولید و اشتغال در کشور و ایجاد رونق اقتصادی کمک کنند».

  برجام، حاصل صبر و مقاومت مردم و مسئولان

  رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک آغاز مرحله اجرائی‌شدن برجام به مقام معظم رهبری، رئیس‌جمهور، اعضای هیأت دولت و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و تبریک به ملت «بزرگ و صبور ایران» گفت: «برجام روند طولانی و بسیار سخت را طی کرد، اما در نهایت در مقابل کشورهای مدعی دارای قدرت و اقتدار، ملت بزرگ و صبور ما به نتایج خوبی رسید».

  آملی‌لاریجانی با تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران مذاکرات هسته‌ای، به‌ویژه مقام معظم رهبری، افزود: «مقام معظم رهبری در تمام طول مذاکرات در جریان روند مذاکرات بوده‌اند و با اهتمام بسیار این مذاکرات را رصد می‌کردند تا از مسیر اصلی و چارچوب‌های نظام اسلامی خارج نشود».

  رئیس قوه قضائیه تلاش‌های رئیس‌جمهور و تیم مذاکره‌کننده را بسیار مهم توصیف کرد و با تقدیر و تشکر از این تلاش‌ها اضافه کرد: «رئیس‌جمهور محترم با صبوری بسیار در روند توافق هسته‌ای نقدها و حملات متعددی را صبورانه تحمل کردند و در کنار تیم مذاکره‌کننده به‌خوبی این مذاکرات را پیش بردند».

  آملی‌لاریجانی در ادامه به نقش اساسی مقاومت و صبر و تحمل ملت ایران در راه رسیدن به توافق هسته‌ای نیز اشاره کرد و گفت: «کشورهای قدرتمندی که به خیال خود تصور می‌کردند با تحریم‌های مختلف و فشار بر مردم ایران می‌توانند بدون دادن هیچ امتیازی کشورمان را به زانو درآورند، به دنبال صبوری و مقاومت مردم و مسئولان و تحمل مشکلات از سوی مردم، پی به اشتباه خود بردند».

  رئیس دستگاه قضا با تأکید بر دشواری روند مذاکرات و نتایج به‌دست‌آمده از برجام برای دولت و ملت ایران تصریح کرد: «جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات امتیازاتی داد و امتیازاتی گرفت و نگاه منصفانه اقتضا می‌کند هر دو کفه این ترازو را با واقع‌بینی ببینیم و در این صورت است که باید اذعان کنیم نتایج به‌دست‌آمده قابل قبول، ارزشمند، منطقی و عقلانی بوده است».

  آملی‌لاریجانی با اشاره به اینکه برخی منتقدان فقط به جنبه‌های سلبی مذاکرات نگاه می‌کردند، افزود: «البته همان‌گونه که رئیس‌جمهور محترم هم اشاره کرده‌اند، همین منتقدان نیز با انتقادهای خود و برجسته‌کردن برخی نقاط ضعف در به‌نتیجه‌رسیدن مذاکرات نقش داشته‌اند».

  آملی‌لاریجانی بحث برجام و نتایج حاصل از آن را بحثی فراجناحی دانست و با اشاره به اینکه تقلیل این توافق به امور جناحی و تبلیغاتی خطا است، گفت: «در راه توافق هسته‌ای و برجام همه قوا کمک کردند و مقام معظم رهبری نیز در نقش رهبری در این مذاکرات نقش ویژه‌ای داشتند و تلاش برای تقلیل این همدلی و مشارکت همه‌جانبه به امور جناحی، نوعی کم‌اهمیت‌ساختن آن و اشتباهی بزرگ است».

  بلاغ مازندران/